Spirithorses schreef op zondag, 9 mei 2004, 16:56:
> Mijn mijdrage bovendien is : Wat is werken ? Een uurtje rijden
> of voor de kar, als je bedenkt dat paarden in de natuur vele
> kilometers lopen voor hun voedsel en onze weldoorvoede / vaak
> overvoede paarden hun mond maar open hoeven te doen en er ligt
> voer voor ze klaar.
Hoi,
Ja dat is ook wel zo. Vroeger moesten de paarden op het land ook harder werken dan nu, dat geef ik ook toe. En een vrij (wild) paard zal ook wel meer km maken om zijn portie bij elkaar te moeten scharrelen. Maar dat is toch niet echt een vergelijking. Ze leven nu eenmaal zoals wij ze houden en misschien met te veel voer, maar ja het zij zo. Ik geef de mijne al minimaal, maar een shet wordt al dik van lucht. Ik kan haar ook niet 24/7 hooi geven hoor, kan ik haar rollen. Net als weidegang; ook niet mogelijk. Er zijn hier geen goede omstandigheden om een shet natuurlijk te houden.
Maar dat werken voor de kar .. het is maar hoe je het bekijkt. Als je nagaat dat ik eigenlijk door de week alleen wat met haar speel, wandel en borstel, dan is een 1 tot 2 uur in de week die wagen trekken toch voor haar doen een redelijke krachtinspanning.
Maar ze krijgt er ook echt geen 1/2 kg brokken voor. Klein handje, dus verwaarloosbaar.
Het gaat mij dan ook meer om het hooi. Moet je daar ook een uur mee wachten na een rit? Als het toch nauwelijks werken is, dan zou dit dus niet uitmaken?
Groeten,
Ingrid