InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
------------
Ongesorteerde berichten uit het oude forum
Onderwerp starten11146 onderwerpen
139821 berichten
Pagina 8756½ van 9322
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: dinsdag 3 maart 2009, 11:553-3-09 11:55 Nr:160211
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:160206
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: uitproberen bitloze hoofdstellen Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
sibyl de jager schreef op dinsdag 3 maart 2009, 11:35:

>
>>> Je weet, ik ben ook geen voorstander van de kruislingse
>>> systemen vanwege hun snoerend effect, omdat ik de release te

> Tenzij dan de paarden die alle oefeningen zo goed kennen en die
> geautomatiseerd zijn. Ik hoop ooit een paard bitloos zadelmak
> te maken met het doel zo ver mogelijk te komen zonder "dwang".
> Maar dat is helaas toekomst muziek.

Misschien moet ik dan met mijn Z 2 paard Maggio maar weer eens les van je gaan nemen, Sibyl. Maggio is door zijn vorige eigenaar met de hele rambam (oa bit) naar de Z gereden en loopt nu bitloos mee in mijn lessen. Idee? Je mag hem ook komen uitproberen. En dan samen brainstormen ;-) We hebben het paard dat bewezen iets kan dus we kunnen testen en vergelijken.
Ben intussen zelf ook bijna klaar mijn dressuuropleiding dus praatstof genoeg. Ik wil wel maar dat moeten we effe per mail regelen.

Groetjes, Pien
Volg datum > Datum: dinsdag 3 maart 2009, 11:573-3-09 11:57 Nr:160212
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:160206
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: uitproberen bitloze hoofdstellen Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
sibyl de jager schreef :
> Ik vond het kruislingse systeem niet echt slecht (als eerste
> ervaring) maar het waren ronde riempjes en die zijn nu
> versleten en plat (te hard getrokken zeker ;-) ) en door de
> slechte release lijkt het verwarrend te worden, daarvoor was
> het geen probleem, maar ik begrijp je punt wel, als je dan toch
> de keuze hebt, laat dan het wurg-gerief weg en kies iets
> anders.

Overigens: We rijden Maggio met een sidepull. De eerste keer met de Meroth ben ik van hem af gestuiterd omdat hij de hulpen precies andersom interpreteerde en dus het open veld inrende ipv eruit :-S

(jaja, lach maar....) :-D

Greetz!
Volg datum > Datum: dinsdag 3 maart 2009, 11:593-3-09 11:59 Nr:160213
Volg auteur > Van: Frans Veldman Opwaarderen Re:160192
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Lostrekken... Structuur

Frans Veldman
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 22-10

5061 berichten
sinds 1-1-2003
van lennep schreef op dinsdag 3 maart 2009, 11:03:

> Ik vind het zelf een beetje ver gaan om te zeggen dat de mensen
> die het touw aan de zijkant bevestigen , het ontbreekt aan
> elementair grondwerkinzicht....

Ik realiseer me net dat dit nogal ongezouten kan worden opgevat. Dat was niet mijn bedoeling. Het ging me meer om de argumentatie daarbij, en met grondwerk bedoelde ik natuurlijk niet allerlei leuke dingen die je met je paard kan doen, maar de elementaire besturing op de grond.

Het valt mij vaak op bij mensen die "vanuit niets" beginnen met klikkeren, dit hele grondwerk-gebeuren niet helemaal meekrijgen. Gewoon omdat de focus op klikkeren ligt, maar er geen compleet "besturingssysteem" wordt aangeboden. Hoe je een wegschietend paard automatisch op de cirkel parkeert en vandaaruit weer alle controle terugkrijgt, e.d. zit gewoon niet in de methode verweven. Voor mensen die vanuit een grotere ervaring met paarden aan klikkeren beginnen zal dit gemis natuurlijk nooit opvallen en tot uiting komen.

Bij een systeem zoals Parelli (je kunt die "taal" ook leren met klikkeren!) wordt eerst ingebouwd hoe je je paard vooruit, achteruit, links, rechts etc. kan laten gaan, hoe de cirkel het punt is waar alles om draait, en vanwaaruit je altijd weer terug naar de basis kan, etc. Het wordt een automatisme om zo te handelen, en het werkt dan ook verbluffend goed in situaties waarin het paard schrikt e.d. En dat is wat ik bedoel met "elementair grondwerk". Hiermee kun je elk paard, hoe sterk ook, onder controle houden, zonder dat je daarvoor een krachtpatser hoeft te zijn of het touw aan de zijkant hoeft vast te maken.

En nogmaals, ik vind het wat vreemd dat op een forum waar de nadruk zo ligt (lag?) op "drukloos" er gesproken wordt over hefboomwerkingen bij touwen aan de zijkant van het halster, meer te vertellen te hebben, etc.

Frans

"If your only tool is a hammer, you tend to see every problem as a nail."
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
------------
Ongesorteerde berichten uit het oude forum
Onderwerp starten11146 onderwerpen
139821 berichten
Pagina 8756½ van 9322
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact