Aoife Berserik schreef op zondag 12 mei 2013, 10:57:
> Als je dingen niet voor wilt kauwen heeft het geen enkele zin om op mijn
> bericht te reageren, ik heb daar dan n.m niets aan, ik probeer alles te
> begrijpen vanaf het paard (ernaast is geen probleem). Afbranden kan
> iedereen.
OK einde verhaal dan.
Ik wou je aanzetten tot een véél nauwkeuriger beschouwen van wat er nu PRECIES gebeurt en wat daar aan veranderen moet om de resultaten te krijgen die jij wil.
Ik vind 'leren stappen en stoppen' niet nauwkeurig. Het is een samenvatting van het einddoel, niets meer. Ik wil sequences beschreven zien in fracties van seconden zelfs, mocht het zo snel gaan. Maar ook is het goed om net zo precies de gewenste sequence die je in je hoofd hebt te beschrijven (en droog te oefenen, en uit te proberen op een menselijk proefpersoon om te proeven of het echt zo werkt).
Paar jaar terug heb ik aan de hand van filmpjes die Piet linkte aangegeven hoe je kunt kijken, wat er te zien is, de discrepanties tussen wat mensen denken dat er gebeurt (commentaar!) en wat er echt gebeurt.
Rechtstreeks aan de hand van wat je schrijft moet er een ontsporing aanwijsbaar zijn tussen een sequence die wel goed gaat (aan de hand) en die niet goed gaat (als je erop zit). Toch? Ik denk dat je als je erop zit tegenstrijdige of foutieve of anderszins onbewuste instructie geeft die je paard doen reageren zoals het doet. Wat de oorzaak daarvan ook is, moet je die zien te deduceren.
Piet zou denk ik schrijven: zen en héél kleine stappies.