InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
------------
Ongesorteerde berichten uit het oude forum
Onderwerp starten11146 onderwerpen
139821 berichten
Pagina 4629½ van 9322
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: zondag 10 juni 2007, 15:1210-6-07 15:12 Nr:87417
Volg auteur > Van: Geertje Opwaarderen Re:87415
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Homeopathie, was: Hardnekkige hoef Structuur

Geertje
Den Haag
Nederland

Jarig op 17-3

1315 berichten
sinds 17-12-2005
Frans Veldman schreef op zondag 10 juni 2007, 14:47:

> Geertje schreef op zondag 10 juni 2007, 14:44:
>
>> En verder, heb je je ooit verdiept in farmacokinetiek? Ik weet
>> niet meer precies wat je gestudeerd hebt en of dat daar in
>> voorkomt namelijk. Maar m.i. maak jij een vloeibaar medicijn
>> (weliswaar verdund, maar goed) omdat dat beter opgenomen wordt
>> en dus beter werkt. Klopt dat?
>
> Weet jij of het bij een ontwormmiddel de bedoeling is op dit
> goed wordt opgenomen, of dat het juist zoveel mogelijk NIET
> moet worden opgenomen en het beste in de darmen kan blijven?

Even opgezocht:

Ivermectine behoort tot de klasse van macrocyclische lactonen. Moleculen van deze klasse binden selectief en met een hoge affiniteit aan glutamaat gereguleerde chloridekanalen welke aanwezig zijn in de zenuwcellen of spiercellen van invertebraten. Dit leidt tot een verhoging van de permeabiliteit van de celmembraan voor chloride-ionen, resulterend in een hyperpolarisatie van de zenuw- of spiercel. Het eindresultaat is een verlamming en de dood van de parasiet. Moleculen van deze klasse kunnen eventueel ook een interactie hebben met andere door ligantia gereguleerde chloridekanalen, zoals deze die worden gereguleerd door de neurotransmitter gamma-aminoboterzuur (GABA). De veiligheidsmarge van moleculen van deze klasse is toe te schrijven aan het feit dat zoogdieren geen glutamaat gereguleerde chloridekanalen hebben, dat de macrocyclische lactonen een lage affiniteit hebben voor andere door ligantia gereguleerde chloridekanalen bij zoogdieren en dat zij moeilijk de bloed-hersenbarrière passeren.

Er staat ook nog dat deze stof grotendeels via de faeces wordt geelimineerd. Dat betekent dus, dat in ieder geval ivermectine niet moet worden opgenomen. Ze hebben het ook nog over een andere stof, die zijn werking ook niet verleent door opname in de bloedbaan.

Dus naja, tis geen 100% conclusie omdat ik het niet precies weet, maar adhv wat ik heb opgezocht durf ik wel te concluderen dat ontwormmiddelen in de darmen moeten blijven. Dit zijn wel allemaal middelen die we gebruiken om een infectie te voorkomen natuurlijk.

Maar uhm, er zitten hier toch ook een aantal (tenminste 2) diergeneeskunde studenten... Misschien hebben die tijd om te vertellen of ik gelijk heb :).
Volg datum > Datum: zondag 10 juni 2007, 15:2210-6-07 15:22 Nr:87418
Volg auteur > Van: Vicky Verreycken Opwaarderen Re:87417
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Homeopathie, was: Hardnekkige hoef Structuur

Vicky Verreycken
Langdorp
België

Jarig op 25-5

367 berichten
sinds 22-11-2006
Geertje schreef op zondag 10 juni 2007, 15:12:

> Frans Veldman schreef op zondag 10 juni 2007, 14:47:
>
>> Geertje schreef op zondag 10 juni 2007, 14:44:

>
> Maar uhm, er zitten hier toch ook een aantal (tenminste 2)
> diergeneeskunde studenten... Misschien hebben die tijd om te
> vertellen of ik gelijk heb :).

Wormen zitten niet alleen in de darmen, maar ook thv bloedvatenstelsel, lymfevaten, spieren en soms zelfs thv de hersenen en de ogen. Het is dus van belang dat wormbestrijdingsmiddelen systemisch verspreid raken. Maw, ze moeten wél opgenomen worden door het lichaam en in het bloed terechtkomen.
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
------------
Ongesorteerde berichten uit het oude forum
Onderwerp starten11146 onderwerpen
139821 berichten
Pagina 4629½ van 9322
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact