InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
------------
Ongesorteerde berichten uit het oude forum
Onderwerp starten11146 onderwerpen
139821 berichten
Pagina 3373½ van 9322
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: dinsdag 17 oktober 2006, 22:1117-10-06 22:11 Nr:63079
Volg auteur > Van: clarissa ruijgrok Opwaarderen Re:63056
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: NH en Hengstenopleiding Structuur

clarissa ruijgrok
Homepage
amsterdam
Nederland

Jarig op 28-9

1747 berichten
sinds 1-9-2005
>
> *Verder de hengst veel in liefhebbende handen hebben, hem van
> jongs af aan overal bij betrekken, hem meenemen en hem leren
> hoe hij zich moet gedragen. Als je daar als veulentje mee
> begint heb je al de helft gewonnen tegen de tijd dat zijn
> hormonen beginnen op te spelen.
>
> Pien

In de amazone staat een artikel wat hier helemaal over gaat, ligt nu in de winkel nr 10 okt/nov. Stemt tot nadenken.
Er staat bijv. dat castreren vanuit de cavelerie is ontstaan, omdat het karakter dan gelijkmatiger werd, zodat ook onervaren soldaten ermee uit de voeten konden. In tijden van oorlog namen ze paarden van boeren in beslag, de afkeer voor hengsten was zo groot dat ze alleen maar ruinen meenamen.
In de paardensport is al erg veel uit de cavelerie overgenomen, veel antomorfisdinges en dit dus ook. In zuidelijke landen is het helemaal niet zo gebruikelijk om te castreren, en dacht ik toen, in ontwikkelingslanden waarschijnlijk ook niet, net zoals ze daar gewoon bitloos mennen, omdat ze al dat dure , luxe tuig toch niet hebben.
Verder leven in de natuur de meeste hengsten, nadat ze de strijd verloren van de dominante hengst, in vrijgezellegroepen, zonder ooit een merrie te dekken. En een verhaal over PZP en GnRH, heel interessant.
Wordt het beruchte hengstengedrag niet in de hand gewerkt door isolatie? Zo krijg je een merrie ook knetter
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
------------
Ongesorteerde berichten uit het oude forum
Onderwerp starten11146 onderwerpen
139821 berichten
Pagina 3373½ van 9322
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact