InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
------------
Ongesorteerde berichten uit het oude forum
Onderwerp starten11146 onderwerpen
139821 berichten
Pagina 2420½ van 9322
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: dinsdag 21 februari 2006, 13:4721-2-06 13:47 Nr:43687
Volg auteur > Van: Els Kleverlaan Opwaarderen Re:43675
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Nieuwe zool? Structuur

Els Kleverlaan
Heerhugowaard
Nederland

Jarig op 23-2

2224 berichten
sinds 17-10-2005
Dirk Verheyen schreef op dinsdag 21 februari 2006, 12:38:

> Beste,
>
> Vorig jaar in april volgde ik een cursus bij Ilona en Frans en

> nieuwe zool de noodzakelijke hardheid?
>
> Groeten
> Dirk

Hoi Dirk,
Misschien meer een onderwerp voor hoefnatuurlijk? Ga daar eens kijken bij "dubbele zool" is al veel meer over geschreven. Staat ook een foto in het fotoalbum.
Groetjes, Els.
Volg datum > Datum: dinsdag 21 februari 2006, 13:4721-2-06 13:47 Nr:43688
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:43685
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: aankoop paardentrailer Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
yole schreef op dinsdag 21 februari 2006, 13:35:

>
>>
>> Hallo Pia, jij woont ook in België he....

> (theoretische) massa erop is -het argument: mijn veulen erop
> weegt nog niet zo veel, telt dus niet :-)
> weet niet of het duidelijjk is?
> groetjes an

Mijn auto (Landrover) weegt 2000 kilo en dus mag ik dan in totaal, inclusief trailergewicht en lading (paard) met mijn B rijbewijs 1500 kilo trekken.
Stel trailer weegt 900 kilo, dan mag paard niet meer dan 600 kilo wegen. Dus alleen een 1,5 paards trailer en niet een 2 paards, zo is het he? Of een lege 2 paards die al de 1500 kilo benadert :-P
Klopt het dan ook dat je in België geen trailer mag trekken met een gewone (evt station)personenwagen? In tegenstelling tot NL, dacht ik zo.

He he, wat een uitzoekerij.
Groet, Pien
Volg datum > Datum: dinsdag 21 februari 2006, 14:0021-2-06 14:00 Nr:43689
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:43642
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Paard in paniek tijdens opstijgen Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004

>>
>> Christel P schreef:
>> Je bent goed bezig door op deze site rond te struinen en zo tot

> maar ik ben een beetje bang voor een gedresseerd paardje.
> zo een dat als ik zeg zit dat ie maakt dat ie op zijn kont zit.
> snap je wat ik bedoel??
> groetjes

Ja, ik snap je Niki, maar ook ik heb beslist geen gedresseerde paardjes die dood gaan liggen als ik op de grond tik ofzo :-P
Daar houd ik helemaal niet van, ik vind dat ook gedresseerd overkomen, maar het is je eigen invulling in hoever je met iets wilt gaan en wie weet; misschien vind je het wel heel leuk als je eenmaal zo bezig bent.
Want zo'n samenwerking met je paard geeft een superleuk contact over en weer en je leert mekaar daar erg goed door kennen.

Zelf gebruik ik alleen functionele dingen bij de paarden.
Ik laat ze overal aan wennen : plastic, pionnen, putten, verkeer, parapluus, honden etc (pas nog een heel stuk over geschreven), maar wat ik aan 'kunstjes'' van ze vraag is niet meer dan wat wij in het dagelijkse leven nodig hebben : Wat achterwaarts gaan, wijken, volgen, stilstaan, om hun voor- en achterhand heendraaien ,(dat zijn voorbereidende stuuroefeningen ; Het volgen van het touw - straks de teugel- ) want je hebt het allemaal wel eens nodig.

Persoonlijk ook denk ik dat je beter een wat jij noemt gedresseerd paard kunt hebben dan één die van verveling in jou gaat lopen bijten, want dat laatste geeft aan dat het met de opvoeding nog niet helemaal snor zit. En dus werk aan de winkel. Heb je nog een heel jaar de tijd voor, en tegen de tijd dat je er eindelijk op gaat kruipen is ie wel zo gewend aan alles en zo gesocialiseerd dat het inrijden een fluitje van een cent zal zijn.

Ik kan het je bijna garanderen, tenminste als je het goed en met overgave doet.

Groet, Pien
Volg datum > Datum: dinsdag 21 februari 2006, 14:2121-2-06 14:21 Nr:43690
Volg auteur > Van: Van Cotthem Pia Opwaarderen Re:43688
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: aankoop paardentrailer Structuur

Van Cotthem Pia
stekene
België

Jarig op 30-9

18 berichten
sinds 30-11-2005
Spirithorses schreef op dinsdag 21 februari 2006, 13:47:

> yole schreef op dinsdag 21 februari 2006, 13:35:
>
>>

> dacht ik zo.
>
> He he, wat een uitzoekerij.
> Groet, Pien

hallo

dit is wat ik er van weet. :

wanneer je een rijbewijs B hebt in België, dan mag je een trailer trekken, gelijk welk gewicht maar alleen als je een rijbewijs hebt van voor 1989 Wie daarna een rijbewijs heeft gehaald moet een apart bewijs halen voor het trekken van een trailer. Net zoals je met een oud rijbewijs met alles mag rijden (motor enz...) waar je nu ook een apart rijbewijs voor moet halen. Ik denk dat dat nu een BE rijbewijs is. ikzelf heb nog een oud.

Wat de trailer betreft : vanaf je een geremde trailer trekt moet die jaarlijks worden gekeurd. Een ongeremde trailer (remork) moet naar de keuring vanaf 750 kg.
Wat je auto mag trekken staat in het boekje met de technische gegevens van je wagen. De meeste personenwagens mogen slechts 1500kg trekken. De terreinwagens mogen meestal tot 3500 kg trekken.
Wat je trekt is in geladen toestand. Dus als je trailer 1500 kg weegt en je auto mag slechts 1500 kg trekken dan mag je er geen paard in vervoeren.
Verder is de boete naar het schijnt niet mals als ze je tegnhouden als je teveel trekt met je wagen. Ik hoorde laatst iemand die drie jaar voorwaardelijk heeft gekregen en 1000 euro boete.

Dat is zo ongeveer wat ik er van weet.

Groetjes

Pia
Volg datum > Datum: dinsdag 21 februari 2006, 14:2921-2-06 14:29 Nr:43691
Volg auteur > Van: Van Cotthem Pia Opwaarderen Re:43659
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: mest Structuur

Van Cotthem Pia
stekene
België

Jarig op 30-9

18 berichten
sinds 30-11-2005
Geertje schreef op dinsdag 21 februari 2006, 8:27:

> Misschien een beetje vreemde vraag, maar ik ben er gewoon
> benieuwd naar.
> Hoeveel mest halen jullie per dag uit de wei, van 1 paard.
> Wij hebben twee paarden samen staan en meestal is het op 24 uur
> echt 2 volle kruiwagens, soms zelfs nog meer.
>
> En ik snap gewoon niet waar bijvoorbeeld Pien met zoveel
> paarden met al die mest naartoe gaat! Onze mesthoop is nu al
> best groot en we staan daar pas 3 weken...
>
> Dus ik ben benieuwd :).

hey,

wij hebben gemiddeld een dikke kruiwagen en een half per dag van twee paarden. Soms ook wel twee hoor.
Onze mesthoop wordt af en toe weggehaald door een tuinder uit de buurt die de mest komt halen voor zijn groententuin, maisakker en aardappelveld.
Ik hoop dat hij dat blijft doen.
Volg datum > Datum: dinsdag 21 februari 2006, 14:3621-2-06 14:36 Nr:43693
Volg auteur > Van: Dirk Verheyen Opwaarderen Re:43687
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Nieuwe zool? Structuur
Dirk Verheyen
Belgie

Jarig op 17-2

2 berichten
sinds 21-2-2006
Thanks Els

Els Kleverlaan schreef op dinsdag 21 februari 2006, 13:47:
Volg datum > Datum: dinsdag 21 februari 2006, 14:3721-2-06 14:37 Nr:43694
Volg auteur > Van: Sieta Opwaarderen Re:43683
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Advies gevraagd over aanleggen boxen, weide etc. Structuur

Sieta
Nederland

Jarig op 7-3

861 berichten
sinds 8-6-2005
Edo van de Schootbrugge schreef op dinsdag 21 februari 2006, 13:13:

> Hallo allemaal,
>
> Ik heb advies nodig! Wij hebben de beschikking over een

>
> Wie kan mij een beetje op weg helpen?
>
> Alvast bedankt voor jullie reacties

Hoi Edo,

Ik heb weinig verstand van het aanleggen van bakken, paddocks en het
bouwen van boxen, maar mijn merrie staat op een pensionstal en ik kan je wel wat vertellen over hoe het bij ons gaat en wat ik als klant belangrijk vind.

Ik woon zelf in Landsmeer, tegen Amsterdam aan, en volgens mij liggen de prijzen hier een stuk hoger dan in de rest van het land.
Ik betaal op dit moment 200 euro voor een pony, en dit is wat ik er voor krijg:

- iedere ochtend om 0800 worden de paarden gevoerd (krachtvoer en hooi/kuil)
- om 0900 worden ze buiten gezet in paddocks (behalve op zondag, dan moet je alles zelf doen behalve het voeren 's ochtends en 's middags)
- in de paddocks zijn ruifen waar ook hooi in gedaan wordt (helaas maar 1 keer, ik ben van mening dat de paarden de hele dag toegang moeten hebben tot ruwvoer, maar goed dat valt helaas niet te regelen)
- om 1600 worden ze binnen gehaald, ligt er hooi/kuil klaar bij de stal en wordt de mest uit de paddocks gehaald
- om 1700 krijgen ze krachtvoer
- De rest van de dag/nacht staan ze binnen (alweer helaas, maar is nou eenmaal niet anders hier)

Ik moet zelf uitmesten, dat scheelt me 20 euro per maand.

Ik betaal voor extra stro, omdat ik hier altijd ruzie over kreeg. De eigenaar heeft namelijk op de bodem van de boxen rubberen matten neergelegd, wat volgens hem ervoor moet zorgen dat de urine beter weg kan lopen. Deze matten worden bijna nooit schoongemaakt en de urine loopt juist voor geen meter weg. Mijn merrie kreeg rotstraal van het staan in de drek en dus ben ik meer stro gaan gebruiken om haar een goede droge bovenlaag te geven. Dit kost me 15 euro per maand extra.

De boxen zijn allemaal dezelfde maat, er is geen onderscheid gemaakt in pony- en paardenboxen. De prijs voor een paard lag eerst wel hoger dan voor een pony, maar daar zijn we tegen in protest gegaan omdat de boxen dus gewoon even groot zijn en er verder in mijn ogen geen verschillen zijn tussen paarden en pony's.
Iedereen krijgt namelijk maximaal 3 kg krachtvoer voor zijn of haar paard/pony, gebruik je minder betaal je hetzelfde.
Ik heb bijvoorbeeld mijn eigen voer en gebruik helemaal niets van het voer van de eigenaren van de pensionstal, maar er gaat niets van de prijs af.

Ik zou het als klant graag zo zien dat er een prijs werd samengesteld waarbij je gewoon het voer voor je eigen rekening moet nemen. Ik vind het namelijk niet eerlijk om voor 3 kg te moeten betalen terwijl mijn merrie maar een handje krijgt. Ook is het aanbod zeer beperkt (alleen maar bix, ook nog eens van lage kwaliteit) en ik wil niet dat mijn merrie deze bix krijgt.
Nu ik mijn eigen voer heb betaal ik alsnog voor 3 kg bix per dag terwijl ik er geen korrel van gebruik.

De faciliteiten op deze pensionstal:
- ruime boxen
- spuitplaats
- paddocks
- twee buitenbakken, waarvan 1 'dressuurbak' en één longeerbak
- veel weidegang
- veel ruimte om je eigen spullen kwijt te kunnen

Bij ons in de buurt is het zo dat er ontzettend weinig pensionstallen zijn waar de paarden overdag naar buiten kunnen, triest maar waar, dus waar dat wel gebeurd vragen ze meteen ook meer geld (zo ook op de pensionstal waar ik sta)
Ook ligt deze pensionstal vlakbij het Twiske, een recreatiegebied waar je heerlijk buiten kunt rijden, dus je betaalt ook meteen voor de omgeving.

In de zomer gaan de paarden zodra het kan het land op. Het liefst heeft de eigenaar dat je je paard dan dag en nacht op het land houdt, omdat hij dan geen werk heeft. Het gekke is dat je niet minder betaalt, terwijl je meestal én geen krachtvoer meer, én geen stro, én geen hooi gebruikt, én geen gebruik maakt van je box.

Een groot probleem bij ons is verder dat er gewoon onzettend veel regen valt, en het bijna niet meer wegloopt. Bij ons in de polders is dat erg lastig, eigenlijk moet alles gedraineerd worden wil je je paard ook na een dag regen buiten kunnen zetten/de bak kunnen gebruiken. Wat mij betreft kan mijn paard ook prima in de modder staan maar volgens de eigenaar vertrappen de paarden de paddocks dan. Een oplossing die hier gebruikt wordt is het ophogen van de paddocks zodat het water wel weg kan lopen. Maar goed ik weet niet of dat ook een probleem vormt in het deel van het land waar jullie wonen, ik geloof dat jullie een stukje hoger liggen dan wij :)

Goed, laatste tip is dat je je prijs het beste zo kan opbouwen dat het voor de klanten ook duidelijk is, dat voorkomt een hoop gedoe.

Er valt ongetwijfeld nog heel veel meer advies te geven, maar ik weet het even niet meer haha :)

Groetjes Sieta
Volg datum > Datum: dinsdag 21 februari 2006, 14:4521-2-06 14:45 Nr:43696
Volg auteur > Van: Nathalie Lagasse Opwaarderen Re:43688
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: aankoop paardentrailer Structuur

Nathalie Lagasse
Homepage
Oost-Vlaanderen
Belgie

Jarig op 28-3

1662 berichten
sinds 24-1-2005
Spirithorses schreef op dinsdag 21 februari 2006, 13:47:

> Mijn auto (Landrover) weegt 2000 kilo en dus mag ik dan in
> totaal, inclusief trailergewicht en lading (paard) met mijn B
> rijbewijs 1500 kilo trekken.

> dacht ik zo.
>
> He he, wat een uitzoekerij.
> Groet, Pien

Hoi Pien,

Een tijdje geleden heb ik me hier ook over moeten buigen, het was zo ingewikkeld dat ik alles alweer verdrongen heb, maar op www.goca.be vind je oa. deze uitleg:

"Het rijbewijs Categorie B is vereist voor alle bestuurders van voertuigen waarvan de MTM (maximum toegelaten massa) niet méér dan 3.500 kg bedraagt, bestemd voor het vervoer van personen en ingericht voor ten hoogste 8 plaatsen, de plaats van de bestuurder niet inbegrepen, of bestemd voor het vervoer van zaken.
De drie- en vierwielers met motor behoren eveneens tot deze categorie.
Dit rijbewijs laat ook toe een aanhangwagen met een MTM tot 750 kg te trekken.
Wanneer de MTM van de aanhangwagen meer dan 750 kg bedraagt, volstaat het rijbewijs categorie B, indien aan volgende 2 voorwaarden voldaan is:
-de MTM van het samenstel niet méér bedraagt dan 3.500 kg en
-de MTM van de aanhangwagen mag de ledige massa van het trekkend voertuig niet overschrijden.
ZONIET is het rijbewijs Categorie B+E vereist. "

Jouw redenering klopt dus ongeveer volgens mij (ik heb zelf ook een 1.5paards trailer gekocht voor achter mijn gewone gezinswagen). Allleen moet je dus niet werken met het echte gewicht maar wel met het officiele cijfer MTM, dat moet je op de papieren van de wagen en de trailer kunnen terugvinden. Ook moet je de tara (ledige massa) van de wagen kennen, staat normaal gezien ook op de papieren. Die moet groter blijven dan de MTM van de trailer, dus niet groter dan het echte gewicht, hieruit volgt volgens mij dat een tweepaardstrailer achter een te lichte auto sowieso niet mag, zelfs al vervoer je er maar één shetje in. Andere mogelijkheid is natuurlijk het halen van het E-rijbewijs, heeft een vriendin van mij gedaan maar dat was niet simpel.
Zie je wel, het komt allemaal weer terug...
Hopelijk heb je hier iets aan,

Nathalie

PS. Gisteren nog een man naar jou verwezen die met paardrijden wou beginnen en geinteresseerd was in 'paardenfluisteren enzo', heb proberen uitleggen dat in normale maneges hij die droom niet zou kunnen verwezenlijken. Alleen woont ie in Gent... Ken je soms collega's aan deze kanten?
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
------------
Ongesorteerde berichten uit het oude forum
Onderwerp starten11146 onderwerpen
139821 berichten
Pagina 2420½ van 9322
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact