InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
------------
Ongesorteerde berichten uit het oude forum
Onderwerp starten11146 onderwerpen
139821 berichten
Pagina 2504½ van 9322
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: dinsdag 14 maart 2006, 15:2614-3-06 15:26 Nr:45328
Volg auteur > Van: Gregoor Lendfers Opwaarderen Re:45289
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: granenmix Structuur

Gregoor Lendfers
Homepage
Schinnen
Nederland

Jarig op 12-7

117 berichten
sinds 29-1-2004
Geertje schreef op dinsdag 14 maart 2006, 7:28:

> Mijn paardje krijgt voorlopig nog even granenmix bijgevoerd,
> maar nou zou het wel handig zijn om het andere paard dat erbij
> staat hetzelfde te geven. Alleen, die eet heel snel, dus bijt
> volgens ons dan niet alle graantjes kapot en krijgt dus, denk
> ik, veel minder binnen. Klopt dat wat ik zeg, of maakt dat
> helemaal niet uit? En als dat wel klopt, wat zouden we daar dan
> aan kunnen doen?
>
> En heeft verder iemand enig idee wat er in de granenmix van
> subli ongeveer zit? Of een site zodat ik die graantjes kan
> vergelijken :). Ik herken namelijk niet alles...

Dag Geertje,

Volgens mij ben jij een echte tobber. Je maakt je redelijk vaak druk of je je paardje niet tekort doet. Laat los......ZEN......
Ik ben het met Frans eens: Alleen hooi en gras voeren. Daarnaast een natuurlijke liksteen, omdat die niet wegregent en volgens mij gezonder is, dan de kunstmatige likstenen die doorgaans verkocht worden. Info: www.koningspaard.nl

Ik geef momenteel wat subli omdat ik een natuurlijk ontwormingsmiddel gebruik in poedervorm. Middeltje van holistisch dierenarts Wim de Leeuw. Ben ik aan het uitproberen.
Overigens heb ik vorige week Subli gekocht en op het etiket stond geen melasse meer vermeld!!!! Nu weet ik niet of dat er ook niet meer in zit, maar ik geloof er niets van. Ik denk dat ik binnenkort naar de molenaar ga en zelf een mengseltje ga samenstellen. Alleen voor de dagen dat ik het ontwormingspoeder toedien.
Wat haver betreft heb ik gehoord (en niet meer dan dat), dat het de spierontwikkeling van je paard bevordert. De eerste maand dat je ze pure haver geeft heb je kans dat ze wat "heet" worden, maar na een maandje verdwijnt dit weer (schijnt). Ik benadruk dat ik dit heb gehoord en nooit zelf uitgeprobeerd.

Wat ikzelf zo veel mogelijk probeer te doen is gewoon dagelijks objectief waarnemen hoe mijn paarden eruit zien, zich gedragen, uit de ogen kijken, etc.. En vervolgens met mijn gevoel checken of dat overeenstemt met mijn "objectieve waarneming".
Ik denk namelijk dat paardjes een enorm aanpassingsvermogen hebben. Ook op het gebied van voeding. Ik ben net als Frans steeds meer de mening toegedaan dat veel m.b.t. voeding een natte aap is. Maar desondanks, ik blijf openstaan voor nieuwe inzichten op dit gebied.

Geertje Tobber, maak je niet teveel zorgen. Gewoon blijven observeren en vervolgens met boerenverstand een besluit nemen of je iets wilt veranderen en hoe. Meestal weet je zelf heel goed wat je moet doen. Je bent in ieder geval iemand die zich verdiept in zaken, volgens mij. Dat ligt in de aard van perfectionistische tobbers. Dus je hebt straks genoeg kennis en ervaring om uit te putten om je eigen weg te kiezen op dat gebied. En voor de rest pik je gewoon hier en daar weer wat nieuwe kennis op, dat je dan weer kunt inpassen in je eigen beeldvorming.

Bye,
Gregoor
Volg datum > Datum: dinsdag 14 maart 2006, 15:2614-3-06 15:26 Nr:45329
Volg auteur > Van: Nick Opwaarderen Re:45276
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Oostvaarderplassen en grote grazers.... Structuur
Nick
Nederland


5000 berichten
sinds 13-3-2004
Esther schreef op maandag 13 maart 2006, 23:35:

> Nick Altena schreef op vrijdag 17 februari 2006, 1:05:
>
>> Enige tijd geleden hebben we hier al eens een discusie gehad

> dreigen te sterven. Van de edelherten, konikpaarden en
> heckrunderen in de Oostvaardersplassen stierven in de eerste
> negen weken van dit jaar volgens staatsbosbeheer 119
> exemplaren. Vorig jaar waren dat er in dezelfde periode 220.

Ik heb iets andere cijfertjes gelezen Esther....Elsevier 14 juni 2005.
Vorig jaar....waren er zo'n 3500 grote grazers.

337 edelherten gingen er dood....maar niet getreurd hoor...er kwamen er 420 weer terug in de vorm van kalveren in het voorjaar,

235 Heckrunderen vielen om van de honger....135 kalveren werden er weer geboren en..

131 "wilde" Konikpaarden bleven ook niet overeind....200 veulens weer geboren.

Van dit aantal heeft Staatsbosbeheer de meeste dieren het genadeschot gegeven.

Hier begrijp ik uit dat al deze dieren al dusdanig ondervoed waren dat hulp zowiezo nutteloos zou zijn geweest voor deze dieren en ze anders toch wel snel overleden zouden zijn.
Een sterfte cijfer zoals dit < staatsbosbeheer kan niet verder komen met tellen dan 700 > is normaal volgens hen.
Gezien hun beleid vraag ik me af of het er niet velen meer zijn geweest die er alsnog aan onderdoor zijn gegaan.(maar die zitten niet in die telling)

> Deze dieren kunnen niet wegtrekken naar een voedselrijker
> gebied. 65% wordt afgeschoten omdat er overbegrazing is? De
> rest krepeert? Dat maakt 100%
>
> Ik volg het echt niet meer.
>
> Esther

Het wegtrek probleem zal in de toekomst waarschijnlijk wel opgelost worden.
Er komt een (tussen) gebied met de naam OostervaardersWold zodat ze naar het al behoorlijk volle (maar door jagers op peil gehouden) Veluwe kunnen wandelen :-S

Nick
Volg datum > Datum: dinsdag 14 maart 2006, 15:5414-3-06 15:54 Nr:45333
Volg auteur > Van: Frans Veldman Opwaarderen Re:45329
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Oostvaarderplassen en grote grazers.... Structuur

Frans Veldman
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 22-10

5061 berichten
sinds 1-1-2003
Nick Altena schreef op dinsdag 14 maart 2006, 15:26:

> Vorig jaar....waren er zo'n 3500 grote grazers.
>
> 337 edelherten gingen er dood....maar niet getreurd hoor...er
> kwamen er 420 weer terug in de vorm van kalveren in het
> voorjaar,
>
> 235 Heckrunderen vielen om van de honger....135 kalveren werden
> er weer geboren en..
>
> 131 "wilde" Konikpaarden bleven ook niet overeind....200
> veulens weer geboren.

Je zou zo zeggen dat de aantallen op deze manier redelijk stabiel blijven.
Ik ben benieuwd eigenlijk wat de alternatieven zijn?
Bijvoeren, en dan een fiks aantal jongen.
Het jaar erop is het aantal verdubbeld. Nog meer honger.
Nog meer bijvoeren dus.
Daarna nog meer.
Dan krijgen we wormen, parasieten, en enge ziekten, omdat er teveel zijn.
Opstand wanneer we die geen medicijnen geven, want dan gaan ze dood.
Hoe verder?

Ok, je kan ze afschieten, of geboortebeperken door te castreren, ze met PZP-spuiten te beschieten, of "de pil" in hun drinkwater doen.
Gevolg is wellicht een stabiel aantal, maar wel een onnatuurlijke selectie, waarbij allerminst zeker is dat de sterksten overblijven.

Let's face it. De natuur is erop ingesteld dat de aantallen stabiel blijven. HOE dat gebeurt doet er niet zoveel toe, maar het gebeurt altijd op een onplezierige manier. Een merrie krijgt in haar leven 10 jongen of zo, en daarvan gaan er 8 op gruwelijke wijze dood voor ze zelf kunnen voortplanten. Door verhongering, of door levend opgegeten te worden door een roofdier, of zwichtend onder de parasieten, of door een beenbreuk liggend langzaam uitdrogen onder de genadeloze zon, etc. etc.

Het is niet zo dat Nederland te klein is voor een "natuurkudde". Als de ruimte groter wordt, neemt het aantal dieren toe... totdat ook hier weer de ruimte te klein is geworden. De dieren krijgen veel meer jongen dan er nodig zijn, totdat er een evenwicht is bereikt, en er net zoveel dood gaan als er geboren worden. Dat lijkt nu het geval te zijn.
Dit is de natuur. Ook de vogels sterven massaal in de winter, net als de muizen, konijnen, muggelarven, etc.

Geen uitgesproken mening hoor, maar wel wat kanttekeningen.

Groeten,
Frans
Volg datum > Datum: dinsdag 14 maart 2006, 15:5414-3-06 15:54 Nr:45334
Volg auteur > Van: Nick Opwaarderen Re:45322
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Niet meer inenten? Structuur
Nick
Nederland


5000 berichten
sinds 13-3-2004
Huertecilla schreef op dinsdag 14 maart 2006, 14:23:

> Nick Altena schreef op dinsdag 14 maart 2006, 13:36:
>>>niemand anders de moeite nam na herhaaldelijk verzoek.
>>> maar tof van je dat je er NU DAN WEL je licht over wil laten

> Ik zeg maar zo, ik zeg maar niets en dan héb ik al teveel
> gezegd :-)
>
> HC

Ja , sorry HC, je hebt volkomen gelijk.
Ik ben erg onaardig geweest idd...
Niki....niet alleen ik maar ook HC en Frans en nog vele vele andere hebben hier al vele berichten over geschreven.

Zo beter HC ? :-)

Rondkijkend op deze pagina zie ik 2 maal het woordje "zoeken" wat je aan kan klikken....net als 2 maal het woordje "help" voorals je dat niet snapt..

Nick
Volg datum > Datum: dinsdag 14 maart 2006, 16:3014-3-06 16:30 Nr:45335
Volg auteur > Van: Nick Opwaarderen Re:45333
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Oostvaarderplassen en grote grazers.... Structuur
Nick
Nederland


5000 berichten
sinds 13-3-2004
Frans Veldman schreef op dinsdag 14 maart 2006, 15:54:

> Je zou zo zeggen dat de aantallen op deze manier redelijk
> stabiel blijven.

Ja, behalve bij de runderen.

> Ik ben benieuwd eigenlijk wat de alternatieven zijn?
> Bijvoeren, en dan een fiks aantal jongen.

Bijvoeren zodat de , door de mens en voor het nut van de mens , opgesloten beesten niet hoeven te lijden.

> Ok, je kan ze afschieten, of geboortebeperken door te
> castreren, ze met PZP-spuiten te beschieten, of "de pil" in hun
> drinkwater doen.

Uitstekend alternatief , allemaal....mits het afgschieten niet gebeurd voor het plezier maar om de zwakkere uit de kudde te halen.
Zo kan men zonder dat er dieren lijden de kudde op maat van het gebied houden.

> Gevolg is wellicht een stabiel aantal, maar wel een
> onnatuurlijke selectie, waarbij allerminst zeker is dat de
> sterksten overblijven.

Mmm...ik geloof dat de heren jagers op de veluwe ook zeggen dat ze alleen de zwakke broeders er tussen uit halen ?

> Let's face it. De natuur is erop ingesteld dat de aantallen
> stabiel blijven. HOE dat gebeurt doet er niet zoveel toe, maar
> het gebeurt altijd op een onplezierige manier. Een merrie
> krijgt in haar leven 10 jongen of zo, en daarvan gaan er 8 op
> gruwelijke wijze dood voor ze zelf kunnen voortplanten.

En wie garrandeerd hier nu dan dat nu juist die 2 jonge de sterkste zijn van die 10 ?

Door
> verhongering, of door levend opgegeten te worden door een
> roofdier, of zwichtend onder de parasieten, of door een
> beenbreuk liggend langzaam uitdrogen onder de genadeloze zon,
> etc. etc.

8 stuks dus , misschien wel hele sterke dieren , die door pure pech om het leven kunnen zijn gekomen.

> Het is niet zo dat Nederland te klein is voor een
> "natuurkudde". Als de ruimte groter wordt, neemt het aantal
> dieren toe... totdat ook hier weer de ruimte te klein is
> geworden. De dieren krijgen veel meer jongen dan er nodig zijn,
> totdat er een evenwicht is bereikt, en er net zoveel dood gaan
> als er geboren worden. Dat lijkt nu het geval te zijn.
> Dit is de natuur. Ook de vogels sterven massaal in de winter,
> net als de muizen, konijnen, muggelarven, etc.

Tja...op een klein maar niet geheel onbelangrijk puntje na...
Nu sterven deze dieren omdat ze niet eens een kans krijgen te overleven.
Ze zitten opgesloten.
Zie de vogels in ons , toch ook, natuurgebied.
In onze omgeving komen al jaren steeds minder vogels (soorten) voor door gebrek aan voedsel en vermindering van de natuur.
Zij nu al die vogels van de honger gestorven deze winter of zijn die vogels niet eens blijven wachten en elders op zoek gegaan naar gebieden die geen voedselgebrek hebben.
Ik kom veel in deze natuurgebieden....maar heb nog niet een dood vogeltje gevonden.

> Geen uitgesproken mening hoor, maar wel wat kanttekeningen.
>
> Groeten,
> Frans

Ik snap best wat je bedoeld Frans....maar om een kudde instand te houden die op een bepaald gebied passen zijn er betere alternatieven dan op deze goedkope manier.... van de honger om laten komen.

Kom ik nu weer terug op mijn vorige vraag....
Hoeveel paarden zet jij in je weiland van 4 hect waarvan je wilt dat ze van gras alleen kunnen leven ?
4 stuks ?...
Dat zal geen probleem geven bij een normale winter....
Of 200 stuks ?
Dan weet je zeker dat ze het op gras niet gaan redden...

Hoef jij nu ook niet te voeren omdat je vind dat er een natuurlijke sellectie moet plaatsvinden?
Of ga je toch andere maatregelen nemen om er voor te zorgen dat die 200 stuks niet gehaald worden....of ....
Wil je die 200 stuks wel hebben en ga je ze tch bijvoeren maar zorg je dat het er maar 200 blijven door selectie ?
Nick
Volg datum > Datum: dinsdag 14 maart 2006, 16:3314-3-06 16:33 Nr:45336
Volg auteur > Van: e m kraak Opwaarderen Re:45333
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Oostvaarderplassen en grote grazers.... Structuur

e m kraak
Nederland


7960 berichten
sinds 5-5-2004
Frans Veldman schreef op dinsdag 14 maart 2006, 15:54:

> Nick Altena schreef op dinsdag 14 maart 2006, 15:26:
>
>> Vorig jaar....waren er zo'n 3500 grote grazers.

> totdat er een evenwicht is bereikt, en er net zoveel dood gaan
> als er geboren worden. Dat lijkt nu het geval te zijn.
> Dit is de natuur. Ook de vogels sterven massaal in de winter,
> net als de muizen, konijnen, muggelarven, etc.

Nou de mensen nog... zijn er ook méér dan zat van.

> Geen uitgesproken mening hoor, maar wel wat kanttekeningen.

Het probleem is grotendeels niet biologisch, Frans, maar maatschappelijk en daarmee juridisch ook wel. Ik ben allerminst van de DB, maar het lijkt me niet te ontkennen dat het hier om uitgezette en dus "gehouden dieren" gaat, hetgeen ik overigens ook vind van de al 10tallen jaren (t.b.v. de al dan niet koninklijke jachtsport) gehouden zwijnen, herten, moeflons en wat dies meer zij op de Veluwe. Gehouden dieren kun je "natuurlijk" prima minder of meer "natuurlijk" houden. Dat laatste is misschien zelfs wel beter en leuker voor ze! ;-)
Het ontslaat je nmm niet van de juridische alomvattende beheers- en zorgplicht, en met échte natuur heeft het niets te maken. Het is eerder een extensief model dierentuin, of een vorm van extensief boeren.

Echte natuur hebben we overigens ook in NL, maar haast niemand ziet dat. Er staan geen richtingaanwijzers en andere bordjes bij. Echte natuur (als je natuur definieert met wat niet door mensen uitgevoerd is) is alles dat spontaan opkomt: Vooral ONkruiden, allerlei overlast veroorzakende beesten zoals muizen, ratten, duiven zelfs, vervelende vliegen en muggen, en prachtige virussen ook!

Wie natuurliefhebber is, is dus blij met h5n1 :-D
Met een beetje geluk ruimt het een complete tak van bio-industrie op.
Nou ken ik niet veel natuurliefhebbers.... De liefde is meestal over zodra het kwartje valt wat "natuur" eigenlijk is, naast het begripsledige gebruik van het woord als marketingterm. Echte natuur wordt maar zelden "leuk" gevonden. Mooi wel, maar niet leuk en niet begerenswaardig.

De "grote grazers" waren bedacht om in te zetten als vorm van gebiedsbeheer. Ecologisch boeren dus. Heeft nogmaals niets met het natuurlijk zijn van die grote grazers zelf te maken.

Groeten, Egon
Volg datum > Datum: dinsdag 14 maart 2006, 16:5814-3-06 16:58 Nr:45337
Volg auteur > Van: Sky Opwaarderen Re:45185
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Opleiding/Baan Structuur

Sky
Scharendijke
Nederland

Jarig op 19-9

552 berichten
sinds 2-2-2006
Snoopy schreef op zondag 12 maart 2006, 18:47:

> heey allemaal,
>
> ik heb een vraagje, weet iemand een goede site waar je

>
> Groetjes,
>
> Anne

Hey Anne,

Ik wou ook eerst een opleiding doen met paarden maar ik vond het te duur het meeste is traditioneel en of je er later wat mee kan verdienen is een tweede vraag!!
Ik wil nu verder met mijn gewone opleiding ondernemer groothandel doorgaan.
Een vriendin van mij Anke (35 jaar) geeft therapie lessen met haar eigen paard en geeft ook presentaties op maneges van Parelli, Monty Roberts enz.
Zij verdient daarnaast ook als medewerker in een winkel en kan alsnog met paarden werken!!
Ik heb veel respect voor haar en ik leer ook met haar mee en als ik iets weet dat zij nog niet weet geef ik dat ook door (ze houdt haar paard nu ook 24/7 buiten :) )
Ik ben van plan haar weg ook te gaan volgen aanstat dat ik mijn hele leven ga riskeren aan een opleiding!!

Greetz Sky/Chantal
Volg datum > Datum: dinsdag 14 maart 2006, 17:2814-3-06 17:28 Nr:45338
Volg auteur > Van: Frans Veldman Opwaarderen Re:45335
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Oostvaarderplassen en grote grazers.... Structuur

Frans Veldman
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 22-10

5061 berichten
sinds 1-1-2003
Nick Altena schreef op dinsdag 14 maart 2006, 16:30:

> Uitstekend alternatief , allemaal....mits het afgschieten niet
> gebeurd voor het plezier maar om de zwakkere uit de kudde te
> halen.

Dat laatste is onzin, dat kan een jager nooit voor elkaar krijgen. Wat er voor de loop verschijnt is niet per definitie de zwakste.

> Mmm...ik geloof dat de heren jagers op de veluwe ook zeggen dat
> ze alleen de zwakke broeders er tussen uit halen ?

Kan niet. Tenzij ze in staat zijn op afstand om te beoordelen wat voor virussen een dier meedraagt, hoeveel parasieten hij heeft, of hij latente allergieen heeft, etc. etc.

>> Let's face it. De natuur is erop ingesteld dat de aantallen
>> stabiel blijven. HOE dat gebeurt doet er niet zoveel toe, maar
>> het gebeurt altijd op een onplezierige manier. Een merrie
>> krijgt in haar leven 10 jongen of zo, en daarvan gaan er 8 op
>> gruwelijke wijze dood voor ze zelf kunnen voortplanten.
>
> En wie garrandeerd hier nu dan dat nu juist die 2 jonge de
> sterkste zijn van die 10 ?

Garantie niet, maar de kans is wel het grootste. Als er 10 zijn die moeten overleven dan zijn het waarschijnlijk niet de sterksten die als eerste dood gaan. Reken deze kans om naar grootte van de populatie, vermenigvuldigd met het aantal generaties dat een diersoort leeft, en dan kun je redelijk betrouwbaar zeggen dat de sterksten zijn overgebleven.

> Nu sterven deze dieren omdat ze niet eens een kans krijgen te
> overleven.
> Ze zitten opgesloten.

Dat zouden ze ook zijn als ze heel Australie kregen. Het duurt even iets langer, maar als iedere merrie 10 jongen krijgt die overleven dan kun jij nog gemakkelijk meemaken (wie rekent het even uit?) dat er jaarlijks tienduizenden paarden de hongerdoor sterven omdat ze zitten opgesloten op een veel te klein continent. Uiteindelijk zal er van iedere 10 geborenen er 8 moeten sterven om de populatie stabiel te houden. Zo werkt de natuur. Niet leuk, wel realisisch.

> Ik kom veel in deze natuurgebieden....maar heb nog niet een
> dood vogeltje gevonden.

Ik vind ook zelden dode vogels. Terwijl de tuin vol zit met vogels, en ik ieder jaar ontelbare nesten vind. Ik zie duizenden ganzen overkomen, maar heb nog nooit een dode gans gevonden. Is de conclusie dat vogels gewoon niet dood gaan? Of zien we iets over het hoofd?

> Kom ik nu weer terug op mijn vorige vraag....
> Hoeveel paarden zet jij in je weiland van 4 hect waarvan je
> wilt dat ze van gras alleen kunnen leven ?
> 4 stuks ?...
> Dat zal geen probleem geven bij een normale winter....
> Of 200 stuks ?
> Dan weet je zeker dat ze het op gras niet gaan redden...

We doen hier aan geboortebeperking. Zou ik dat niet doen dan zouden er al ras meer paarden op het terrein komen dan er ruimte voor is. De natuur doet echter niet aan geboortebeperking. Hongersdood is een veel betere regeling volgens de natuur.

Groeten,
Frans
Volg datum > Datum: dinsdag 14 maart 2006, 17:3414-3-06 17:34 Nr:45339
Volg auteur > Van: Frans Veldman Opwaarderen Re:45336
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Oostvaarderplassen en grote grazers.... Structuur

Frans Veldman
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 22-10

5061 berichten
sinds 1-1-2003
e m kraak schreef op dinsdag 14 maart 2006, 16:33:

> Ik ben allerminst
> van de DB, maar het lijkt me niet te ontkennen dat het hier om
> uitgezette en dus "gehouden dieren" gaat, hetgeen ik overigens

Ja, jij maakt er een juridisch probleem van. Punt is natuurlijk dat ALS je dieren natuurlijk gaat houden, je altijd tegen dit probleem aanloopt. Er gaan veel dieren dood, en als je ze gaat "redden" dan wordt het probleem daarna nog groter. Bij hoeveel dieren zeg je "ho, even stoppen, het zijn er nu wel genoeg!".

> Nou ken ik niet veel natuurliefhebbers.... De liefde is meestal
> over zodra het kwartje valt wat "natuur" eigenlijk is, naast
> het begripsledige gebruik van het woord als marketingterm.
> Echte natuur wordt maar zelden "leuk" gevonden. Mooi wel, maar
> niet leuk en niet begerenswaardig.

Precies. Wilde paarden gaan massaal dood. Altijd. Overal. Ik kwam laatst een oproep tegen om hooi te kopen voor de wilde paarden in Nevada. Ook daar hebben ze kennelijk het probleem dat er zoveel komen dat er niet meer genoeg voedsel is voor iedereen.

Groeten,
Frans
Volg datum > Datum: dinsdag 14 maart 2006, 17:3614-3-06 17:36 Nr:45340
Volg auteur > Van: Idunn Opwaarderen Re:45303
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: granenmix Structuur

Idunn
Homepage
Bourtange
Nederland

Jarig op 11-9

456 berichten
sinds 30-9-2004
Geertje schreef op dinsdag 14 maart 2006, 10:34:

>
>>>
>>> Jawel, Pien maakt ook haar eigen mix :). En die heeft ze

> zit niet in de granenmix die hij nu krijgt.
> Dus eigenlijk, als ik gewoon haver, gerst en lucerne geef, dan
> zou dat wel een goede mix zijn? En dan kan ik er altijd nog
> mineralen en kruiden bij doen als supplement toch...

Die hoeveelheid lucerne in zo'n muesli mengsel is helemaal niet veel volgens mij. Dat bedoel ik niet, ik bedoel echt zoveel lucerne en hooi bij je graanmengsel doen (of haver...of whatever) dat ze wel goed moeten kauwen. (Als je je antropomorfische gevoelens niet kan onderdrukken ;-))

Saskia
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
------------
Ongesorteerde berichten uit het oude forum
Onderwerp starten11146 onderwerpen
139821 berichten
Pagina 2504½ van 9322
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact