Piet schreef op dinsdag 9 september 2008, 23:34:
> Ik  neem aan  dat er  foto's  zijn  gemaakt en  er geen  losse 
 > stukken   hoefbeen  in de  voet  kunnen gaan scharrelen, want 
 > dat is  van een  andere  orde.
 >  IJzers er vanonder en op de  wei  of  een paddock  zetten met
 > een rustig vriendje.
 > Als  er  een barst  in het  hoefbeen zit  heeft  het  de  beste
 >  spalk die  het  kan hebben. De  hoefwand  zelf namelijk.
Dat ben ik niet met je eens Piet.....want hoe is dan die scheur er al ingekomen als dit zo'n goede bescherming is.
De hoefwand is flexibel....te zien op vele filmpjes 
> Het paard  zal  de  voet  niet  meer belasten dan wat kan en in
 > het  begin  met  het pootje  in de  lucht  lopen.
Een paard is een kei in het verbloemen van pijn.
en als de nood daar is zal het die voet wel degelijk gebruiken....met grote kans op een grotere beschadiging dus.
> Net zo  zoals  het  zou  gaan  wanneer je  een sleutelbeen of 
 > ribben breekt.
 > Daar  zit geen gips  rond en je  doet  heus niet  meer  dan je 
 > kunt, want  je  stiksterft  van de  pijn, maar toch   geneest 
 > voorbeeldig.het 
Ribben gebroken duurt erg lang voor het genezen is (ervaringsdeskundig) juist omdat het niet in het gips zit. (een kneuzing kost al een week of 7 voor je er niks meer van voelt )
En sleutelbeen krijgt ook rust....6 weken een mitella...dus eigenlijk ook een bescherming tegen normaal arm gebruik ......
Je kan en mag nmm. een dier zo lang geen pijn laten lijden.
Nu kunnen wij pijnstillers nemen(omdat we nadenken over gevolgen).....maar dat lijkt me bij een blootvoets genezing erg dom , want dan gaat het zeker belast worden.
Ook hiermee ben ik het niet eens
Je kan bijv. op je gebroken been staan zonder pijn , je gebroken arm gebruiken zonder pijn.
Ik heb zelf al mijn botjes in mijn hand eens gebroken bij het achterover vallen (en dat zijn er een hele hoop ) en kon mijn hand gewoon gebruiken nadat de pijn van de bijbehorende kneuzingen weg was.
Mijn botjes waren nog lang niet aan elkaar gegroeid , maar ik had geen pijn meer bij gebruik.
Ik had er wel gips om dat echter veel te ruim zat omdat de kneuzingen en daarbij behorende zwellingen geslonken waren.(er zat een enorm ei op mijn hand toen het gips erom ging)
Terug naar dit paard:
Ik zou hier zeer voorzichtig mee zijn, een scheur wordt zo een breuk.
Zeker ook gezien we weer de koudere periode ingaan wat ook nachtvorst betekent en daardoor een harde bodem...ook in het zand/wei wat ongelijk is.
Je weet dat ik anti ijzer ben....maar dit behoort voor mij bij de 5 % van de zaken die niet ijzerloos op gelost zou gaan worden.
Tenslotte zou het ijzer ook maar tijdelijk hoeven zijn.
Ik vind het erg belangrijk dat het paard kan blijven bewegen...desnoods dus met die ijzers.
Want blootvoets maar stilstand is ook niet meer doorbloeding dan lopen met ijzer.