InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
------------
Ongesorteerde berichten uit het oude forum
Onderwerp starten11146 onderwerpen
139821 berichten
Pagina 400½ van 9322
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: vrijdag 14 mei 2004, 18:5714-5-04 18:57 Nr:6137
Volg auteur > Van: josien Opwaarderen Re:6130
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: steigeren in de trailer Structuur
josien
Homepage
Uddel
Nederland

Jarig op 6-11

360 berichten
sinds 14-3-2004
oevermans schreef op vrijdag, 14 mei 2004, 18:03:

> Mijn 6 jarige ijslander steigert in de trailer zodra ik weg rij
> (en ik rij echt heel voorzichtig met een automaat, dus weinig
> stoten etc.)Nu is hij al twee keer over de balk heen gekomen met
> zijn been en nu durf ik niet meer met hem op stap. Wie weet een
> oplossing? Tips voor eventuele cursussen zijn ook welkom.

Waarschijnlijk schrikt je paard zich een hoedje als de trailer ineens begint te rijden. Mijn ervaring met ijslanders is dat ze ten eerste zeer gevoelig zijn, ook al lijkt dat vaak niet zo en dat ze zich niet schikken in de situatie. Ijslanders geven niet op, wat naar mijn mening een goede karacter trek is. Alleen is hier jammer genoeg niet iedereen mee eens.

Hij gaat wel rustig de trailer op. Laat dan iemand anders auto rijden en blijf zelf bij je paard. Laat hem regelmatig stoppen en weer beginnen te rijden. Zo leert je paard die bewegingen kennen en in evenwicht te blijven. Zelf blijf je er bij om hem rustig te houden, maar meer ook niet.

Ook goed is om eerst een teken te geven als je voor het eerst start. Dus even gas geven zonder ook te gaan rijden of elke keer direct na het starten van de auto te gaan rijden. Ik weet natuurlijk niet of dat te horen is in de trailer. Je hebt automaten die bijna geruisloos starten. Dan is dus een teken van je gas b.v. goed om je paard voor te bereiden omp wat er komen zal.
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
------------
Ongesorteerde berichten uit het oude forum
Onderwerp starten11146 onderwerpen
139821 berichten
Pagina 400½ van 9322
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact