InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten19075 onderwerpen
275686 berichten
Pagina 10178½ van 18380
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: zaterdag 20 december 2008, 23:0520-12-08 23:05 Nr:152669
Volg auteur > Van: Ilona Kooistra Opwaarderen Re:152066
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: shit, hoefzweer Structuur

Ilona Kooistra
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 25-9

2749 berichten
sinds 27-7-2003
vagebond schreef op zaterdag 13 december 2008, 20:45:

> Ja Ilona, dat is ook het enige waar ik op blijf stuiten. Zomer
> gras, winter hooi. Echter, nu is ie ook gevoelig?? Mss door het
> extreme natte weer, want ook de bak/paddock is nat. Dat zei

> nog naar Goofy zijn hoeven gekeken. Verder komt hier om de
> zoveel tijd een tradi smid uit Tiel. Hij is zeker voor blote
> voeten. Zijn opa en vader zijn ook hoefsmid geweest. Ik ben
> wel benieuwd naar jullie reacties.

Als ik naar de foto's van jouw paard kijk, dan valt me allereerst op dat hij boven zijn staart een vetbult heeft zitten (lijkt iig zo vanaf foto). Dit kan duiden op insulineresistentie. Magnesiumchelaat helpt in veel van dit soort gevallen heel goed, ook tegen de overgevoeligheid. Ik zou dat bij dit paard zeker proberen.

Verder lijkt het alsof hij zijn staart heeft geschuurd. Als je daarbij vertelt dat hij in de zomer veel gevoeliger is, dan denk ik dat jouw paard totaal niet tegen suiker/fructaan (gras) kan en heel snel overal gevoelig op reageert. Het zou kunnen dat je met behulp van magnesium chelaat ervoor kan zorgen dat hij toch op het land kan staan zonder dat je daar nadelen van merkt, maar ik zou de graastijd en grasinname in ieder geval beperken. Je kunt hem beter voor een groot deel op hooi laten staan ipv fulltime op gras. Op het gras dan alleen op fructaanarme momenten.

Natuurlijk veel beweging, niet op stal, ook niet 's nachts. Zijn lijf moet goed doorbloed blijven, iedere stap die hij zet is meegenomen.

Als je merkt dat jouw paard dit jaar gevoeliger is dan andere jaren terwijl hij op hooi staat, dan kan het zijn dat dit hooi meer fructaan bevat.

De volgende vragen geven ook wel een indicatie van het fructaangehalte: Is het gemaaid na een langdurige droogte-periode? Is het heel arme grond, en niet bemest? Was het 's nachts nog onder de 15 graden? www.safergrass.org is een site met goede info over gras en hooi.

Je kunt hooi testen bij www.blgg.nl ik weet niet of ik dat al eerder had gemaild. Je kunt alles testen maar ook bv alleen het suiker/fructaangehalte. Dat is niet duur. Daarbij moet je wél vragen om een referentie voor paardenhooi, zodat je weet of het hoog of laag is volgens het cijfer dat zij geven.

Wat je ook zou kunnen doen is Duits kruidenhooi voeren. Er zijn mensen die hier hele goede resultaten mee halen. Kruidenhooi bevat minder energie en meer mineralen. Beter voor paarden, voor dit paard helemaal denk ik. Ik realiseer me dat dit wel eens lastig kan zijn in de praktijk, maar mocht je eens in de gelegenheid zijn om hier (bv met een aantal anderen) aan te komen, dan zou ik dat doen.

Ik denk dat de gevoeligheid echt uit de rest van zijn lijf moet komen, zijn hoeven zien er goed genoeg uit om prima op te kunnen lopen en bovendien merk je ook jaarlijks dat het in de winter goed gaat en in de zomer niet. De hoeven zullen in zomer en winter vrijwel gelijk van uiterlijk zijn, en op dezelfde wijze worden bekapt..... Hij heeft deze winter op dit moment misschien wat teveel afgesleten hoeven (voor hém) en achter krijgen de stralen (voor hém) misschien wat teveel druk. Misschien dat hij op het moment iets teveel slijtage te verduren krijgt. Indien je de mogelijkheid hebt kun je er misschien voor zorgen dat hij iets meer over zachtere grond (zand) loopt en iets minder over het harde. Je kunt het ook zo laten, de hoeven passen zich hier ook wel aan aan en eigenlijk is dat natuurlijk wat je wilt. De tips die je hebt gekregen over de straal van de rechtervoorhoef zou ik opvolgen, die straal ziet er inderdaad niet mooi uit. Reageert hij gevoelig als je er op en in duwt? Vergeleken met de andere stralen?

Wat gedachtegangen van mij, hopelijk kun je er iets mee...
Volg datum > Datum: zaterdag 20 december 2008, 23:0620-12-08 23:06 Nr:152670
Volg auteur > Van: Isabel van der Made Opwaarderen Re:152663
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ervaringen met bitloze optomingen Structuur

Isabel van der Made
Hertfordshire
UK


3722 berichten
sinds 2-3-2004
Frans Veldman schreef op zaterdag 20 december 2008, 22:02:

> Maar ik ben de eerste om dit te relativeren: uiteindelijk gaat
> het erom wat het paard gewend is en wat je met het paard hebt
> afgesproken. Waarschijnlijk doet het er niet eens zo erg toe
> waar precies die druk wordt uitgeoefend, als het paard het maar
> snapt. Een paard dat niet kan wijken voor druk begrijpt ook
> geen snars van een touwhalster.
> En nogmaals, ik heb niks tegen een sidepull. Ik stoor me alleen
> met name aan de uitleg van Cook-achtige halsters, want die
> uitleg komt niet overeen met hoe zo'n halster daadwerkelijk
> werkt.
>

En misschien nog belangrijker: het gaat er om wat de mens gewend is. Ik denk dat paarden zich veel sneller aanpassen aan ons geklungel, dan dat wij ons geklungel aan kunnen passen.
Jullie willen niet anders dan touwhalster, Pien alleen sidepull, en zo moet iedereen het toch voor zichzelf uitvinden.
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten19075 onderwerpen
275686 berichten
Pagina 10178½ van 18380
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact