InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
------------
Ongesorteerde berichten uit het oude forum
Onderwerp starten11146 onderwerpen
139821 berichten
Pagina 703½ van 9322
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: zaterdag 28 augustus 2004, 19:1428-8-04 19:14 Nr:10698
Volg auteur > Van: Sabrina Wuyts Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: straalontsteking??? Structuur
Sabrina Wuyts
Houthalen-Helchteren
Belgiƫ

Jarig op 4-4

93 berichten
sinds 23-3-2004
Hoi,

mijn vriendin heeft zich zopas een paard gekocht.
Maar overlaatst was ik ernaar gaan kijken en toen vroeg ze me of ik eens onder zijn achterhoef wilde kijken. Ik kwam tot de conclusie dat het paard daar bijna in de punt van de straal een gezwelletje had. Rozig van kleur, ongeveer 1,5 op 1,5cm groot, week en een beetje zacht maar ik kon er niet echt op drukken want dan had hij pijn.

Verder vertoonde alle hoeven wel wat tekenen van rotstraal maar voor de rest in orde. Hij liep ook niet mank ofzo, altans niet op harde ondergrond.

Hij staat op stal op stro en ze zou hem buiten kunnen laten in een kleine paddock waar hij bijna tot zijn knieen in het slijkt zakt. Nu heb ik haar aangeraden het paard heel proper en zo droog mogelijk te zetten. Niet buiten dus. En tweemaal per dag de hoef voorzichtig schoon te maken met dettol.

Dat doet ze nu al enkele dagen, wel zielig dat het beestje niet buiten kan, heeft gelukkig wel een ruime stal en genoeg hooi, dus bezigheid.
Daarstraks was ik nog eens gaan kijken maar het gezwelletje is er nog altijd. Het lijkt alsof er vlak langs (tegen) het gezwel een gaatje is in de zool, want naar het schijnt is de hoef daar vaak vochtig.

Heb ik haar wel goede raad gegeven? Wat kan dat eigenlijk precies zijn? Het paard blijkt er weinig of geen last van te hebben.

Groetjes

Sabrina
Volg datum > Datum: zaterdag 28 augustus 2004, 19:4528-8-04 19:45 Nr:10699
Volg auteur > Van: Opwaarderen Re:10698
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: straalontsteking??? Structuur
Sabrina,

Met dit soort vage problemen moet je gewoon eerste een veearts erbij halen.
Dan heb je terplekke iemand die kundig is om een diagnose te stellen.

Ga niet zelf zitten dokteren, want het geld dat je uitspaard aan een veearts dat weegt niet op tegen een lange tijd dat het paard straks misschien niet bereken kan worden.

Het kan iets zijn dat uit de zool komt, het kan rotstraal zijn, maar het zou ook straalkanker kunnen zijn.
De veearts kan dit beter zien en gelijk handelen.
Zo kan je de herstel tijd aanzienlijk bekorten.

M.vr.gr
Bram
Volg datum > Datum: zaterdag 28 augustus 2004, 19:5628-8-04 19:56 Nr:10700
Volg auteur > Van: Opwaarderen Re:10675
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Toch maar weer(tijdelijk) een ijzer. Structuur
Hallo hans,

het is jammer dat je paard niet blootvoets op de baan kan draven.
Kijk eens op de site van www.easywalker.at
Hier zie je kunststof hoefbeslag en dat wordt onder de hoef genageld.
Het voordeel is dat het hoefmechanisme gewoon blijft werken, doordat de hoef niet gefixeerd wordt als met een metale hoefijzer.
Het is slijt vast en blijft zeker 8 weken goed te gebruiken.
De schokopname is ook goed en dat voorkomt weer dat de gewrichten droog komen te staan
Pas als je paard snel gereden gaat worden en op scherp moet dan kan je gewoon beslag nemen.
Draverij en hoefsbeslag zijn eigenlijk niet los van elkaar te denken.

m.vr.gr.
bram

Hans van Keeken schreef op zaterdag, 28 augustus 2004, 14:10:
Volg datum > Datum: zaterdag 28 augustus 2004, 20:0628-8-04 20:06 Nr:10701
Volg auteur > Van: Opwaarderen Re:10666
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: bekapper gezocht Structuur
Kan er niet een lijst met bekappers gewoon aan de site worden toegevoegd.

Dan kunnen mensen die een natuurlijk bekapper zoeken zelf een bekapper van de lijst uitzoeken.
Verder kunnen mensen die een bekap cursus willen volgen, dit via de website bij frans en Ilona regelen.

Om te voorkomen dat nu iedereen zich aan de lijst zelf toevoegd, zou je dit b.v. kunnen doen alleen als forum leden de bekappers kennen en aan het werk hebben gezien.
Een soort balotage systeem.
Volg datum > Datum: zaterdag 28 augustus 2004, 21:1728-8-04 21:17 Nr:10702
Volg auteur > Van: Hans van Keeken Opwaarderen Re:10698
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: straalontsteking??? Structuur

Hans van Keeken
Putten
Nederland

Jarig op 8-1

254 berichten
sinds 8-3-2004
Sabrina Wuyts schreef op zaterdag, 28 augustus 2004, 19:14:

> Hoi,
>
> mijn vriendin heeft zich zopas een paard gekocht.
> Maar overlaatst was ik ernaar gaan kijken en toen vroeg ze me of
> ik eens onder zijn achterhoef wilde kijken. Ik kwam tot de
> conclusie dat het paard daar bijna in de punt van de straal een
> gezwelletje had. Rozig van kleur, ongeveer 1,5 op 1,5cm groot,
> week en een beetje zacht maar ik kon er niet echt op drukken
> want dan had hij pijn.

