InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
------------
Ongesorteerde berichten uit het oude forum
Onderwerp starten11146 onderwerpen
139821 berichten
Pagina 2957½ van 9322
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: donderdag 13 juli 2006, 16:1813-7-06 16:18 Nr:54618
Volg auteur > Van: Huertecilla Opwaarderen Re:54555
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Zeldzaam Structuur
Huertecilla
Andalucía - Spanje


2998 berichten
sinds 28-9-2003
MizzPoeZ schreef op donderdag 13 juli 2006, 10:53:
> maar er moet toch wel een béétje uitleg bestaan waarop
> je nu moet letten bij je paard en het aan te schaffen
> zadel-op-internet?

Internet of niet maakt geen verschil. Het cruiciale verschil is wel of niet kunnen passen en hoe je dat op kan lossen is net voorbij gekomen.

Staat hier op PN ergens een checklist van mij die leest als een stroomschema.
Op mijn site kun je ook vinden wat volgens MIJ de musts en wants zijn.

Het tweede zadel van jouw keuzes is GEEN spaans stierenvechtzadel doch een klassiek spaans rijzadel. Het heet Espanola. Het wordt gemaakt door alle spaanse zadelfabrikanten. Zaldi en Marjoman zijn de bekendste. De prijzen zijn verschillend doch beiden goed, geen top en de prijs-kwaliteit verhouding van beiden is vergelijkbaar.
Ik ben op Arabella met een espanola begonnen en tot volle tevredenheid. Het is als enige van onze eerste zadels door de zadeltest gekomen. Ik ga het te koop zetten omdat ik het naast de Malibauds nu te groot en te luxe vind.
Op ebay.de kun je een aardig overzicht van vergelijkbare types krijgen als je op spanischer sattel zoekt.
Of een dergelijk type bij JOU past kan alleen jij bepalen

Wat de maat betreft ligt de bal wederom bij alleen jou.
- Een goed begin zou het opmeten van de zadelruimte zijn. Heb je dat al gedaan? Dan weet je hoe lang de panelen ongeveer dienen te zijn.
- Een tweede stap is van ijzerdraad een dwarsprofiel van de schoft ter hoogte van ongeveer de singelplek maken. Dit kun je dan op ruitjespapier overzetten waardoor je enige referentie hebt voor de voorkant van de boom.
Je kan deze profieltekening zelfs mailen of faxen.
De verwisselbare boomvorken van Wintec zijn ook een bruikbare maatvergelijking.
Let wel, als globale indicatie. Een identiek zadel passen blijft de beste oplossing.

Als je een beetje in het duister tast over wat je concreet wil, over wat goed is, over hoe en wat, etcetera, dan is van afstand kopen niet verstandig. Punt.
Dan is het beter om eerst eens naar een zeer breed gesorteerde specialist te gaan zoals de HorsemanOutfitter en eens te KIJKEN wat er is en wat e verschillen zijn. Zowel in modellen als in kwaliteit.
Ik denk dat het voor veel mensen verstandig is om met hun lijst musts en wants naar een specialist te stappen.
Als je een specialist om een dienst vraagt los van een zadelaankoop sluit je de belangenverstrengeling zoveel mogelijk uit.
Zo heeft Erther Groen verschillende soorten goed ontworpen zadels in het programma en ook een dienst met een PortLewis pad. Op haar site greendistance.nl kun je verschillende echt goed doordachte zadels zien en ook wat die nieuw kosten.

Je kan er als vuistregel van uit gaan dat je voor een dubbeltje niet op een eersterangs zadel zit. Het bedrag door Egon genoemd is bepaald niet zomaar uit de lucht gegrepen.
Goede materialen kosten wat ze kosten. De juiste stukken leer van goede kwaliteit, goed stikgaren, een degelijke boom zijn prijzig. Bijvoorbeeld alleen de zijpanelen van een Malibaud ecuyer kosten al bijna 200 euro aan leer en garen alleen!
Dat een europese vakman meer kost dan een minderjarig indiaas jochie is ook duidelijk.
In de eenvoudigste, maar goed gemaakte en dus niet in elkaar geniete, McClellan zitten minimaal 4 uur aan leerwerk en in een speciaal-zadel tot wel 80!

HC
Volg datum > Datum: donderdag 13 juli 2006, 16:2013-7-06 16:20 Nr:54619
Volg auteur > Van: e m kraak Opwaarderen Re:54599
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Is de wortel of de stok meer effectief als bekrachtiging bij leren? Structuur

e m kraak
Nederland


7960 berichten
sinds 5-5-2004
sandratien schreef op donderdag 13 juli 2006, 14:50:

> Ik zal een eerste zetje proberen te geven.
> Ik denk gezien de informatie in het artikel dat ondanks dat
> eenzelfde centrum in de hersenen wordt geprikkeld positief
> belonen toch een beter resultaat kan geven omdat de
> reactiesnelheid bij het straf vermijden veel langer is dan bij
> het proberen te verkrijgen van een beloning. Daarom zou het zo
> kunnen zijn dat positief belonen een sneller resultaat geeft.

Zelfs iedere clickeraar weet dat, uit praktijk.
In het begin heb ik Piet zelfs nog uitgebreid gewaarschuwd voor de overrompelende snelheid van sequences die je kunnen overkomen.

Maar even zo goed nog bedankt voor het artikel. Ik heb het zorgvuldig opgeborgen bij mijn documentatie :)

Groeten, Egon
We cannot solve problems with the same thinking that created them. -
Einstein
Volg datum > Datum: donderdag 13 juli 2006, 16:3413-7-06 16:34 Nr:54621
Volg auteur > Van: Ans Jondral Opwaarderen Re:54613
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: 8 jaar, versleten en op pensioen Structuur
Ans Jondral
Heffen
België

Jarig op 4-1

3082 berichten
sinds 1-10-2004
Christel Provaas schreef op donderdag 13 juli 2006, 15:40:

> Wil schreef op donderdag 13 juli 2006, 15:22:
>
>> Ans Jondral schreef op donderdag 13 juli 2006, 15:15:

> suikergehalte erin meen ik. Verder is daar natuurlijk
> duivelsklauw.
> Ik kan het niet laten weer te attenderen op hko.htm">hoefkatrol.com" target=_blank>www.hko.htm">hoefkatrol.com
> en met name de dvd met o.a. behoorlijk kreupele artrosepaarden.

Het komt door een trauma. Een afgescheurde collateraalband en kraakbeenspinters, waaraan ze geopereerd is.
Daardoor zit het volgen de DA op de slechts mogelijke plek, net in dat deel van het gewricht dat voor zowat 95% van de beweging zorgt. (in tegenstelling tot de vorm van artrose die je het meest tegenkomt (= spat thv 1ste tarsaal beentje) Volgens de DA zal ze na verloop van tijd haar sprongewricht nog amper kunnen plooien.
Of ik aan de gang ga met supplementen, dat weet ik nog niet zo goed. Ik vraag mij af of het wel iets uithaalt. Volgens de DA zijn er in haar geval geen middelen om het te vertragen, omwille van de plek. Het gaat om het tibiotarsale deel van het gewricht. (dus waar de katrol met de tibia articuleert) Als er nog mensen zijn met paarden die artrose hebben op deze plek, dan hoor ik het trouwens graag.
We hebben nog een pony waarbij op foto maar een hele milde vorm van spat te zien is. En die loopt nu ook al een jaar mank. Alhoewel ze primeval enzo krijgt. Ik ben dus nogal sceptisch over die supplementen.

groetjes
Ans
Volg datum > Datum: donderdag 13 juli 2006, 16:5113-7-06 16:51 Nr:54622
Volg auteur > Van: Huertecilla Opwaarderen Re:54618
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Zeldzaam Structuur
Huertecilla
Andalucía - Spanje


2998 berichten
sinds 28-9-2003
Huertecilla schreef op donderdag 13 juli 2006, 16:18:

> Dat een europese vakman meer kost dan een minderjarig indiaas
> jochie is ook duidelijk.

Zadelfabrikant Deuber laat veel zadels (o.a. Equiflex en Startrekk) in ZuidAmerika (ik meen Venezuela) in elkaar zetten van idem leer. Hiermee willen ze een gunstige verhouding prijs-kwaliteit op de markt zetten voor een door een modale ruiter nog bereikbaar bedrag zonder al te grote kwaliteitsafstand naar bijvoorbeeld de zadels van de franse meester-selliers.

HC
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
------------
Ongesorteerde berichten uit het oude forum
Onderwerp starten11146 onderwerpen
139821 berichten
Pagina 2957½ van 9322
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact