InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43663 berichten
Pagina 2742½ van 2911
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: dinsdag 17 september 2013, 13:0817-9-13 13:08 Nr:261264
Volg auteur > Van: Talitha Opwaarderen Re:261256
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Middel tegen laminitis? Structuur

Talitha
Friesland
Nederland

Jarig op 1-12

1251 berichten
sinds 3-7-2012

Joop de acupuncuriste zei dat er blokkades zaten in haar maag- en mildenergie. Wat dat precies inhoud kan ik je niet vertellen, maar duidelijk is dat ze aan de beterende hand is.
Ik kon me er ook niets bij voorstellen, een pony die te mager is, zonder dat je dat ziet dat ze te mager is. Ze was opgeblazen, billen zagen niet ingevallen, maar normaal, maar voelde wel slap van binnen. Nu vult het zich met spieren en ziet het er nog steeds hetzelfde uit, alleen voelt het steviger.

Egon ik probeer niet zomaar van alles, met mijn vorige pony Fleur deed ik dat wel, maar hoe meer ik leerde over PN, hoe meer ik begreep dat dat niet werkte.
Als ik de veearts laat komen, probeert die ook dingen uit, alleen grijpt die gelijk naar chemische middelen.
Ik heb heel lang geprobeerd Noortje alleen op hooi en gras te houden, maar de honger die ze dan heeft kan ik gewoon niet aanzien. Ik ben ergens begin juli weer begonnen met bijvoeren (zonder granen en suikers), eerst heel klein beetje en langzaam opvoeren. Toen de acupuncuriste zei dat ze nog veel meer nodig had, ben ik dat ook langzaam gaan opvoeren. Steeds een beetje meer, om haar lichaam te laten wennen.
En nu ik op de hoeveelheid zit die de acupuncuriste noemde, gaat ze ineens echt goed vooruit. Dan denk ik dat deze mevrouw toch wel weet waar ze het over heeft.
Zij is ook Paard Natuurlijk ingesteld, maar zegt ook dat Noortje nu gewoon veel nodig heeft, omdat ze heel veel tekorten heeft opgelopen. Volgens haar kan het best zijn dat als Noortje weer beter is, ze het straks ook zonder bijvoeding wel af kan.

Els misschien is dat het probleem wel, het is in ieder geval wel duidelijk dat ze het hooi niet goed verwerkt. Ik dacht dat ze na een tijdje vanzelf wel de juiste darmbacteriën zou krijgen als ik haar op alleen hooi en gras zou zetten, maar na 9 maanden was daar nog steeds geen verandering in. Had ik langer moeten doorzetten?
Volg datum > Datum: dinsdag 17 september 2013, 14:0417-9-13 14:04 Nr:261267
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:261230
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: leren bekappen Structuur
Dit onderwerp is gekoppeld aan een fotoalbum. fotoalbum bekijken.

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003

ik heb in ieder geval een foto van één van de hoeven kunnen plaatsen, Deze is bekapt door Baukje.

Piet

Elke dag één keer de rasp heen en weer halen

is óók bekappen
Volg datum > Datum: dinsdag 17 september 2013, 15:0717-9-13 15:07 Nr:261274
Volg auteur > Van: harry11 Opwaarderen Re:261267
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: leren bekappen Structuur
Dit onderwerp is gekoppeld aan een fotoalbum. fotoalbum bekijken.
harry11
Nederland


209 berichten
sinds 6-5-2013

God o god waar hebben die dieren rondgestrompeld. Waarom vinden jullie die hoeven pas als ze niet meer aan het dier vastzitten...?
Volg datum > Datum: dinsdag 17 september 2013, 15:3817-9-13 15:38 Nr:261275
Volg auteur > Van: e m kraak Opwaarderen Re:261274
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: leren bekappen Structuur
Dit onderwerp is gekoppeld aan een fotoalbum. fotoalbum bekijken.

e m kraak
Nederland


7960 berichten
sinds 5-5-2004
harry11 schreef op dinsdag 17 september 2013, 15:07:

>
> God o god waar hebben die dieren rondgestrompeld. Waarom vinden jullie die
> hoeven pas als ze niet meer aan het dier vastzitten...?

Goeie vraag, vooral omdat het toch lijkt alsof het redelijk massaal is.

Ik heb, een jaar of 20 terug alweer, ook geprobeerd hoeven van een slachterij te krijgen omdat ik de anatomie en het bekappen goed wou leren. Dat was al niet makkelijk omdat ze haast geen paarden slachtten, maar de enkeling die dan toch... ik kreeg totaal geen hoeven die ook maar in de verste verten leken op waar Piet mee komt. Daarom mijn vraag aan Piet ook: "zijn ze in de Bels allemaal zo?".
Volg datum > Datum: dinsdag 17 september 2013, 16:2117-9-13 16:21 Nr:261276
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:261275
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: leren bekappen Structuur
Dit onderwerp is gekoppeld aan een fotoalbum. fotoalbum bekijken.

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
e m kraak schreef op dinsdag 17 september 2013, 15:38:

> harry11 schreef op dinsdag 17 september 2013, 15:07:
>
>>

> Dat was al niet makkelijk omdat ze haast geen paarden slachtten, maar de
> enkeling die dan toch... ik kreeg totaal geen hoeven die ook maar in de
> verste verten leken op waar Piet mee komt. Daarom mijn vraag aan Piet ook:
> "zijn ze in de Bels allemaal zo?".

Dit zij Nederlandse, Belgische, Deense en Duitse voeten en een verdwaalde Franse.
Nee, ze zijn niet allemaal zo. Er zijn ook wel voeten tussen waar net een ijzer afgehaald is, maar meestal gaan de beijzerde voeten naar een hoefsmedenschool, anders mag ik al die ijzers eraf staan te trekken. Dank u! Netjes schoonmaken is werk zat.
Maar inderdaad véél die uitgegroeid, verwaarloosd of doodziek waren ten tijde van de slacht. Ik denk dat bij veel eigenaren nog steeds het idee leeft van, we hebben er nou zoveel geld aan uitgegeven er is niks meer aan te doen, de veearts en de smid zeggen het zelf, dus gooi hem maar een seizoen in de wei, kijken wat ervan komt en knapt ie echt niet op dan gaat ie naar de slager en anders kan ie van het najaar weer op stal. Verbijsterend is het soms om te zien dat bij bevangenheid de traumaringen dan al een cm of 4-5 gezakt zijn en dat hun paard in iets meer tijd met een correcte begeleiding alweer een eind beter had kunnen zijn.
Maar nou wordt natuurlijk niet elk paard afgemaakt vanwege een hoefziekte en als ik ze koop zitten er ook heus wel redelijk verzorgde voeten bij.
Meestal laat ik de cursisten zelf kiezen, neem je eerst een paar makkelijke dan krijg je later een moeilijke, of andersom. je zou eens moeten zien hoe de, -meestal- dames, die uitdagingen te lijf gaan!
Ik ben eigenlijk heel blij met die monsters. Daar leer je van aan een hoef werken, je gereedschap te gebruiken en krijg je inzicht in hoe je b.v zo'n enorme flare weg krijgt, of de vraag waar moeten die steunsels naar toe en hoe lang moeten ze nou worden....
Makkelijke kun je voortaan doen als je met je eigen paard bezig bent, want elke dag één keer de rasp heen en weer halen is ook bekappen ;-)

Piet

Elke dag één keer de rasp heen en weer halen

is óók bekappen
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43663 berichten
Pagina 2742½ van 2911
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact