InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
------------
Ongesorteerde berichten uit het oude forum
Onderwerp starten11146 onderwerpen
139821 berichten
Pagina 2990½ van 9322
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: vrijdag 21 juli 2006, 14:2021-7-06 14:20 Nr:55319
Volg auteur > Van: Huertecilla Opwaarderen Re:55315
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: over kijken met je handen en de Malibaud Structuur
Huertecilla
AndalucĂ­a - Spanje


2998 berichten
sinds 28-9-2003
Wil schreef op vrijdag 21 juli 2006, 14:00:
> Ergens zal het
> wel staan... maar gaat het hier om het type GARDIAN?
>

Is niet echt relevant Wil. Een kwestie van persoonlijke preferentie. Meer dan wel of geen zweetblad is het niet. Ook kun je als je een neiuwe besteld de vorm van het zweetblad zelf VOLLEDIG bepalen.

Het enige wat echt van belang is, is de maat van de boom. Er zijn twee breedtes en twee lengtes (beter, kortes).
De smalle boom is zeg maar modaal arabier, de bredere boom is modaal iberisch paard (en dan niet zo een dikke zogenaamd barokke).
Kort is 38 cm. van pommel tot cantle en langer 42. Zeg resp. maatje 36-38 en 40-42.
Een CorrecTOR eronder is wel essentieel in mijn ogen. Dat heeft als bijkomend voordeel dat de maat ook iets vergevingsgezinder is. Dat laatste moet je echter NIET als leidraad nemen. Passen ZONDER CorrecTOR en het dan NOG prettiger maken met.
Als het niet goed past, dan past het niet, PUNT. Het is een boomzadel met ongevulde panelen en dat moet gewoon PASSEN en anders = jammer, maar ander zadel.

Ik heb hier een small-korte randonnee en een brede-lange gardian met eigen zweetbladen.

Er bestaan nog een ander type Malibaud-zadel en dat is nog een stuk extremer mbt de rijstijl. Het is het model ecuyer. Aimee heeft dit gemaakt als replica van het selle-a-piquer (selle royale) zoals afgebeeld in het boek van Gaspard de Saunier.
Er is slechts 1 boom en die is op basis van de lang-breed van de randonnee-gardian.
De singelophanging en beugelplaatsing is nog meer op deze rijstijl gericht.
Voor MIJ is die ecuyer echt het non-plus-ultra. Zowel qua stijl, rijstijl als kwaliteit. Het is echt met afstand het best gemaakte zadel dat ik ken. De nieuwprijs is in lijn met de hoeveelheid vakmanschap en tijd die erin zit. Beter gebruikt kopen dus...

Maarreh... nu niet allemaal op de Malibaud storten, EERST goeg, HEEL GOED kijken of het wat voor jou, je paard en je doel is. Ik raad ook sterk aan om de genoemde boeken van Solinski te lezen.
R,R & R kost 16 Euro of zo, is erg leerzaam en bespaart je een zadel of helpt je een stuk op weg.

HC
Volg datum > Datum: vrijdag 21 juli 2006, 14:2221-7-06 14:22 Nr:55320
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen Re:55317
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: over kijken met je handen en de Malibaud Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
ElkeW schreef op vrijdag 21 juli 2006, 14:13:

> Wil schreef op vrijdag 21 juli 2006, 14:00:
>
>> Annemieke B schreef op vrijdag 21 juli 2006, 13:32:

> contact heb.
>
> Groetjes,
> Elke

Hi Elke, voor jou is Drenthe inderdaad ietwat ver weg ;-))
Ik zal beide typen zadels eens opzoeken en de plaatjes naast elkaar zetten...

Eh.... ik ben ook maar 1.60! Waardeloos he, die hoge schappen in de supermarkten!

Maar Elke, ik puzzel het wel uit.... Ben ook zoekende naar andere types zadels... Heb lang met zware westernzadels (ook hard seat, antiek) lopen zeulen en rij sinds een paar jaar nu met een ander type zadel: de Endurance Trail van Leon Liversage... Heerlijk!
Maar i.v.m. de komst van een jonge net-aan 3-jarige Tennessee Walker zit ik weer eens volop in de zadels te spitten... vandaar deze belangstelling.

Niettemin bedankt voor je aanbod!

Groetjes,

Wil.
Volg datum > Datum: vrijdag 21 juli 2006, 14:3221-7-06 14:32 Nr:55321
Volg auteur > Van: epona Opwaarderen Re:55316
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Als paard op stal moet? Structuur

epona
Hooghalen
Nederland

Jarig op 30-3

691 berichten
sinds 7-9-2005
Wil schreef op vrijdag 21 juli 2006, 14:08:

> epona schreef op vrijdag 21 juli 2006, 13:48:
>
>> Joyce Jongen schreef op vrijdag 21 juli 2006, 11:35:

>
> Groetjes,
>
> Wil.

volgens mij worden ze gekweekt voor dit doel, maar als je in de huiskamer een stukje vlees legt en er eieren op gelegd worden hoef je alleen maar in de gaten te houden dat je geen vleesvliegen in huis hebt, dan is het een kwestie van rustig wachten tot er een paar maden zijn en er een of twee in leggen, het zijn idd hele mooie schone wonden die bijna zonder lidtekens dichtgroeien, t'is een leuk weetje voor als je in the middel of nowhere met een wond zonder dokter zit, gewoon wachten welke vlieg er op af komt en de slechte doodmeppen.... tjee zeg ik ben in een ietwat morbide bui geloof ik....Het zilverspul kun je dat alleen zelf maken Wil? en hoelang is het werkzaam houdbaar bedoel ik
Ina
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
------------
Ongesorteerde berichten uit het oude forum
Onderwerp starten11146 onderwerpen
139821 berichten
Pagina 2990½ van 9322
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact