InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43663 berichten
Pagina 1991 van 2911
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: zondag 30 augustus 2009, 13:1330-8-09 13:13 Nr:173037
Volg auteur > Van: FaberSmid Opwaarderen Re:173027
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Onnozele link van Faber Smid Structuur

FaberSmid
Homepage
Nederland


236 berichten
sinds 22-8-2009
Arabesk schreef op zondag 30 augustus 2009, 11:00:

> Collega hoefsmeden zullen vast heel blij zijn met het artikel
> van Fabersmid ;-)

Hoe gaat het met jullie paarden, geen schade van de brand?
Met welk artikel Arabesk?
De hoefsmeden zijn oud en wijs genoeg, voor zich zelf te reageren.
Volg datum > Datum: zondag 30 augustus 2009, 13:1730-8-09 13:17 Nr:173038
Volg auteur > Van: FaberSmid Opwaarderen Re:172097
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Advies nodig over hoefprobleem van mijn paard Structuur

FaberSmid
Homepage
Nederland


236 berichten
sinds 22-8-2009
Peter Donck schreef op zaterdag 22 augustus 2009, 16:46:

> FaberSmid schreef op zaterdag 22 augustus 2009, 16:13:
>
>> En die onzin is?

> ook maar ergens goed voor is,
> het is een aanfluiting van werken op een paard
>
> advies : beter nadenken

Dat is jouw mening en vast van meer van die. Ieder zijn hobby zoals van jullie bijvoorbeeld endurance. Wat als anderen dat onzin vinden, met of zonder ijzers maakt niet uit.
Als een sliding stop een aanfluiting is, is een paard die het vrij in de wei of bak doet ook een aanfluiting.
Dan zou endurance of wat dan ook een aanfluiting zijn. En daarom had ik geschreven, laat alle paarden lekker los in de reservaten zijn we van alle problemen af. Laat de mens lekker van de paarden af blijven, zijn de aanfluitingen ook opgeruimd.
Volg datum > Datum: zondag 30 augustus 2009, 13:1830-8-09 13:18 Nr:173039
Volg auteur > Van: FaberSmid Opwaarderen Re:172098
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Advies nodig over hoefprobleem van mijn paard Structuur

FaberSmid
Homepage
Nederland


236 berichten
sinds 22-8-2009
Peter Donck schreef op zaterdag 22 augustus 2009, 16:49:

> FaberSmid schreef op zaterdag 22 augustus 2009, 16:40:
>
>> Was het maar zo simpel als jij nu schrijft.

> teveel stilstaan
> te snel moeten presteren
> enzosnelverder
> enzoveelmeer

Kort om te veel, wie weet doen jullie ook te veel. Jullie zijn niet de enige met een mening.
Volg datum > Datum: zondag 30 augustus 2009, 14:4430-8-09 14:44 Nr:173042
Volg auteur > Van: Esther van Hardeveld Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Zoolkneuzing, zoolzweer, hoefbeenbanden verrekt, niemand weet het! Structuur
Esther van Hardeveld
Nederland


26 berichten
sinds 15-9-2007
Mijn paard liep kreupel, terwijl de dag ervoor er niets aan de hand was. Bleek een steentje in de witte lijn te zitten (aan de buitenkamt dichtbij de verzenen) en ze liep direct een stuk beter. Op zachte ondergrond zag je niets. 3 dagen later liep ze weer heel erg kreupel nu ook op zachte ondergrond.
De dag ervoor gereden en wat balkjes gelopen, er was toen niets aan de hand. Heeft zich wel een keertje gestoten tegen een van de balken.
Been ziet er normaal uit. heeft een wel een digtale pols en de hoef is wat warmer.

Dierenarts 1 vermoeden hoefzweer, niets kunnen vinden 5 dagen met nat verband gestaan, paard nog kreupel
Dierenarts 2 hoefzool verder uitgesneden niets kunnen vinden, hoef verdoofd, bleek daarna goed te lopen. Kan een hoefzweer zijn, zoolkneuzing, iets met de hoefbeentjes....... weer geen diagnose.
Dierenarts 3 , zool nog verder uitgesneden, rongenfoto's niets aan te zien, Straalbeentje kleine 2 (geen aanwijzing voor hko), kan een ernstige zoolkneuzing, verrekking banden, een septische hoefzweer (bacteriele hoefzweer is wel op rontgenfoto's te zien) zijn dus weer geen diagnose. Een aantal dagen metacam gehad maar paard loopt nog steeds kreupel (verbetert niet)

Kan een zoolkneuzing langdurig zijn, ze loopt op harde ondergrond meer kreupel als op een zacht ondergrond, maar op zacht ondergrond is het goed te zienn. Voor de rest staat ze er gewoon op en schraapt ze er ook gewoon mee. Ze zet haar been ook niet veel korter weg. Ze heeft pijn met het belasten van haar hoef tijdens de landing.
Wie heeft er ook zo iets gehad, bleek het uiteindelijk een zoolkneuzing te zijn en hoe lang duurde het voordat je paard weer goed liep en wat heb je er aan gedaan (hoefijzers met zooltjes?)!!!! De hoef die het betreft is stijler en aan de achterkant ingeklemd.
Volg datum > Datum: zondag 30 augustus 2009, 15:0130-8-09 15:01 Nr:173044
Volg auteur > Van: vagebond Opwaarderen Re:173042
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Zoolkneuzing, zoolzweer, hoefbeenbanden verrekt, niemand weet het! Structuur
vagebond
Nederland


989 berichten
sinds 24-4-2007
Esther van Hardeveld schreef op zondag 30 augustus 2009, 14:44:

> Mijn paard liep kreupel, terwijl de dag ervoor er niets aan de
> hand was. Bleek een steentje in de witte lijn te zitten (aan de
> buitenkamt dichtbij de verzenen) en ze liep direct een stuk

> zoolkneuzing te zijn en hoe lang duurde het voordat je paard
> weer goed liep en wat heb je er aan gedaan (hoefijzers met
> zooltjes?)!!!! De hoef die het betreft is stijler en aan de
> achterkant ingeklemd.

November vorig jaar heeft mijn paard waarschijnlijk een zoolkneuzing gehad. Hij liep in ene kreupel, ik kon alleen een klein wit steentje in de witte lijn van de toon van zijn rechtervoorhoef vinden. Na een paar dagen nog niet over, da erbij, beetje opengesneden. Hij kon niets vinden, in de biotex gedaan omdat het best wel opengesneden was. Hij vermoedde een zoolkneuzing, hij kon toen de zool ook met de duim indrukken. Da is nog eens teruggeweest om te kijken, maar kon echt verder niets vinden. Het is vanzelf overgegaan. Heeft wel een maandje geduurd. Maja, het was toen winter en met een bevroren bak ook weer niet zo fijn voor zijn kneuzing. Laatst had ons shetje ook een zoolkneuzing, hij liep in ene vet kreupel voor de sulky, een paar dagen daarna was de zool roodgekleurd. Sterkte ermee. groetjes Ingrid
Volg datum > Datum: zondag 30 augustus 2009, 16:0830-8-09 16:08 Nr:173045
Volg auteur > Van: FaberSmid Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Voorbeelden paarden op top niveau zonder ijzers? Structuur

FaberSmid
Homepage
Nederland


236 berichten
sinds 22-8-2009
Had ijzers, had geen ijzers, heeft weer ijzers? Waarom dan toch weer ijzers?

http://www.hoefnatuurlijk.nl/voorwie/index.htm

Dressuur op topniveau: Olympische Spelen.

Emma Hindle rijdt haar paarden blootsvoets op het hoogste niveau. Voor de hoeven is dit wat ons betreft geen echte prestatie maar we zijn toch heel blij dat er iemand op top-niveau is die dit doet. Hoe vaak krijgen wij niet het argument "Als het zo goed is voor de hoeven en de prestaties, waarom zien we dan nog geen dressuurpaarden zoals die van Anky op top-niveau blootsvoets door het leven gaan?" Ons antwoord is natte aap! Het is nou eenmaal zo dat er weinig mensen zijn die het aandurven om als een van de eersten een andere weg in te slaan.

Een stukje vertaald vanuit de Engelstalige website:
Zowel Diamond Hit en Wie Weltmeyer knalden tijdens de wedstrijd met een geweldige zekerheid. Het geheim achter deze kracht en het ritme van haar paarden is het feit dat ze geen hoefijzers dragen. "Het gevoel wat ik heb gekregen door op een paard op blote voeten te rijden, is ongelovelijk," vertelt Hindle. "Drie jaar geleden had Wally een probleem nadat hij was beslagen, daarom hebben we toen bekeken hoe hij zonder hoefijzers presteerde. Sindsdien hebben we de hoefijzers iedere winter drie maanden afgelaten en sloegen we ze er voor het wedstrijdseizoen weer onder. Dit jaar hebben we besloten om ze er onderuit te laten en dat is werkelijk een briljante keus geweest." Ze prijst haar hoefsmid Erwin Zimmermann voor de geweldige wijze waarop hij de hoeven van haar paarden trimt en zegt dat een paard het beste loopt zonder hoefijzers. "Net zoals iedereen dacht ik dat een paard hoefijzers nodig had, maar ze zijn er niet voor niets niet mee geboren, grapt ze."

De originele tekst van Emma Hindle kun je vinden op haar website www.brookhousestud.com Klik op de Engelse vlag, en ga daarna in het linkermenu naar "News". Het geciteerde stuk over de hoeven staat bij 9 mei 2005, in de derde alinea van beneden.
Volg datum > Datum: zondag 30 augustus 2009, 16:1030-8-09 16:10 Nr:173046
Volg auteur > Van: FaberSmid Opwaarderen Re:173045
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Voorbeelden paarden op top niveau zonder ijzers? Structuur
Volg datum > Datum: zondag 30 augustus 2009, 16:1930-8-09 16:19 Nr:173047
Volg auteur > Van: Frans Veldman Opwaarderen Re:173042
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Zoolkneuzing, zoolzweer, hoefbeenbanden verrekt, niemand weet het! Structuur

Frans Veldman
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 22-10

5061 berichten
sinds 1-1-2003
Esther van Hardeveld schreef op zondag 30 augustus 2009, 14:44:

> Mijn paard liep kreupel, terwijl de dag ervoor er niets aan de
> hand was. Bleek een steentje in de witte lijn te zitten (aan de
> buitenkamt dichtbij de verzenen) en ze liep direct een stuk
> beter.

Allereerst: Het feit dat er steentjes in kunnen komen geeft aan dat de witte lijn niet zo gezond is. Dat is normaal de eerste tijd nadat de hoefijzers verwijderd zijn, maar moet na enige maanden niet meer kunnen.

Zoals je ziet kun je er 3 dierenartsen bijhalen, en allen komen ze met een andere diagnose, en alle natte verbanden en uitsnijden ten spijt verandert er niets.

Eerlijk gezegd halen wij er al jaren geen dierenarts meer bij als er een paard een keer kreupel loopt. Zeldzaam gelukkig, maar komt bij ons ook wel eens voor. Het beste kun je eigenlijk de eerste tijd gewoon niets doen. Bijna alle kenuzingen en verstuikingen gaan vanzelf, zonder ingrepen, over. Het risico is dat als je er aan gaat prutsen dat je dan weer andere redenen geeft om het paard kreupel te laten lopen. In jouw situatie is er inmiddels 2 keer (of 3 keer?) in de zool gesneden, is de hoef verdoofd geweest, heeft er nat verband om gezeten, en is er waarschijnlijk met een tang in de hoef geknepen om te kijken waar het pijn doet, allemaal dingen die niet goed zijn voor een hoef en op zichzelf al kreupelheid kunnen veroorzaken. Het is wel heel goed mogelijk dat de oorspronkelijke kreupelheid al verdwenen is, en je paard nu opnieuw kreupel is van een van deze behandelingen. De ene kreupelheid is dan naadloos overgegaan in de andere kreupelheid.

Als er een plotselinge kreupelheid optreedt, er geen externe verwonding zichtbaar is, dan is het praktisch nooit een sluimerende aandoening, maar een reactie op iets dat je als mens niet hebt gezien. Een verstuiking, een keer ongelukkig getrapt op een scherpe steen, etc. Gaat eigenlijk altijd vanzelf weer over. Het beste kun je eigenlijk gewoon niets doen. Hoefzweren hoeven niet uitgesneden te worden, als het echt een hoefzweer is dan komt het vanzelf wel naar buiten (meestal op een geschiktere plek, zoals bij de witte lijn)

Gebaseerd op de symptomen zou ik willen gokken op een hoefzweer. (Al dan niet veroorzaakt door het snijden in de zool of een van de testen van de dierenarts).

Wat ik nu zou doen: Het paard in de wei laten staan. Laat maar rondkreupelen, de pijn geeft het paard vanzelf wel aan om rustig aan te doen. Niet opsluiten, bewegingsbeperking werkt de genezing altijd tegen.

Wanneer je wel actie moet ondernemen: Als er koorts optreedt, het paard niet meer wil eten, het hele been ernstig begint op te zwellen, als er in 2 weken tijd geen enkele verbetering zichtbaar is.

> Kan een zoolkneuzing langdurig zijn, ze loopt op harde
> ondergrond meer kreupel als op een zacht ondergrond, maar op
> zacht ondergrond is het goed te zienn. Voor de rest staat ze er
> gewoon op en schraapt ze er ook gewoon mee. Ze zet haar been
> ook niet veel korter weg. Ze heeft pijn met het belasten van
> haar hoef tijdens de landing.

Een zoolkneuzing kan langdurig zijn, het zou kunnen dat deze aan de achterkant van de hoef zit.

> Wie heeft er ook zo iets gehad, bleek het uiteindelijk een
> zoolkneuzing te zijn en hoe lang duurde het voordat je paard
> weer goed liep en wat heb je er aan gedaan (hoefijzers met
> zooltjes?)!!!!

Neeeee. Geen hoefijzers met zooltjes. Dat is symptoombestrijding. De pijn gaat wellicht weg, maar de hoef gaat de vernieling in. Mocht de hoefzweer alsnog doorbreken, dan zit dat zooltje in de weg. Het plaatsen van het ijzer (timmeren aan een gevoelige hoef?) kan in deze situatie alleen al voor een hernieuwde keupelheid zorgen. Er kan troep tussen het ijzer/zooltje en hoefzool komen. Allemaal narigheid. Genezing moet je nooit forceren, het heeft gewoon een week of twee nodig, en die tijd moet je het maar gewoon rustig aan doen. Geduld hebben, en niet direct "iets" willen doen is echt het beste.

Frans

"If your only tool is a hammer, you tend to see every problem as a nail."
Volg datum > Datum: zondag 30 augustus 2009, 16:2630-8-09 16:26 Nr:173049
Volg auteur > Van: Frans Veldman Opwaarderen Re:173045
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Voorbeelden paarden op top niveau zonder ijzers? Structuur

Frans Veldman
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 22-10

5061 berichten
sinds 1-1-2003
FaberSmid schreef op zondag 30 augustus 2009, 16:08:

> Had ijzers, had geen ijzers, heeft weer ijzers? Waarom dan toch
> weer ijzers?

Misschien heeft ze een Faber-achtige hoefsmid ontmoet?

Kun je misschien nog een keer een serieuze discussie aangaan over de genezing van hoefbevangenheid, of uitleggen hoe balkijzers werken of zoiets? Daar hebben we meer aan.
Natuurlijk zijn er mensen die van blootsvoets teruggaan naar ijzers. Maar er zijn er meer die van ijzers naar blootsvoets gaan.

Wat wil je nou eigenlijk van ons? Dat we met zijn allen erkennen dat ondanks de vele succesverhalen een paard toch hoefijzers nodig heeft en we met zijn allen Emma Hindle achterna hollen?

Ik begrijp niet zo goed wat je hier nu eigenlijk komt doen.

Kun je ook nog een keer vertellen op welke punten natuurlijk bekappers overeenkomsten hebben met een sekte? Behalve dan dat ze niet alles voor waarheid aannemen wat Fabertje zegt? Is dat voor jou genoeg om ze een sekte te noemen?

Frans

"If your only tool is a hammer, you tend to see every problem as a nail."
Volg datum > Datum: zondag 30 augustus 2009, 16:4730-8-09 16:47 Nr:173051
Volg auteur > Van: Ilona Kooistra Opwaarderen Re:173045
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Voorbeelden paarden op top niveau zonder ijzers? Structuur

Ilona Kooistra
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 25-9

2749 berichten
sinds 27-7-2003
FaberSmid schreef op zondag 30 augustus 2009, 16:08:

> Had ijzers, had geen ijzers, heeft weer ijzers? Waarom dan toch
> weer ijzers?

Kijk, dít soort berichten doen mij dan afvragen: "wat wil hij nou eigenlijk"? Je zegt alleen hoefijzers te gebruiken als het volgens jou echt niet anders kan, dat is al een hele goede stap in de goede richting en ik vind het super dat je zelf ook zegt dat hoefijzers niet gezond zijn voor een paard en dat je ze dus het beste niet kunt plaatsen. Maar ik neem toch aan dat jij het niet noodzakelijk acht om het paard te beslaan van zo'n muts die haar dressuurpopjes op zachte bodem de mooiste rondjes wil laten lopen, of wel?

Ik heb allang gehoord dat het ijzerloze bij haar niet vanwege de overtuiging was dat het beter is voor de gezondeheid van haar paard en het verbaast mij dan ook niet dat ze nu weer ijzers gebruikt.

Feit is en blijft dat Emme Hindle haar paarden toen succesvol zonder ijzers had lopen. Het kán dus, zelfs op dat niveau. Dat wil dat voorbeeld zeggen, niks meer en niks minder.

Waarom haal je dit aan? Als je echt geinteresseerd bent waarom ze weer ijzers gebruikt dan vraag je het aan haarzelf, lijkt me?
Volg datum > Datum: zondag 30 augustus 2009, 18:1430-8-09 18:14 Nr:173058
Volg auteur > Van: Realist Opwaarderen Re:173051
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Voorbeelden paarden op top niveau zonder ijzers? Structuur

Realist
Willemstad
Curacao

Jarig op 1-1

262 berichten
sinds 11-6-2008
Ilona Kooistra schreef op zondag 30 augustus 2009, 16:47:

> FaberSmid schreef op zondag 30 augustus 2009, 16:08:
>
>> Had ijzers, had geen ijzers, heeft weer ijzers? Waarom dan toch

> wil dat voorbeeld zeggen, niks meer en niks minder.
>
> Waarom haal je dit aan? Als je echt geinteresseerd bent waarom
> ze weer ijzers gebruikt dan vraag je het aan haarzelf, lijkt me?

Zullen we dan maar niet vergeten dat op dit niveau de dressuurbodem nooit uit gras bestaat wat het blootvoets uitbrengen ineens wel erg gemakkelijk maakt.

Als in de basissport de mogelijkheid komt om hier in de omgeving op zand te starten dan zal ik er ook voor kiezen om mijn wedstrijd paarden blootvoets te houden of ik moet de gangen willen beinvloeden.
Zolang het vooral grasvelden zijn zullen mijn wedstrijdpaarden op ijzers gaan.
Volg datum > Datum: zondag 30 augustus 2009, 18:3730-8-09 18:37 Nr:173060
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:173058
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Voorbeelden paarden op top niveau zonder ijzers? Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Realist schreef op zondag 30 augustus 2009, 18:14:

> Ilona Kooistra schreef op zondag 30 augustus 2009, 16:47:
>
>> FaberSmid schreef op zondag 30 augustus 2009, 16:08:

> mijn wedstrijd paarden blootvoets te houden of ik moet de
> gangen willen beinvloeden.
> Zolang het vooral grasvelden zijn zullen mijn wedstrijdpaarden
> op ijzers gaan.

je wedstrijdpaarden :-D .Zegt genoeg ,vind ik ! IK heb paarden , zijn mijn makkers en ik rijd ze naar goed oordeel en bevinden zo gezond mogelijk ,als mijn paard "voorzichtig" is op een natte grasondergrond heeft hij/zij daar recht en rede toe .Deze natuurlijk voorzichtigheid beinvloeden door er ijzers onder te zetten zou in mijn hoofd niet opkomen ,zeker al niet om een paar plaatsjes hoger in de rangorde(sorry schikking dus !) te komen :-D Dan maar vierde of vijfde ,maar zefs deze plaatsen zijn voldoende om hogerop te geraken LOL raak je daar niet ?Dan heeft het weinig met al of niet ijzers te maken ,dacht ik zo ? Als mijn paarden te oud worden om gezond de winter buiten te doorstaan krijgen ze van mij een beschutte rust/werkplaats die de winter voor hun zachter maakt .Totdat enig fysiek lijden het leven te zwaar maakt en dan neem je je verantwoordelijkheid
Volg datum > Datum: zondag 30 augustus 2009, 18:4230-8-09 18:42 Nr:173061
Volg auteur > Van: Liesje_Olli Opwaarderen Re:173060
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Voorbeelden paarden op top niveau zonder ijzers? Structuur

Liesje_Olli
Vlaams-Brabant
België

Jarig op 3-12

227 berichten
sinds 20-3-2009
eddy DRUPPEL schreef op zondag 30 augustus 2009, 18:37:

> Realist schreef op zondag 30 augustus 2009, 18:14:
>
>> Ilona Kooistra schreef op zondag 30 augustus 2009, 16:47:

> buiten te doorstaan krijgen ze van mij een beschutte
> rust/werkplaats die de winter voor hun zachter maakt .Totdat
> enig fysiek lijden het leven te zwaar maakt en dan neem je je
> verantwoordelijkheid

En waarom zou een ijzer niet schuiven op gras trouwens? Of zet je er dan nog een stelletje kalkoenen onder ook :-o
Volg datum > Datum: zondag 30 augustus 2009, 18:4730-8-09 18:47 Nr:173062
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen Re:173061
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Voorbeelden paarden op top niveau zonder ijzers? Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
Liesje_Olli schreef op zondag 30 augustus 2009, 18:42:

> eddy DRUPPEL schreef op zondag 30 augustus 2009, 18:37:
>
>> Realist schreef op zondag 30 augustus 2009, 18:14:

>> verantwoordelijkheid
>
> En waarom zou een ijzer niet schuiven op gras trouwens? Of zet
> je er dan nog een stelletje kalkoenen onder ook :-o

Goeie van jou... zat ik me nl. ook al af te vragen. Ik heb ook wel op grasbanen gereden, mét ijzers indertijd nog. Zelfs sligingsplates.
Wat ik me herinner is dat onze hengst juist door die ijzers altijd wat slippery liep. Ik was altijd bang dat we onderuit zouden gaan!
Zonder ijzers was hij, zeker op gras, veel tredzekerder.

M.i. glij je met ijzers juist veel sneller, zeker als gras ietwat vochtig is.

Groet,
Wil.
Volg datum > Datum: zondag 30 augustus 2009, 18:5030-8-09 18:50 Nr:173063
Volg auteur > Van: FaberSmid Opwaarderen Re:173061
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Voorbeelden paarden op top niveau zonder ijzers? Structuur

FaberSmid
Homepage
Nederland


236 berichten
sinds 22-8-2009
Liesje_Olli schreef op zondag 30 augustus 2009, 18:42:

> eddy DRUPPEL schreef op zondag 30 augustus 2009, 18:37:
>
>> Realist schreef op zondag 30 augustus 2009, 18:14:

>> verantwoordelijkheid
>
> En waarom zou een ijzer niet schuiven op gras trouwens? Of zet
> je er dan nog een stelletje kalkoenen onder ook :-o

Stel je voor, hoefijzers met kalkoenen dat is 2x zo stout foei!
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43663 berichten
Pagina 1991 van 2911
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact