InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten19075 onderwerpen
275686 berichten
Pagina 13534½ van 18380
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: zondag 16 mei 2010, 0:4516-5-10 00:45 Nr:203008
Volg auteur > Van: Karen Koomans Opwaarderen Re:203007
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Mineralen/vit. verstrekking (was verontrustend) Structuur
Karen Koomans
Homepage
Nieuwe Pekela
Nederland

Jarig op 20-1

1696 berichten
sinds 7-2-2004
(vervolg voeding en ziekte, Juul)

Poging tot Conclusies:

(1) Niet-verteerbare oligosaccharides (FOS) bijv. cellulose, of meer in het algemeen “voedingsvezels”, verminderen de opname van Magnesium.
Vezelrijk hooi, laag in fructaan, wordt algemeen aanbevolen bij IR en/of HB. Maar het vezelrijk zijn van dat hooi, leidt tot een slechtere opname van Magnesium :-( .

Vraag: Is hooi vezelrijker (per kg droge stof) dan gras? Of maakt dat geen verschil? Of misschien evenveel vezels, maar in hooi in een moeilijker verteerbaarder vorm? Of heeft het onttrekken van water uit het gras geen invloed op de moleculaire opbouw van de vezels?

(2) Natrium en Kalium spelen een rol in de vochthuishouding van het lichaam en een rol bij het samentrekken van spier. Juul krijgt hoogstwaarschijnijk in verhouding te weinig Natrium en teveel Kalium. Op safergrass.org adviseren ze voor paarden met EMS om het hooi te weken, vooral om het teveel aan Kalium eruit te spoelen.

Als Juul’s nieren slecht functioneren, dan is het “label” EMS waarschijnlijk meer van toepassing dan “IR”. Jaren geleden, toen ze nog veel zieker was dan nu (ze was bijna dood), is aangetoond door een urine-analyse dat ze toen inderdaad nierfalen had.

Nierfalen (= slechte nierwerking) in combinatie met een verstoorde Natrium/Kalium balans leidt o.a. tot vocht vasthouden. En tot problemen met aanspanning/ontspanning van de spieren.

(3) Hoogstwaarschijnlijk krijgt Juul teveel Fosfor binnen. “Een te hoge fosforopname daarentegen komt frequent voor en kan de opname van Calcium beletten en zorgt voor een extra belasting op de nieren.”
Dus voor een paard met slechte nieren, worden de nieren nog eens éxtra belast door een teveel aan Fosfor en wordt bovendien de Calciumopname sterk geremd.
Een Calciumtekort kan leiden tot spierverkramping. En Juul heeft nog eens extra last van zere spieren door een foute Natrium/Kalium-verhouding .

(4) Teveel eiwitten leidt tot een groter verlies aan mineralen uit het lichaam, zoals magnesium, zink, ijzer en calcium; en leidt tot verzuring. Bij nierpatienten in veel ergere mate dan bij gezonde mensen. Zie o.a. http://www.vegetarisme.be/index.php?option=com_content&view=article&id=103:eiwitten-mag-het-een-beetje-minder-zijn&catid=56:nutritioneel&Itemid=90 .

Voor Juul is hooi dat laag is in fructaan en matig in eiwitten waarschijnlijk ideaal. Zoals het kruidenhooi dat we normaal gesproken hebben…

(5) (een conclusie die ik eerder al in verschillende forumdraden op PN heb getrokken, maar graag opnieuw herhaal..)
Eenzijdige voeding, zoals uitsluitend weidehooi en/of weidegras of een strikt hooidieet, leidt gemakkelijk tot problemen. In plaats van suikerrijk krachtvoer geven als oplossing, kun je met behulp van een liksteen en specifieke kruiden ook voorkomen dat er tevelen en tekorten onstaan. Bovendien bevatten bepaalde kruiden natuurlijke ontstekingsremmers, en/of vochtafdrijvende stoffen, etc.

Als er (nog) geen sprake is van complexe disbalansen en eventueel nierfalen, dan is waarschijnlijk het bijvoeren van Pre Alpin Aspero of Herbs al voldoende om problemen te voorkomen (plus een zout-liksteen).
___

Voorlopig behandelplan voor Juul, qua voeding:
* hooidieet (laag in suikers/NSK, matig in eiwit)
* eventueel hooi weken vooral om de Kalium eruit te spoelen (en alles wat er aan snelle suikers ook uitspoelt is mooi meegenomen)
* specifieke verse en/of gedroogde kruiden geven die niet veel Kalium, Suikers en/of Fosfor bevatten, maar die wel:
- allerlei benodigde Vitamines en Mineralen geven, want uit dat hooi krijgt ze die niet/nauwelijks;
- ontstekingsremmend werken en/of vochtafdrijvend werken.
* Zout-liksteen erbij

In dit stuk staat niets over allerlei andere belangrijke mineralen en ook niet over essentiële vetzuren. Dat die allemaal óók belangrijk zijn, daar ben ik inmiddels wel achter. Maar dit bericht is zo al (meer) dan lang genoeg ;-) .

Zoals al gezegd, suggesties en verbeteringen zijn heel welkom!

Karen
Volg datum > Datum: zondag 16 mei 2010, 0:5116-5-10 00:51 Nr:203009
Volg auteur > Van: Anja Seijn Opwaarderen Re:202939
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Jeen gaat in training Structuur

Anja Seijn
Nederland


3222 berichten
sinds 4-8-2008

Vandaag deel II van het inburgeringsweekend achter de rug ... ofwel Jeen voor het eerst sinds hij terug is buiten gereden in gezelschap van Goke en Anne Marie.
Eerst wat geoefend in de rijbak en Jeen, overtuigt van zichzelf, dacht zijn oude patroon in de bak gewoon weer op te pakken. Met open teugels (als op de autobaan) Jeen laten lopen waar ik hem wilde, niks nie bochten afsnijden, niks nie ineens omkeren, maar gewoon die stomme bakrand volgen =-) halthouden, achterwaarts, aandraven, overgang terug naar stap ... en ja regelmatig gekriebeld en als het echt super-de-super ging beloning in de vorm van lekkers.

Hup de kwekerij van de buurman over en jeetje ... wat een berg trainingmateriaal heb ik in mijn achtertuintje ... rond huppende hazen, betonplaten die dienen als brug, grote sproeiwagens met van die brandweerslangen die naast de weg staan en de platte slangen over de weg, koeien, schapen en veel plassen ...

Vanaf minuut 1 Jeen op kop laten gaan en Goke volgen. Slechts een paar keer de beide teugels moeten openen en zonder been "it's okay, go on" gevraagd en Jeen gaat super voorop!!! Eén momentje was er aarzeling, serieuze aarzeling ... een plas water met direct erachter een betonplaat als brug met daar direct weer achter een wagen met heel veel waterslangen met een gedeelte van die slangen als een soort echte slang over het weggetje ... dus je kon geen enkel object ontwijken, dan lag je in de sloot maar je moest overal overheen, door en langs ... Jeen wéér zonder been maar wel met veel geduld en open teugels gevraagd de angst te trotseren ... en voila .... jackpot! Nu komt het mooie ... mijn bomproof Goke weigerde en Jeen en ik hebben heel lang moeten wachten voor Anne Marie op exact dezelfde methode Goke bereid had gevonden toch ook te gaan! Joepie de poepie ... om de paddenpoel wat gedraafd, korte drafjes waarbij ik het tempo bepaalde, terug naar stap en dan weer naar draf. Galopje bewaren we voor de volgende keer ... Goke haar tempo-volume-knopje lag ter reparatie :-D en zowel Anne Marie als ik hadden weinig zin om het eerste relaxte ritje met Jeen op kop te laten escaleren in een wedstrijdje met Goke.

Morgen naar Angelique, vreemde omgeving, vreemd paard ... ik ga eerst rustig volgen, maar zal zeker ook aan kop willen :-D
Volg datum > Datum: zondag 16 mei 2010, 1:0216-5-10 01:02 Nr:203010
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:203009
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Jeen gaat in training Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Anja Seijn schreef op zondag 16 mei 2010, 0:51:

>
> Vandaag deel II van het inburgeringsweekend achter de rug ... ofwel Jeen
> voor het eerst sinds hij terug is buiten gereden in gezelschap van Goke en
> Anne Marie.
Jeen wéér zonder
> been maar wel met veel geduld en open teugels gevraagd de angst te
> trotseren ... en voila .... jackpot! Nu komt het mooie ... mijn bomproof
> Goke weigerde en Jeen en ik hebben heel lang moeten wachten voor Anne

> Goke.
>
> Morgen naar Angelique, vreemde omgeving, vreemd paard ... ik ga eerst
> rustig volgen, maar zal zeker ook aan kop willen :-D

'T werkt hé ,? Nu vooral niet verharden in je werkwijze !Is een valkuil waar velen in trappen ! Blijf hem al een kampioen beschouwen EN belonen als hij wéér ééns een record heeft gebroken , en DIE records ga je onmiddelijk herkennen als ze plaats vinden .Wees correct maar ten allen tijde belonend IN de seconde dat hij superman is !! Krijg je lang blond golvend haar van en een superman capeje met opschift SUUUPEEEERRR GRANNYY evil evil evil
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten19075 onderwerpen
275686 berichten
Pagina 13534½ van 18380
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact