Hallo Nils en Olly,
Dank voor je input.
Ik heb tussen de tekst geantwoord.
Nils Vellinga schreef op donderdag 31 juli 2008, 21:51:
>> vindt het niet de moeite omdat er na 1,5m te graven nog geen
>> water in zicht is. In dergelijk geval mogen zij niet helpen
>
> Is dat een gegeven feit ?
Die man beweerde dat na 1,5m gegraven te hebben, de structuur van de grond nog steeds aangaf dat er daar geen water zit. Blijkbaar wordt de grond dan donkerder en verandert wat. We zaten nochtans op het laagste punt van de weide, maar wat verder in het landschap gaat het nog dieper.
Omdat zij op subsidies werken, moeten zij voorrang geven aan dossiers waar er op die diepte wel al water gevonden wordt, zodat het zekerder is dat in de zomer de poel niet droogvalt (anders gaan de amfibiƫn dood).
In ons geval krijgt hij het dossier er niet door, zei hij.
Nu heeft hij gewoon een kleine put gegraven met een grondboor van 10cm breed en daaruit moeten zij al een grote slaagkans vinden.
> grote kans dat het grond water toch naar boven komt, zoniet;
> dan natuurlijk niet vullen met stads water, die rekening wil je
> ook niet betalen.
> Misschien is het wel een goede optie om een "put" te laten
> spuiten.
> Elke boer (vee houder

)kan dit voor je doen.
> huur een netstroom-aggregaat, koop een hydrofoor-pomp en vul je
> vijver.
>
> Nils en Olly
Met dat 'spuiten', bedoel je dan dat ze nog dieper graven tot wanneer ze op water stoten en dan via de pomp daarmee vullen? Probleem is hier dat we geen netstroom hebben op de weide
Als we dan ook nog eens een generator moeten huren, is het wellicht al even duur om met stadswater te vullen?
Mijn veearts sprak ook van risico van vervuiling van het grondwater met nitrieten, ook omwille van de intense landbouw rond onze weide. Heeft iemand daar ooit op getest?
Moeten we dan eerst een vijverfolie leggen?
Schuiven de paarden daar niet op uit?
Anne Marie