InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
------------
Ongesorteerde berichten uit het oude forum
Onderwerp starten11146 onderwerpen
139821 berichten
Pagina 3041½ van 9322
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: vrijdag 28 juli 2006, 14:4328-7-06 14:43 Nr:56210
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen Re:56209
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ouderwetse antivries voor staart en manen exceem???? Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
Karin schreef op vrijdag 28 juli 2006, 14:24:

> Bianca Veld schreef op vrijdag 28 juli 2006, 11:20:
>
>> Ik had vanmorgen wegens omstandigheden een andere hoefsmid als

> Je zegt dat het goed schijnt te werken, maar waartegen
> overigens?
>
> Groetjes Karin

Hoi, denk dat ze tegen zomerekzeem bedoeld...

Antivries: ethyleenglycol.
Het schijnt zoet te zijn. Dit is de reden waarom honden en katten (en paarden?) er niet vies van zijn. Wat eerst lijkt op een alcoholintoxicatie slaat al vlug om in nierfalen met dodelijke afloop!!!

Symptomen (bekend bij honden en katten): de eerste verschijnselen treden binnen de 30 min op. Ze zijn te wijten aan het directe effect van ethyleenglycol en te vergelijken met een zware dronkenschap: braken, wankel op de poten staan en sufheid. Dit kan zo 12 uur duren.

Ethyleenglycol wordt door het lichaam in andere stoffen omgezet die op hun beurt toxisch zijn voor het centraal zenuwstelsel en vooral voor de nieren. 1 - 3 dagen later komt het tot acuut nierfalen: eerst veel drinken en plassen en vervolgens weinig tot niet meer plassen wat snel tot de dood leidt.

Noodbehandeling (bekend bij honden en katten): De dieren braken sowieso binnen de 30 min, het heeft dus geen zin om ze later nog eens te doen braken. Ook actieve kool werkt niet. Er is wel een mogelijkheid om de werking van het gif tegen te werken. Helaas zit er voor u niets anders op dan zo snel mogelijk een dierenarts op te zoeken. Maak u echter geen illusies: bij een gevorderde intoxicatie is de prognose niet goed.

Bron: http://www.boozoo.be/html/A_Spoed_04.htm

Met andere woorden: gewoon NIET DOEN!!

Wil.
Volg datum > Datum: vrijdag 28 juli 2006, 15:0028-7-06 15:00 Nr:56211
Volg auteur > Van: e m kraak Opwaarderen Re:56210
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ouderwetse antivries voor staart en manen exceem???? Structuur

e m kraak
Nederland


7960 berichten
sinds 5-5-2004
Wil schreef op vrijdag 28 juli 2006, 14:43:

> Met andere woorden: gewoon NIET DOEN!!
>
> Wil.

Zo kan ik langzamerhand een lijst aanleggen van dat soort middeltjes, met stip op 1: afgewerkte olie (overal goed voor). Goede 2e... petroleum. Echter vorige week nog: diesel met roet uit de schoorsteen (zou ook al bedoeld zijn tegen seme, ergens echter heb ik toch het idee dat de veelal oudere plattelanders feitelijk schurftige aandoeningen bedoelen maar dan nog).

Repeat: NIET DOEN!!!

groeten, Egon
No Tail No Service! :-P
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
------------
Ongesorteerde berichten uit het oude forum
Onderwerp starten11146 onderwerpen
139821 berichten
Pagina 3041½ van 9322
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact