InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43663 berichten
Pagina 203½ van 2911
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: zaterdag 16 juli 2005, 10:0016-7-05 10:00 Nr:29446
Volg auteur > Van: Wendy-hb Opwaarderen Re:29434
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: kunststof hoefbeslag Structuur

Wendy-hb
Nederland


166 berichten
sinds 25-5-2005
klaas.feuth schreef op zaterdag, 16 juli 2005, 9:21:
> heel mooi voor een hele grote groep, maar ik wil ook de
> sportpaarden van de ijzers af...

Haha dan heb je bij het vierspan marathonmennen nog een enorm zware kluif ben ik bang.

Dat is echt een ijzersport en zelfs ik "anti-ijzer" zou echt niet weten hoe je die paarden op de been kunt houden zonder ijzers. Schoenen vliegen je om te oren, nog geeneens om de snelheid, maar doordat de achterpaarden deze uittrappen bij de voorpaarden. Zonder beslag kan echt niet omdat ze onderuit gaan op de gladde houten bruggen en hellingen van een waterbak. De waterbak is in de bodem verstevigd met puin dus je moet de zool beschermen (nu hebben alle paarden proppen van touw zeg maar in de ijzers). Dan nog het uitglijden op het gladde dus ... levensgevaarlijk als een van de 4 paarden onderuit gaat.

Tuurlijk is het heel simpel te zeggen dat zo'n sport dan maar niet beoefent moet worden, maar daarmee praat je echte marathonrijder niet om.

Mijn kennis rijdt 2 span marathon met schoenen ... gaat goed, met de oude modellen van Smit. Met de nieuwe dus niet. Smit heeft ze leuk verbeterd, maar er zit tegenwoordig een uitstekend kabeltje aan en dat kabeltje kan in het been van de spangenoot prikken met alle gevolgen van dien. Da's dus jammer en hopelijk gaat dat verbeteren, anders heeft deze man straks een probleem als hij nieuwe schoenen wil voor zijn pony's. En zo moet iedereen die wat verzint op betere paardenhoeven, of dit nu kunststof beslag is, schoenen of blote voeten, rekening houden met iedere tak van sport als je tenminste voor je doel gaat "alle paarden van de ijzers"
Volg datum > Datum: zaterdag 16 juli 2005, 10:0116-7-05 10:01 Nr:29447
Volg auteur > Van: Wendy-hb Opwaarderen Re:29436
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: kunststof hoefbeslag Structuur

Wendy-hb
Nederland


166 berichten
sinds 25-5-2005
Piet schreef op zaterdag, 16 juli 2005, 9:33:
> Beste klaas
> ben wel heel erg nieuwschierig of het allemaal wel klopt
> wat je hier zo braaf schrijft.
> Ik ken een meisje uit Best, met een draver zonder ijzers
> waar je pas geweest bent.
> Ik nodig je graag uit om daar wat meer van te vertellen
> Piet

Dat meisje ken ik ook en die was tegen hoefschoenen, maar had wel problemen met het lopen van haar paard ... toch?
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43663 berichten
Pagina 203½ van 2911
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact