Jacqueline v d Berg schreef op woensdag 26 december 2007, 12:28:
> Jacqueline v d Berg schreef op woensdag 26 december 2007, 12:20:
> 
>> Eva Saegerman schreef op woensdag 26 december 2007, 12:19: 

> me?
 > maar dat kan allemaal?
 > 
 > ben echt nieuwsgierig
TE ......
We  moeten omgaan  met onze  dieren  als  een  goed  'huisvader'
Dat  betekent  dat we, net  als  met  alles waar  we  voor  zorgen, het  beste  mee  voor  moeten hebben.
Alles  wat  te veel is, te zwaar, te  moeilijk, te  enz. moeten we in het  belang  van het paard  voorkomen.
Ik weet  niet of  je  de  cursus  bekappen hebt  gevolgd  Jaqueline, maar  als  dat  zo  is   dan heb  je  het  filmpje  gezien waarbij  het  paard  van Frans  in draf  zijn  voeten op straat neerzet.
Je  ziet  daar  de  onwaarschijnlijke  buiging, doorvering, bij  elke  stap.Je  zou  denken dat  zijn  been  breekt. Toch  is  dat niet  zo. Het is  het  tegenovergestelde, een  stijf gehouden been zou  breken,  het  zou  alle  krachten  via  de  hoeven, botten en gewrichten moeten  opvangen.
Het  zijn dus  gelukkig de  pezen, met  daar aan vast de  spieren, die erop  gebouwd  zijn klappen en krachten te absorberen.
De  voet  zelf  zet  wat  uit  en  krimpt   wat  bij  het  neerzetten  en optillen  waardoor de  doorbloeding optimaal  werkt.
Het  enorme  verschil  met  ijzers  en blootsvoets  is  dat  de  trillingen en klap  bij het neerkomen van het  ijzer doorgegeven  wordt  aan  de  zenuwen in de  voet, (waardoor  ze   beschadigen en de  voet  ongevoelig  maken ) en het  been,  daarbij  natuurlijk aan de  gewrichten in de  voet tot de  schouders en  rug aan toe.
The opposite of  positive reinforcement is no reinforcement, not correction