InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
------------
Ongesorteerde berichten uit het oude forum
Onderwerp starten11146 onderwerpen
139821 berichten
Pagina 4277½ van 9322
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: woensdag 21 maart 2007, 17:4021-3-07 17:40 Nr:80891
Volg auteur > Van: Danielle Schuwer Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Mijn rijstijl Structuur

Danielle Schuwer
Cugnon
Belgie

Jarig op 17-10

230 berichten
sinds 18-12-2006
Ik heb leren rijden in nederland nu al weer 21 jaar geleden begonnen. Achteraf gezien zijd ik dus pas 8 jaar zoals het eigenlijk hoord.
Mijn eerste eigen paard was een draver (overleden in december).
Nu had ik veel problemen met haar voordat ik naar Belgie verhuisde. Ik heb prive les gehad maar dressurmatig en eigenlijk is dit nooit iets voor mij geweest en al helemaal niet voor Mary lou.
Eenmaal in die bossen aangekomen was het een ramp, ze vloog er constant vandoor en maar trekken aan die teugels hielp natuurlijk niet ging alleenmaar harder. Op een gegeven moment had ik er genoeg van stapte af en begon met haar te lopen ook dit was niet wat ze wilde en gaf me een schop met haar voorbeen. Ik heb haar toen losgelaten en haar laten gaan. Ze kon toch de weg niet op en eigenlijk intereseerde mij dat op dat moment ook niet ik wilde haar niet meer zien. (15jaar en zij 4 toen). Ik ben rustig gaan lopen met mijn vriendinnen die waren te voet meegegaan en snapten niet waarom ik er niet achteraan rende.
Ze is na ongeveer een halfuur terug gekomen naar ons en was compleet bezweet. Ik heb haar echter niet gepakt en ben gewoon door blijven lopen langs haar. Ze is toen achter mij aangelopen tot thuis. Ik heb alles afgedaan en haar in het weiland gezet. Vanaf die dag heb ik nooit problemen meer met haar gehad en na minder dan een jaar kon ik gewoon met een stalhalster op haar rijden zonder zadel.
Lang verhaal maar eigenlijk wil ik maar zeggen dat paard en ruiter van elkaar kunnen leren en dat je geen les hoeft te krijgen om dit te leren.
Volg datum > Datum: woensdag 21 maart 2007, 19:2221-3-07 19:22 Nr:80895
Volg auteur > Van: Muguet Opwaarderen Re:80848
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Tekeningen Structuur

Muguet
Nederland


762 berichten
sinds 15-9-2005
Monique Meijer schreef op woensdag 21 maart 2007, 12:24:

> Sieta schreef op woensdag 21 maart 2007, 8:38:
>
>> Monique, ik krijg mijn mailtje naar jou steeds terug omdat de

> m.i.-meijer@t-online.de
> (let goed op de punten tussen m en i !)
> Als ik vanavond thuiskom kijk ik daar wel even op.
> Monique

Ik vind de tekeningen ontzettend mooiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii,
with All my compliments ..... ;-)
als je een keer tijd hebt en zin hebt dan heb ik nog een leuke foto .....
dat zou geweldig zijn.....
alvast bedankt en groetjes van
M ;-) uguet en de paarden.....
P.s. echt geweldig mooiiiiiiiiiiii.
Volg datum > Datum: woensdag 21 maart 2007, 19:3421-3-07 19:34 Nr:80897
Volg auteur > Van: Nele Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Cortisone & ontgifting?? Structuur

Nele
Herselt
België

Jarig op 26-9

157 berichten
sinds 27-10-2006
Hai!

Terug van even weggeweest... En ik kan jullie wijsheid wel gebruiken. Ik heb een nare ervaring achter de rug met mijn paard, dat stofallergisch is. Ik maakte het hooi voordien ALTIJD al nat, zonder fout: eerst hooi goed uitschudden, dan door en door natsprieten met de tuinslang of weken. Een hele klus, en in de winter chillen met ijspegelvingers, maar ik doe het graag om de gezondheid van mijn paard een handje te helpen.

Soit, op de bewuste nare avond, stond mijn paardje ineens de longen uit zijn lijf te hoesten. Het was een vreselijk zicht hoe hij daar stond te kermen van de pijn... en amper adem kon halen. Onmiddellijk de veearts gebeld en die stelde me voor de keuze: ofwel SNEL EN VEEL cortisone geven ofwel een uur afwachten en dan - grote kans - een dood paard aantreffen :-(. De longblaasjes zouden zijn dichtgeklapt door een heftige stof-allergie-opstoot... Je kan je wel voorstellen hoe ik me voelde... Na al die moeite om mijn paard zo natuurlijk mogelijk te houden (24/7 buiten, nat hooi, liksteen, veel beweging) nóg je toevlucht moeten nemen één van de meest anti-natuurlijke middelen bij uitstek: cortisone. Ik had weinig andere keuze en was blij dat het middel even later verlichting bracht en mijn beestje weer kalm en rustig kon ademhalen. Sindsdien gaat mijn hooi dus minstens 12uur in het water...

Nu, 3 weken later, beginnen de gevolgen van de cortisone zich duidelijk aan te dienen: doffe vacht én een héél merkbare spier-afname. Ik vernam en las al dat cortisone ettelijke jaren in het lichaam blijft en zorgt voor een drastische spierafbraak... Dat merk ik dus wel degelijk bij mijn paard. De enige manier om mijn paard een beetje te helpen, is volgens mij ontgiften en de lever ondersteunen. Heeft iemand van jullie ervaring met goede natuurlijke ontgiftingsmiddelen die geschikt zijn voor paarden? Of andere tips voor mijn paard?

Alvast merciii! :-)
Nele
Volg datum > Datum: woensdag 21 maart 2007, 20:1021-3-07 20:10 Nr:80901
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:80897
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Cortisone & ontgifting?? Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Nele schreef op woensdag 21 maart 2007, 19:34:

> Hai!
>
> Terug van even weggeweest... En ik kan jullie wijsheid wel

> zijn voor paarden? Of andere tips voor mijn paard?
>
> Alvast merciii! :-)
> Nele

Dag Nele, lang niet gezien . Voor middeltjes die (zogezegd) de lever ongiften of ontslakken moeten je bij de alternatieven zijn of dat het effektief werkt is nog een andere vraag . De lever en alle andere organen hebben een bepaalde functie en werkritme , je kan dit ritme volgens mij (en de traditionele geneeskunde) niet gaan beinvloeden of versnellen met hulpmiddeltjes . Nu effe over de gevolgen van cortisone. Het is inderdaad zo dat corti een langdurige werking heeft maar spierafname bij een éénmalige dosis in een acuut geval is wel erg extreem . Ik weet niet hoeveel (Is het O ?) heef gehad maar toen Aram aan de jonge eikentakken had gezeten en onder de dikke bulten zat en de luchwegen aan het dichtzwellen waren heeft hij 6OOMG intraveneus toegediend gekregen en ik heb niets maar dan ook niets aan hem gemerkt nadien . Bij een gelijkaardige aanval van HIlde (nee niet door eikentakken maar door champignons) heeft zij in de spoedgevallen een dosis van een olifant gekregen . Volgens de specialist dus .... Een gewichtstoename en extrem moodswings zijn de" gekende nevenverschijnselen en dit kan effektief maandenlang aanslepen . Naar mijn mening of je nu 1u weekt of 12U je hooi weekt het resultaat zal hetzelfde zijn maw niet door het langduriger weken ga je meer stof uit het hooi halen wel meer kans op schimmels . Ik heb een zestal hooi leveranciers hier in de buurt elke met schitterend stofvrij hooi , laat maar iets weten rond de maand mei, Juni. Wel zelf transport want ik haal het van de weide af .
Volg datum > Datum: woensdag 21 maart 2007, 20:1721-3-07 20:17 Nr:80902
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:80858
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Het Dressuurpaard Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
marjolijn schreef op woensdag 21 maart 2007, 13:18:

> Spirithorses schreef op woensdag 21 maart 2007, 10:33:
>> En ze zeggen allemaal dat dát voor hun het Echte Werk is!
>> (We hebben het ook een naam gegeven: On The Road Training)
>
> Leuk Pien!
> Registreren die naam. :-D

Niks registreren, iedereen gebruiken !
Hoe meer mensen de term gebruiken, hoe meer paarden er verlost worden van dat saaie rondjesgedoe.

Groet, Pien
Volg datum > Datum: woensdag 21 maart 2007, 20:2421-3-07 20:24 Nr:80904
Volg auteur > Van: ingrid van der post Opwaarderen Re:80825
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: koliek Structuur
ingrid van der post
Nederland


423 berichten
sinds 25-5-2005
ingrid van der post schreef op woensdag 21 maart 2007, 8:56:

> grrrrr eerst vrijdagmiddag onze merrie gaskoliek,
> waarschijnlijk door combinatie weer wat kouder en gras zonder
> deken, gisteravond goofy koliekl! Onze merrie heeft een

> Dit werkt o.a. bij gevoelige darmen voor gaskoliek en
> darmkrampen. Hopelijk komt dat vandaag aan met de post. Iemand
> nog ervaring met darmclear? Anders kom ik weer voor
> verrassingen te staan.

vanavond had mijn 20 jarige merrie weer gas/kramp koliek, 5dgn zitten er nu dus tussen, ik begin me een beetje zorgen te maken. de da had het over het wisselende weer, eerst warm nu weer koud. we hebben samen het hooi bekeken, dat ze al maanden eten. ik heb haar nu maar nog een deken erbij omgedaan, de da dacht aan kou. sinds afgelopen vrijdag geef ik haar elke dag colosan en afgelopen maandag ook nog s lijnzaad gegeven, trouwens zaterdag ook al. nu de darmclear gegeven ipv de colosan.
Volg datum > Datum: woensdag 21 maart 2007, 20:2921-3-07 20:29 Nr:80906
Volg auteur > Van: Huertecilla Opwaarderen Re:80888
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Het Dressuurpaard Structuur
Huertecilla
Andalucía - Spanje


2998 berichten
sinds 28-9-2003
eddy DRUPPEL schreef op woensdag 21 maart 2007, 17:14:

> ook dwarsbomen t'is een eenvoudig
> technisch hoogstandje maar sommigen maken er zelfs een sport
> van :-D .

Dus je weet het ook nog!
Wederom bedankt voor deze positieve bijdrage.

HC
Volg datum > Datum: woensdag 21 maart 2007, 20:3421-3-07 20:34 Nr:80908
Volg auteur > Van: Nick Opwaarderen Re:80885
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Het Dressuurpaard Structuur
Nick
Nederland


5000 berichten
sinds 13-3-2004
Huertecilla schreef op woensdag 21 maart 2007, 16:57:

> Liesbet schreef op woensdag 21 maart 2007, 16:32:
>
>> On the

> Een ander écht raak paardrij-woord is natuurlijk
> 'stijgbeugel'....
>
> HC

Waarom dan toch steeds die "verborgen" Spaanse lessen van je als je het dan toch zo leuk vind met die Nederlandse taal te (woord)spelen ?

Nick

Met geweld kan je een hoop bereiken, met geduld, liefde en belonen
veel meer !
Volg datum > Datum: woensdag 21 maart 2007, 20:4121-3-07 20:41 Nr:80909
Volg auteur > Van: Nils Vellinga Opwaarderen Re:80839
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Strookbegrazing Structuur

Nils Vellinga
Kinrooi
Belgie

Jarig op 22-5

6064 berichten
sinds 16-3-2006
Ilse Lanser schreef op woensdag 21 maart 2007, 10:09:

> Mijn paardjes (fjord en mini) staan op dit moment hele dagen op
> het land. Op dit moment op een afgezet stuk, wat ze nu aardig
> kaal hebben. Nu lees ik over strookbegrazing en wil dit ook
> gaan proberen. Alleen mijn vraag is... hoe veel hebben ze per
> dag nodig. Ik weet dat dit afhangt van het gras en hoe hoog dit
> is & het weer.
> Maar ik heb helemaal geen handvat voor het oppervlakte. Nu zijn
> het 2 snoeimonsters en hebben ze binnen de kortste keren een
> nieuw stuk kaal.
> Graag wil ik van jullie weten of wat voor een oppervlakte
> jullie paarden lopen en hoeveel ze er per dag bij krijgen.
> Zelf had ik in gedachten om dan gelijk een "kaalgevreten" stuk

> van dezelfde grootte weer af te zetten.

Hoi Ilse,
als je weer zo'n stuk af zet is het geen strookgrazen hè ;-), maar geef je ze gewoon een nieuw weitje.
IK heb rechthoekige weiden en 4kanten. Als ze op een "nieuwe" wei komen zet ik die voor 1/3 af, dat 1/3 deel moeten ze eerst kort grazen.
Dan verschuif ik de draad steeds 1 paal verder (= 4 meter), afhankelijk van de breedte van de wei, anders verschuif ik diagonaal. Dus vandaag de draad aan de linker kant van de wei - en morgen(of overmorgen) de draad aan de rechter kant van de wie verplaatsen.
Ben ik op 2/3e van de wei aangekomen dan begin ik ook aan "achter" de dieren een draad te spannen die mee opschuift. (dan lopen ze dus opgesloten tussen 2 draden)
Zo bekomt het gras weer aan zijn nodig herstel periode.

Nils en Olly
Volg datum > Datum: woensdag 21 maart 2007, 20:4221-3-07 20:42 Nr:80911
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:80906
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Het Dressuurpaard Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Huertecilla schreef op woensdag 21 maart 2007, 20:29:

> eddy DRUPPEL schreef op woensdag 21 maart 2007, 17:14:
>
>> ook dwarsbomen t'is een eenvoudig
>> technisch hoogstandje maar sommigen maken er zelfs een sport
>> van :-D .
>
> Dus je weet het ook nog!
> Wederom bedankt voor deze positieve bijdrage.
>
> HC

Och 'tis graag gedaan en 't komt vanzelf dus ....
Volg datum > Datum: woensdag 21 maart 2007, 20:5221-3-07 20:52 Nr:80913
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:80908
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Het Dressuurpaard Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Nick Altena schreef op woensdag 21 maart 2007, 20:34:

> Huertecilla schreef op woensdag 21 maart 2007, 16:57:
>
>> Liesbet schreef op woensdag 21 maart 2007, 16:32:

>
> Met geweld kan je een hoop bereiken, met geduld, liefde en
> belonen
> veel meer !

Spaanse rijkunst in 't Nederlands aan Belgen. Om nog globaler te gaan moet je ver zoeken:-D .
Volg datum > Datum: woensdag 21 maart 2007, 20:5421-3-07 20:54 Nr:80914
Volg auteur > Van: Nils Vellinga Opwaarderen Re:80891
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Mijn rijstijl Structuur

Nils Vellinga
Kinrooi
Belgie

Jarig op 22-5

6064 berichten
sinds 16-3-2006
Danielle Schuwer schreef op woensdag 21 maart 2007, 17:40:

> Ik heb leren rijden in nederland nu al weer 21 jaar geleden
> begonnen. Achteraf gezien zijd ik dus pas 8 jaar zoals het
> eigenlijk hoord.

> rijden zonder zadel.
> Lang verhaal maar eigenlijk wil ik maar zeggen dat paard en
> ruiter van elkaar kunnen leren en dat je geen les hoeft te
> krijgen om dit te leren.

Heerlijk, als je 15 jaar bent. Maar om dit nou met al je paarden te doen als ze "lastig"zijn ;-) ?

Nils en Olly
Volg datum > Datum: woensdag 21 maart 2007, 21:0321-3-07 21:03 Nr:80915
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:80902
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Het Dressuurpaard Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Spirithorses schreef op woensdag 21 maart 2007, 20:17:

> marjolijn schreef op woensdag 21 maart 2007, 13:18:
>
>> Spirithorses schreef op woensdag 21 maart 2007, 10:33:

> Hoe meer mensen de term gebruiken, hoe meer paarden er verlost
> worden van dat saaie rondjesgedoe.
>
> Groet, Pien

Hey Pien , een echte nederlandse term "Street Wise Horses":-D enfin bijna toch . Heeft een dubbele betekenis . Street wise : Iemand die het reilen en zeilen op de straat kent en alle achterkantjes en hoekjes weet te vinden . To be wise : Een intelligent iemand wiens raad zeer geapprecieerd wordt . Zou knap de lading dekken . De les zou dan Street Wise Wisdom heten !LOLLOL
Volg datum > Datum: woensdag 21 maart 2007, 21:0521-3-07 21:05 Nr:80916
Volg auteur > Van: Nele Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Weide-onderhoud en bemesting?! Structuur

Nele
Herselt
België

Jarig op 26-9

157 berichten
sinds 27-10-2006
De lente is begonnen! Yahoo! :-) Tijd om ook de weide van de nodige voedingsstoffen te voorzien. Wie heeft er tips? Wat is goed voor een paardenweide? Wat beter niet gebruiken om te bemesten? Wat is "natuurlijk" beter? Ook links naar gespecialiseerde sites zijn welkom!

Thx! ;-)
Nele
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
------------
Ongesorteerde berichten uit het oude forum
Onderwerp starten11146 onderwerpen
139821 berichten
Pagina 4277½ van 9322
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact