liesbet P schreef op donderdag 6 juli 2006, 10:23:
> e m kraak schreef op woensdag 5 juli 2006, 19:09:
>
>> eddy DRUPPEL schreef op woensdag 5 juli 2006, 18:15:

> moet ik mij in een forum laten zeggen dat ik "het vermogen mis
> of mij zelfs niet wil verdiepen in het houden van paarden"???
> Ik denk dat als iedereen zo doordacht aan paarden zou beginnen
> als ik dan zouden er heel wat minder zielige paarden zijn. Of
Misschien wel, maar de statistieken en ook de conclusies van de Raad voor Dierenaangelegenheden zeggen dat de praktijk anders is. Was niet persoonlijk bedoeld.
> is het houden van paarden voor een select clubje van mensen die
> het geluk hebben om geboren te worden met een "paarden-gen"??
> Akkoord, er zijn veel mensen die er pakken meer van weten dan
> ik maar dat betekent niet dat mijn paardjes er slecht aan toe
> gaan zijn. Ik voel mij niet te goed om raad te vragen,
> misschien zou het leuk zijn als mensen met meer ervaring zich
> ook niet te goed zouden voelen om raad te geven?!
Me dunkt dat ik je raad gegeven heb! 3 opties zelfs

Als er niet bij zit wat je horen wilt is dat jouw zaak; de ontvanger bepaalt.
Waar het om ging is dat veulentjes van die leeftijd zullen en mogen bijten en knabbelen zoveel ze willen. Normaalgesproken doen ze dat met medeveulentjes en groepsgenoten. Als die er niet zijn is er feitelijk al iets heel erg mis; als jij zelf met zo een hummeltje sociaal wilt doen is daar denk ik niets op tegen als dubbelsocialisatie, maar noodzakelijk is dat in dit stadium niet en als je het zelf niet leuk vindt om vriendjes te zijn en DUS beknabbeld te worden kun je het beter niet doen oftewel "de beessies met rust laten". Zo goed dan?
Je insteek á la "wat doe ik tegen dit ongewenst gedrag" was dus in de basis al nonsens, want het is geen ongewenst gedrag. Pas op veel latere leeftijd wordt het dat, is het sociaal begrijpbaar en vatbaar voor conditionering.
Groeten, Egon
We cannot solve problems with the same thinking that created them. -
Einstein