Christel Provaas schreef op dinsdag 5 juni 2007, 16:13:
> Is het wel "Natuurlijk"? Gedroogd gras wat in plastic is
> verpakt en daar een fermentatieproces met vrijkomende zuren
> ondergaat? De wilde mustangs zouden het bijvoorbeeld op de
> prairie niet tegenkomen. Weet iemand wat deze onder
> onnatuurlijke omstandigheden ontstane zuren aanrichten in het
> paardenlijf?
> Verzuurd eten lijkt me nl niet goed en al helemaal niet als het
> 100% van je rantsoen uitmaakt. Maar dat is slechts een gedachte.
Vroegah.... werd een groot deel van het hooi als het echt droog was door de boer die naar de lucht keek met het hele gezin en de buren op hopen op of vlakbij het land los op mijten gegooid en alleen van boven afgedekt (heel vroegah zelfs simpel met een stro'dak'). Als het nog nét niet helemaal droog was droogde het daar doorlucht wel verder. Dat werd aan paard en rund gegeven.
Zelf de graanvelden waren bepaald geen monocultuur maar behoorlijk met andere planten 'vervuild'.
Allemaal heel behoorlijk vergelijkbaar met wat paarden in hun natuurlijke habitat snoepten.
Met de schaalvergroting, productieverhoging, kunstbemesting, whatever komt er opgefokte monocultuur gepérst van het land. Dat balen persen gaat ook volgens strakke planning en er nauwelijks tot geen ruimte voor flexibele aanpassing aan weersomstandigheden. Kuil en voordroog zijn bedenksels om in het moderne productieproces zo effectief mogelijk voer van het land te krijgen.
Niet erg vergelijkbaar met wat paarden etc....
De houders die roepen dat hun paarden er prima uitzien op voordroog wil ik wijze op de houders die hetzelfde roepen van kuil, op houders die hetzelfde roepen van
biks.
Uiteraard is ook dit weer een kwestie van prioriteiten en keuzes. Niet iedereen heeft eigen hooiland of de mogelijkheid om een vrachtwagen kruidenhooi uit Frankrijk te laten komen om twee voorbeelden te noemen en een ieder zal daar de eigen consequenties uit trekken, doch wat páárdgericht is lijkt me helder.
HC