belinda defraene schreef op zaterdag 25 juli 2009, 21:17:
> Els Kleverlaan schreef op zaterdag 25 juli 2009, 17:06:
>
>> Piet schreef op vrijdag 24 juli 2009, 22:23:

>> Els.
>
> de paarden hier krijgen ook gerst samen met de pulp, wel
> meegeweekt. ze zien er goed uit en lusten t graag
Ben nog even aan het zoeken geweest wat het verschil tussen haver en gerst is. Voeding en de bloedsuikerspiegel hebben nou eenmaal mijn grote belangstelling

.
Staan beiden in het groot handboek geneeskrachtige kruiden. Van allebei zouden de zemelen er in de darmen voor zorgen dat koolhydraten langzamer worden opgenomen, doordat de zemelen de koolhydraten absorberen en langzaam afstaan. Hierdoor heb je minder last van een bloedsuikerpiek na de maaltijd en blijft de bloedsuikerspiegel gelijkmatiger.
Wat ik daar verder uit kan halen is, dat de koolhydraten in gerst voor een veel groter percentage uit zetmeel bestaan dan die in haver en het percentage korte, snel opneembare koolhydraten ligt in gerst iets lager dan in haver.
Uit de voedingswaardetabel (internet) blijkt dat gerst meer vezels bevat dan haver. 15 gr. per 100 gr. tegen 5,6 gr. per 100 gram. Verder geen enorme verschillen, alleen de calcium/fosfor verhouding is in gerst nog slechter, 40-340 mg. tegen 80-340 mg. in haver.
Waar het verschil dus in zit weet ik niet.
Els.