Om maar weer gelijk de knuppel in dit welbekende hoenderhok te gooien wil ik even iets postiefs melden over het afbouwen van de deken bij BD, onze Arabier.
2 jaar heeft het geduurd : En nu kan ze zonder. Een wollige wintervacht is het resultaat van het in een aantal seizoenen geleidelijk afbouwen van de deken in de winter.
Had ze 2 winters geleden nog behoefte aan die dikke gewatteerde regen-en winddeken, en nam ze vorige winter al genoegen met alleen een regendeken; dit jaar voor het eerst staat ze net zo blij als de andere paarden te kijken in de regen. Voor zover tenminste als een Arabier uberhaupt blij kan kijken in de regen

....
Als ik voel is de ondervacht kurkdroog ! Er wordt niet meer geshaked en zenuwachtig op-en-neer-gelopen tijdens een forse bui, ze lijkt zich over te hebben gegeven aan de weergoden en dat kan alleen maar als ze zich behaaglijk voelt, lijkt mij!
Ik had het bijna opgegeven en dan maar geaccepteerd dat sommige paarden nou eenmaal geen goede wintervacht aanmaken, maar niets is minder waar : Het heeft gewoon zijn tijd en aanpassing nodig!
Waar ik wel op moet blijven letten is dat het warmhouden nog veel energie vergt : BD moet heel veel eten om op gewicht te blijven, en in de dekentijd was ze veel flinker. Maarja, als dat alles is.......
He lekker, weer zo'n positief berichtje. Ik ben blij dat ik de kans genomen heb om mijn paarden terug "natural' te gaan houden, ik zie de geweldige resultaten, het komt de geestelijke en lichamelijke gesteldheid van mijn paarden alleen maar ten goede ! Yes!
Groet, Pien
