Nils Vellinga schreef op maandag 17 januari 2011, 21:25:
> En eigenlijk is het een onding

> Als de neusriem en bakstukken correct zijn, heb je die kaakriem helemaal
> niet nodig,
> sterker nog;
> als je door middel van die kaakriem de bakstukken van de ogen weg moet
> houden, heb je extra druk op de kaak = kan heel irritant voor je dier
> worden. (kale plekken)
> Draait je neusriem, dan verhinder je met de kaakriem
niet dat het
> bakstuk bij de ogen komt.
> Correct halster/hoofdstel kopen/maken dus

Ik had eerst op internet wat dingen gelezen om voor mezelf na te gaan wat voor kaptoom ik wilde kopen. En over die Weense kaptomen las ik toch regelmatig dat die kaakriem een must was voor de stabiliteit.
Als ik dan zoiets op internet moet gaan bestellen (en dus niet zomaar kan ruilen) voor toch een behoorlijke prijs, dan neem ik daar liever geen risico mee.
Pête heeft hem daarjuist trouwens al uitgebreid gepast en uitgeprobeerd en dat ding ligt zeer stabiel. Ik ben er tevreden over. Op zich lijkt die kaakriem ook niet echt nodig om het bakstuk uit het oog te houden. Er zit vanzelf wel genoeg ruimte tussen.
Maar als ik hem ook zou gebruiken om te longeren ofzo, kan ik mij wel inbeelden dat er dan door de zijdelingse druk een meer uitgesproken functie is.
En het lijkt mij dat alles wat
bitloos is, zonder metaal wel zou kunnen gaan schuiven bij zijdelingse druk.
Ik ben trouwens zelf niet van plan om hem als hoofdstel te gebruiken. Alleen voor het werk op de grond.
Ik weet niet of dat iets uitmaakt qua positie van die riempjes?