InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten19078 onderwerpen
275692 berichten
Pagina 14063½ van 18380
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: donderdag 29 juli 2010, 16:4529-7-10 16:45 Nr:210945
Volg auteur > Van: Sandra van Bommel Opwaarderen Re:210941
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Is het slechter om hoefijzers te hebben dan klassiek bekapt te hebben? (tijdelijk) Structuur
Sandra van Bommel
Homepage
Bredaryd, Slättö
Zweden

Jarig op 15-10

2237 berichten
sinds 30-3-2009

Sorry arabesk, maar ik vind dat je nu wel heel erg alles over een kam haalt.
Ik ben 50, ben bijna een levenlang bezig geweest met ijzerloze paarden, gekapt door gewone hoefsmeden en heb nooit of te nimmer te maken gehad met hoefproblemen/gevoelige hoeven.
Integendeel.
Ik kreeg daarmee pas te maken toen ik de draver vorig jaar kreeg en die van de ijzers werd gehaald en de volgende dag op 3 benen liep vanwege een hoefzweer. Met haar viel ik van de ene ellende in de andere, maar dat had ook te maken met heel wat meer lichamelijke problemen.
Ook momenteel worden mijn paarden door een gewone smid bekapt.
Een natuurlijke bekapper zit hier niet in de regio en iemand van swedish hoofscool laten komen is stervensduur en beperkt mogelijk omdat ze ver weg zitten.

Mijn bekapster/smid snijdt nooit iets weg aan de stralen, holt de zool niet uit, rond de hoefwand aan de voorkant af en bekapt de bevangen hoeven van Billy hetzelfde zoals omschreven in het boek van paard natuurlijk en op de site.

Wegsnijden van stralen, uithollen van hoeven, hielen hoog houden heb ik trouwens nooit bij een van de paarden die ik bezat/waar ik mee reed gezien.

Begrijp me goed... ik vind NB prima en ik ben overtuigd van de goede resultaten, maar dat wil niet zeggen dat iedere andere bekapper/smid prutswerk levert.
Ook daar zitten wel degelijk mensen tussen die zich verdiepen in het bewerken van blote voeten en die ook weten dat dat anders is dan ijzervoeten.
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten19078 onderwerpen
275692 berichten
Pagina 14063½ van 18380
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact