InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43663 berichten
Pagina 2610½ van 2911
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: woensdag 28 november 2012, 7:4628-11-12 07:46 Nr:251843
Volg auteur > Van: cindy altorf Opwaarderen Re:251839
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Te kort? Structuur

cindy altorf
Homepage
leiden
Nederland

Jarig op 17-3

282 berichten
sinds 27-9-2009
Koen Theys schreef op dinsdag 27 november 2012, 22:29:

> De thermografische beelden geven mij (in dit geval) nog een extra
> bevestiging.
> Ze dienen bij mij vooral als aanvullende -maar zéér nuttige-
> informatie.
> Ik hou hier ook absoluut rekening met vertekende stand of disbalans of ...
> Ook een puur klinische observatie van dit paard gaf me al veel informatie.
>
Gelukkig! Koen, ik reageerde zo omdat er de laatste tijd veel mensen zijn die denken dat er diagnoses gesteld worden met thermografie. Dit kan helaas niet en als het zo verkondigd word worden "we" nooit serieus genomen door dierenartsen etc. gelukkig gebruik jij de thermografie op een manier die je helpt om nog betere bekapper te zijn, top! Inderdaad zou het een goede aanvullende tool zijn voor bekappers, mooi voor de hoefbalans, lokaliseren hoefzweren etc (wel beetje kostbaar..)

gr cindy
Volg datum > Datum: woensdag 28 november 2012, 10:5028-11-12 10:50 Nr:251850
Volg auteur > Van: joop Opwaarderen Re:251837
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Te kort? Structuur

joop
Homepage
Frankrijk


5046 berichten
sinds 20-6-2005
:-) cindy altorf schreef op dinsdag 27 november 2012, 21:51:

>
> ik heb goede ervaringen met (na osteopatische behandeling), probiotica en
> spijsvertering van puur. is maar een ideetje.

Of gewoon paardenmest en curcuma

Heeft dit paard niet, zoals zovaak, gewoon maag en darmzweren?
Volg datum > Datum: woensdag 28 november 2012, 11:1928-11-12 11:19 Nr:251854
Volg auteur > Van: Maria Delavega Opwaarderen Re:251839
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Te kort? Structuur

Maria Delavega
Nederland


1834 berichten
sinds 30-10-2007
Koen Theys schreef op dinsdag 27 november 2012, 22:29:

> Cindy,
> Ik neem jouw opmerking helemaal niet als een sneer.
> Het is echter wel zo dat ik meer dan voldoende ervaring heb om met grote

> Daar gebruik ik ook de camera voor. (ik vind zelfs dat iedere bekapper die
> zichzelf een beetje respecteert zo een toestel moet bezitten)
>
> Koen Theys

Koen, ik hoop dat je het niet erg vond dat ik dit hier plaatste, was Christel en Joop erg dankbaar dat ze wilden waarschuwen voor HB, zodat ik ze niet meer op de weide gelaten heb. Ik moet erbij zeggen dat dit paardje enorm begon te schuren eind september, veel pelletjes rond haar staart, liet heel vaak windjes (van soms wel enkele seconden lang...), wat duidde op ernstige verteringsproblemen.
Ik vermoed dat ik haar niet snel genoeg van de weide gehaald heb. Er zijn in het voorjaar van die witte bemestingskorrels terecht gekomen bij het bemesten van het patatteveld van de buurman-boer tot m'n grote woede, veel klaver ook op de weide en ik vermoed dat dit de absolute oorzaak is van de hoefbevangenheid. Ze was van tijd tot tijd niet meer de vrolijke clown, maar leek down toen ze zo schuurde (heeft deken op gehad tot ze niet meer op de weide ging, tot oktober. Ze zit nu niet meer op het gras, enkel ruw hooi van in de Franse Ardennen in een hooinet, samen met de andere paarden met gras-problemen. Ik zie haar niet meer schuren, dus ik hoop dat de bevangenheid ook zal genezen.
Ik ga de paarden nog eens prolisan geven, want dit heeft eerder al gigantisch dienst gedaan, echter, het is zeer duur.
Naschrift (woensdag 28 november 2012, 11:23):
Ja, curcuma, is juist, Tineke sprak me daar ook al over!
Volg datum > Datum: woensdag 28 november 2012, 11:2228-11-12 11:22 Nr:251855
Volg auteur > Van: Maria Delavega Opwaarderen Re:251850
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Te kort? Structuur

Maria Delavega
Nederland


1834 berichten
sinds 30-10-2007
joop schreef op woensdag 28 november 2012, 10:50:

> :-) cindy altorf schreef op dinsdag 27 november 2012, 21:51:
>
>>
>> ik heb goede ervaringen met (na osteopatische behandeling), probiotica en
>> spijsvertering van puur. is maar een ideetje.
>
> Of gewoon paardenmest en curcuma
>
> Heeft dit paard niet, zoals zovaak, gewoon maag en darmzweren?

Dat denk ik echt niet, ze is nogal berustend in alles, altijd vrolijk, speels. Het zijn de andere twee waarvan ik vermoed dat ze zweren hebben. Deze niet, maar toen ze eerste dag bij me stond na de aankoop, had ze al kleine schimmelplekjes, rainrot, en vroeg om te schuren. Toen wist ik al meteen dat ze excemer zou worden. Ik heb nog een mail gezonden naar de verkoper, maar die zei me dat er niets aan de hand was.
Volg datum > Datum: woensdag 28 november 2012, 11:3728-11-12 11:37 Nr:251857
Volg auteur > Van: joop Opwaarderen Re:251855
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Te kort? Structuur

joop
Homepage
Frankrijk


5046 berichten
sinds 20-6-2005
Maria Delavega schreef op woensdag 28 november 2012, 11:22:

> joop schreef op woensdag 28 november 2012, 10:50:
>
>> :-) cindy altorf schreef op dinsdag 27 november 2012, 21:51:

> Deze niet, maar toen ze eerste dag bij me stond na de aankoop, had ze al
> kleine schimmelplekjes, rainrot, en vroeg om te schuren. Toen wist ik al
> meteen dat ze excemer zou worden. Ik heb nog een mail gezonden naar de
> verkoper, maar die zei me dat er niets aan de hand was.

Exceem en maagdarrmzweren, het heeft allemaal te maken met de voeding, dus op het oog zou ik het niet uitsluiten. Paarden kunnen zeer lang maag en darmzweren hebben zonder dat iemand het in de gaten heeft. Heeft niks met karakter te maken maar met voeding.
Volg datum > Datum: woensdag 28 november 2012, 13:2728-11-12 13:27 Nr:251862
Volg auteur > Van: e m kraak Opwaarderen Re:251766
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Interessante blog van Rockley Farm Structuur

e m kraak
Nederland


7960 berichten
sinds 5-5-2004
Anne Maria schreef op zaterdag 24 november 2012, 15:29:

> zijn voorstander van de 'celery trim', maw: niet aan die hoef komen met
> meer dan een bosje bleekselderij.
> Ze hebben een track systeem en ze laten de paarden veel lopen dmv
> buitenritten. Vind de foto updates opzienbarend! Ongelooflijk hoe de hoef
> zelf z'n weg vind als je 'm laat, en soms in bijzonder weinig tijd!

Celery trim. Geef het maar een naam....
Ik ben hier toch al jaren voorstander van "minder = meer"?
Zelfs hele "ruzies" met Piet en de rest enkele jaren terug omdat ik vond dat bekappen een sluitpost moest zijn op omgevingsomstandigheden. Maar dat wil natuurlijk niet zeggen dat de balans van die sluitpost altijd keurig op 0 staat, anders zou het een balans zijn en geen sluitpost.
Allereerst is er een genetisch raamwerk. Er bestaan paarden met "slechte", of voor de omstandigheden slecht aangepaste, hoeven omdat daar in de fokkerij volstrekt onvoldoende aandacht voor is. Daarbij heb ik zelf in praktijk vastgesteld dat stamboekfokkerijcommissies, verplicht ondersteund door een DA, er een potje van maken terwijl het onherkenbaar verprutsen van hoeven wordt bevoordeeld. Dat soort zaken werken uiteraard zéér contraproductief.
Echter "PN" gerichte omgeving (voldoende ruimte, voldoende beweging, geschikte bodem, geschikte fourage, etc.) kan indien een paard genetisch qua hoefkwaliteit niet teveel negatief belast is hoefonderhoud overbodig maken. In andere woorden, wanneer bekappen toch noodzakelijk is kun je gaan zitten nadenken waarom dat is, wat die onbalans veroorzaakt. Of je daar wat aan kan of wil doen is dan weer een tweede.
Volg datum > Datum: woensdag 28 november 2012, 17:2228-11-12 17:22 Nr:251866
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:251862
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Interessante blog van Rockley Farm Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003

Ja ja ja, begin er ff over :-) Samen met die snurker uit Spanje wachten tot de hoeven natuurlijk afbreken. Nou had die natuurlijk makkelijk lullen, want als je hele dagen over rotsen rent dan IS de groei en slijtage in evenwicht en krijg je inderdaad superhoeven.
De beste definitie voor natuurlijk bekappen is NIET bekappen
De op één na beste is slijtage toepassen die een paard zou hebben als hij altijd over harde onregelmatige bodem zou lopen.
Dus niet eens in de 2- 3 maanden slijtage toepassen maar zeer regelmatig een rasp over de hoefwand halen, tegen de flares en de scheuren.
Valt me wel op dat je genuanceerder bent dan toen ;-)

Piet
Doe jij wat voor mij, dan doe ik wat voor jou. Wie
heb jij geclickerd vandaag?
Volg datum > Datum: woensdag 28 november 2012, 18:1228-11-12 18:12 Nr:251867
Volg auteur > Van: e m kraak Opwaarderen Re:251866
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Interessante blog van Rockley Farm Structuur

e m kraak
Nederland


7960 berichten
sinds 5-5-2004
Piet schreef op woensdag 28 november 2012, 17:22:

>
> Ja ja ja, begin er ff over :-) Samen met die snurker uit Spanje wachten

Is mis de Spaanse Snurker trouwens wel op PN, net zoals Esther. Bracht tenminste regelmatig nog wat humor. De berg opvallen zal ik niet zo snel vergeten. En dat rooie hoedje $1

> De beste definitie voor natuurlijk bekappen is NIET bekappen

Die heb je van mij en dat onderschrijf ik nog steeds 100% zonder nuancering. Ik hobbel zelfs nog steeds rond met een "Minder is Meer" PN-bodywarmer aan!

> De op één na beste is slijtage toepassen die een paard zou hebben als
> hij altijd over harde onregelmatige bodem zou lopen.
> Dus niet eens in de 2- 3 maanden slijtage toepassen maar zeer regelmatig
> een rasp over de hoefwand halen, tegen de flares en de scheuren.

Het concept van natuurlijk bekappen dus, daar hebben we altijd consensus over gehad. Moeilijk is dat niet; iedereen die wil kan het!
Maar dat ontslaat toch niet van alle denkwerk omtrent wat er aan scheelt dat dat raspen nodig is? Beter naar oorzaken toewerken dan blijven moeten oplappen. Het is gewoon van de zotte te veronderstellen dat allerlei hoefafwijkingen evolutionair bon ton zijn.
En het moet ook niet ontaarden in een nieuwe schijnnauwkeurige 'professionaliteit' (want dat kunnen leken uiteraard niet!) met vage millimetertheoriën want zo werkt het niet met een beest van een paar honderd kilo dat erop rond dendert.

> Valt me wel op dat je genuanceerder bent dan toen ;-)

neee Dat denk je maar
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43663 berichten
Pagina 2610½ van 2911
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact