viola schreef op maandag, 10 mei 2004, 17:57:
> Niemand anders ervaring met hengsten of kenneis over vrijgezelle
> hengsten in het wild?
"Vrijgezelle"-hengsten vormen inderdaad de bekende groepen, maar er zijn ook waarnemingen van sateliet-hengst constructies, en ingewikkelder sociale structuren.
>
> Groetjes Viola.
>
> cornelie schreef op zondag, 9 mei 2004, 13:18:
>
Zoals Esther (
nr.5318) al verklapte: jawel, én met merrie(s) erbij (die ze met tegenzin toch broederlijk delen).
Maar de manier waarop ik hier mijn hengsten hou, en met ze omga, vind ik heel moeilijk te projecteren op gemiddelde andere bestaande situaties. Dan zou je net als ik met je ponies moeten gaan sámenleven... ik bedoel daarmee dat de sociale afstand tussen de mensen en hun paarden vrijwel altijd veel groter is dan die met hun hond bijvoorbeeld.
Daarom hield ik dus eigenlijk mijn klep dicht

Wat die twee genoemde hengsten betreft: je schrijft dat ze gewend waren bij merries en ruinen? Maar was dat samen (kenden ze elkaar al) of ieder voor zich (wel ieder voor zich andere paarden gewend maar kenden elkaar niet)? Dat maakt wel een boel uit natuurlijk.
Als ze vreemden voor elkáar waren.... Het kan zo zijn dat ze elkaars persoontje gewoon echt niet kunnen uitstaan. Ook die variant heb ik hier wel eens meegemaakt (dan helpt er niets anders dan 1 eruit te halen anders blíjf je aan de gang - mijn geduld heeft grenzen). Maar op zich is het niet zo ongewoon dat ze blijven stoeien en af en toe een schrammetje oplopen. Dat is hier ook, en het verschil met "menens" elkaar toetakelen kun je gedragsmatig haast niet missen, maar ze zijn nou ook weer niet van chocola hoor

Groeten, Egon.