Karin Haneveer schreef op zaterdag 26 april 2008, 22:56:
> Moniek schreef op zaterdag 26 april 2008, 14:52:
>
>>

> dat dan weer niet
>
> Karin
>
Ik weet niet goed wat je met energie bedoelt. Uitstraling?
Mijn paard heeft via de clicker Spaanse pas aan de hand geleerd en dat doet hij vaak erg energiek, vrolijk en enthousiast.
Vervolgens heeft hij Spaanse pas onder het zadel geleerd doordat er iemand naast ons liep die het hem voordeed, terwijl ik de hulpen gaf, zodat hij de hulpen met het gevraagde kon associeren. Dat was in een minuutje gedaan. Waarna uiteraard de beloning volgde.
Voedselbeloning als er goed gewerkt is kan natuurlijk best, maar volgens mij is dat geen clickeren omdat goed gewerkt een te breed iets is (geen specifiek gedrag).
In je laatste zin zeg je impliciet dat het gebruik maken van lichaamstaal een meer onbewust proces is. In mijn beleving is het meer een gebeuren dat tot bewustwording leidt.
Moniek