Heeft een paard van mij ook een keer gehad. Het is meestal het gevolg van een drukking(bv door een steen). Het beste kun je het open maken, het vocht er uit, wat betadine erin en wat houtteer erop. Dan is het eigenlijk meteen niet meer pijnlijk.
Groet
Hans
Volg datum > Datum: zaterdag 28 augustus 2004, 21:3128-8-04 21:31 Nr:10703
Volg auteur > Van: Hans van Keeken Opwaarderen Re:10700
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Toch maar weer(tijdelijk) een ijzer. Structuur

Hans van Keeken
Putten
Nederland

Jarig op 8-1

254 berichten
sinds 8-3-2004
bart schreef op zaterdag, 28 augustus 2004, 19:56:

> Hallo hans,
>
> het is jammer dat je paard niet blootvoets op de baan kan

> Pas als je paard snel gereden gaat worden en op scherp moet dan
> kan je gewoon beslag nemen.
> Draverij en hoefsbeslag zijn eigenlijk niet los van elkaar te
> denken.

Bart ik ken dit hoefbeslag, het heeft de door jou genoemde voordelen, maar zoals bijna elk kunstof hoefbeslag vind ik het te zwaar. Vooral omdat hij geen gewicht nodig heeft. Ik heb er nu een heel licht aluminium "hoefijzer"onder gelegd.
Hij kan goed op blote voeten op de baan lopen alleen niet elke week(blijkt nu). En in deze fase van zijn training moet ik met het oog op enkele grote koersen wat vaker op de baan oefenen. Zodra ik weer in een schema kan koersen van 1x per 2/3 weken denk ik weer zonder beslag te kunnen.

Groet
hans
Volg datum > Datum: zaterdag 28 augustus 2004, 21:5628-8-04 21:56 Nr:10704
Volg auteur > Van: Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: rondjes lopen, paard met een tik? Structuur
Hallo,

Ik heb een enorm raar probleem met mijn paard.
In de zomer loopt ze nadat de zon wat is gaan zakken, alsmaar ronjes in de wei. Steeds dezelfde kant op. Ze lijkt dan wel in een soort trance, ze sjokt dan ook met haar hoofd naar beneden. Tegen het late avonduur stopt ze ermee. Onderhand heeft ze een kring in de wei gelopen die helemaal ontdaan is van gras door haar gesjouw en door dit natte weer is de kring ook dieper geworden. Zo'n 5 meter breed pad en op sommige plekken wel 30 cm. diep.
Ze is 14 jaar oud en is verder goed gezond. Ik rijd allen recreatief met haar. Ze staat het hele jaar buiten met de mogelijkheid van een inloopstal in de winter. Samen met 2 pony's.
Ze heeft alleen wel last van staart maan eczeem. Waar ik al wel heel veel aan gedaan heb.
Is er iemand die dit bekend voorkomt of iemand die tips heeft hoe ik dit gedrag kan doorbreken? Want ons hele land gaat kapot en zij is er ook niet gelukkig onder.
Jacomijn
Volg datum > Datum: zaterdag 28 augustus 2004, 21:5728-8-04 21:57 Nr:10705
Volg auteur > Van: Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: weigeren uit het land met mij mee te lopen Structuur
Patchoeli vindt het helemaal niet leuk als ze uit haar groep van het land wordt gehaald door mij of mij dochter. We kunnen haar wel gewoon pakken en het halster om doen, maar zo gauw we het land af zijn en over het pad richting stal willen lopen blijft ze pontificaal stilstaan! Weigert!!! kijkt steeds om en hinnekt naar d'r vrienden...
Ik praat dan meestal rustig met haar in de trant van "joh we gaan lekker....(en dan wat we gaan doen) Straks breng ik je weer terug".
Ik moet haar echt dwingen om door te lopen.
Het is eigenlijk hetzelfde als we vanaf stal weg gaan, dus echt het erf af...Hoho ik blijf liever hier!
Hoe kan ik dit nu diervriendelijk oplossen?
Volg datum > Datum: zaterdag 28 augustus 2004, 22:0328-8-04 22:03 Nr:10706
Volg auteur > Van: Hans van Keeken Opwaarderen Re:10704
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: rondjes lopen, paard met een tik? Structuur

Hans van Keeken
Putten
Nederland

Jarig op 8-1

254 berichten
sinds 8-3-2004
dees schreef op zaterdag, 28 augustus 2004, 21:56:

> Hallo,
>
> Ik heb een enorm raar probleem met mijn paard.

> Is er iemand die dit bekend voorkomt of iemand die tips heeft
> hoe ik dit gedrag kan doorbreken? Want ons hele land gaat kapot
> en zij is er ook niet gelukkig onder.
> Jacomijn

Staart en maneneczeem wordt veroorzaakt door het steken van hele kleine muggetjes. Die zijn aktief in de ochtend en avondschemering. Door nu te gaan lopen probeert je paard aan die muggetjes te ontkomen.
Groet
Hans
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
------------
Ongesorteerde berichten uit het oude forum
Onderwerp starten11146 onderwerpen
139821 berichten
Pagina 703½ van 9322
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact