InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten19075 onderwerpen
275686 berichten
Pagina 2014½ van 18380
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: maandag 25 juli 2005, 18:4125-7-05 18:41 Nr:30207
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:30201
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Romantique op werkverlof Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
janna schreef op maandag, 25 juli 2005, 16:58:

> Piet schreef op maandag, 25 juli 2005, 16:38:
>
>> perdida schreef op maandag, 25 juli 2005, 15:59:

> vraagt of die dat kan en hoe je hem dat het beste laat doen?
> Teneinde overbelasting te voorkomen? Met als uiteindelijke
> gevolg medische problemen, onregelmatigheid, Hoefkatrolonsteking]">hko etc. Daar gaat
> het dus om!

Het ging erom dat een wandelpaard als een onnozele vorm van paardrijden werd weggezet.
De dingen die hij doet zijn hem geleerd, kan ie net zoals eten en drinken. Kosten hem absoluut geen moeite. Dat is eerlijk gezegd wat ik niet goed begrijp in de dressuur weet een paard na jaaaaren nog niet hoe hij moet lopen.
Tuurlijk geef ik mijn paard de kans zich warm te lopen, zeker 20 minuten alleen stappen, dan rustig aan wat harder, z'n hoofd laag en z'n benen onder z'n lijf, al swingend. Maar het gekke is , hij doet dat vanzelf, overgangen met hoofdlaag, achteruit enz enz. het enig moment dat hij iets heel in de verte wil zien loopt hij met zijn hoofd omhoog. Maar dan denk ik whaow maat, nu loop je niet goed. Nou dan bump ik een keertje geef wat druk op de teugel omhoog en hij weet dat z'n hoofd moet zakken en we gaan swingend verder, met z'n benen onder zn kont.
Zal er ook wel niks mee te maken hebben.
Piet
Volg datum > Datum: maandag 25 juli 2005, 18:4525-7-05 18:45 Nr:30208
Volg auteur > Van: perdida Opwaarderen Re:30202
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Romantique op werkverlof Structuur
perdida
zandhoven
België


198 berichten
sinds 2-3-2005
e m kraak schreef op maandag, 25 juli 2005, 17:18:

> janna schreef op maandag, 25 juli 2005, 16:23:
>
>> Het hele punt is dat wat wij mensen paarden laten doen, een

> oorzaak van onregelmatigheden en Hoefkatrolonsteking]">HKO moet zijn. Moet zijn omdat
> het niet aangeboren is of in vrije beweging verkregen wordt.
>
> Groeten, Egon

Beste Egon, je kan ook trainen zonder die 'mechanisch afgedwongen houdingen'. Je mag je paard niet 'in de krul' dwingen, daar zijn we het met z'n allen over eens. Maar je paard trainen in de betekenis van: soepel maken van spieren, buiging vragen links en rechts ... met behulp van die 'dressuuroefeningen' vind ik wezenlijk belangrijk. En zoals Piet ook al opmerkte: het moet plezant blijven! Verkeerde training kan een oorzaak zijn van Hoefkatrolonsteking]">HKO en meer onregelmatigheden. Niemand die dat kan ontkrachten. Juiste training, daar gaat het om. Net daarom moet je met enige kennis van zaken tewerkgaan. Zeeeer belangrijk, anders train je inderdaad je paard in de vernieling. Wat dit betreft ga ik, en ook Janna denk ik, volledig akkoord met Frans (en jou). Maar toch beweren we dat een gedegen spiertraining belangrijk is (voor mens en paard eigenlijk). Kijk, ik ben zelf niet meer van de jongsten, als ik een weekje niet rijd (geen training voor mezelf, alleen maar 'het huishouden' bij wijze van spreken) dan voel ik dat de eerstvolgende ke(e)r(en) dat ik weer ga rijden. spierstijfheid, sneller moe, soms kortademigheid,... Je maakt mij niet wijs dat spiertraining/soepelheidstraining geen enkel nut heeft! Maar graag met kennis van zaken. Je gaat toch ook niet zomaar gelijk wat aan oefeningen doen! Opwarming, stretching, ontspanning van de gestretchte spieren,.. moeten mekaar logisch opvolgen en afgewisseld worden. Dat is 'kennis van zaken'. Dat geldt m.i. ook voor de training van een paard dat steeds maar heen en weer stapt op de wei, dat is in mijn ogen geen geschikte 'training' om gezond en fit te blijven. Ik hoop dat ik hiermee toch iets bijgedragen heb aan de verduidelijking van wat 'we' bedoelen (ik spreek nu ook voor Janna, hoop dat dat mag Janna).
Groetjes
Perdida
Volg datum > Datum: maandag 25 juli 2005, 18:4725-7-05 18:47 Nr:30209
Volg auteur > Van: janna Opwaarderen Re:30206
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Romantique op werkverlof Structuur
janna
Nederland


191 berichten
sinds 23-6-2005

> Maar waar haal je die kennis dan vandaan?En hoe weet je dat die
> aangeboden kennis wel juist is? Het kenmerk van de "PN-club" is
> nou juist dat we nogal kritisch zijn en niet alles voor zoete

>
> Ik wil overal in meegaan, maar geef me dan eens opgave van
> degelijke researchliteratuur, voor mijn part vanuit de
> ergonomie, hoe dat precies moet!

Lees de boeken van Steinbrecht, Podhajsky, tik op internet klassieke dressuur in en lees voor jezelf wat het is.
Het is niet iets mechanisch afdwingen wat een paard niet wil.
Een seconde gegoogled en dit stukje van een willekeurige site wil ik alvast geven.

Ontstaan van de Klassieke Rijkunst

De Klassieke dressuur, of liever gezegd, de Klassieke Rijkunst is van oorsprong een methode om paarden te gymnastiseren en dresseren, zodat ze lichamelijk en geestelijk in staat zijn precies te manoeuvreren in het gevecht van ruiter tot ruiter.

Al 400 voor Christus schreef de Griek Xenophon in zijn handboek voor de cavalerie, Περί Ίππίχής, over bepaalde oefeningen en methoden die nu nog van toepassing zijn in de rijkunst. In de Renaissance heeft de Italiaan F. Grisone de rijkunst van de Grieken weer herontdekt. Zijn leerling Antoine la Pluvinel heeft de rijkunst van Grisone verder ontwikkeld en paardvriendelijker gemaakt. Pluvinel introduceerde ook het Werk tussen de Pilaren. In de Baroktijd kwam de Rijkunst tot enorme bloei. De alom bekende de F.R. de la Guerinière zette de aangegeven richting van Pluvinel verder door en de rijkunst werd nog zachter en vriendelijker. Het oorspronkelijke doel van de Rijkunst werd veranderd. Het ging niet meer om het praktische nut voor het gevecht, het ging nu puur om de kunst. Alleen koningen en andere edelen beoefende de zeer gecompliceerde Kunst. Aan hun niveau als ruiter ontleenden ze veel aanzien.

F.R. de la Gueriniere kan gezien worden als de grondlegger voor de Klassiek Rijkunst zoals we die nu kennen en nog in de meest pure vorm te zien is in de Spaanse Rijschool van Wenen, de Klassieke Rijschool in Lissabon en het Cadre Noir in Saumur. Ook protocol van de FEI, het overkoepelende orgaan voor de internationale dressuursport is gebaseerd op de geschriften van de la Gueriniere.

Doel van de Klassieke Rijkunst

De Klassieke Rijkunst streeft hoofdzakelijk naar balans. Balans in het paard, balans in de ruiter, balans in de geest, balans in het geheel. Deze balans kan men vergelijken met “verlichting”die men door middel van meditatie probeert te bereiken. Respect en liefde voor het paard en de kunst staan daarbij centraal en niet prestatie, winstpunten of ego. Dat zijn geen zuivere motivaties en zullen niet tot “verlichting” leiden.

Om deze balans of verlichting te bereiken maakt de Klassieke Rijkunst gebruik van de academische leer zoals die door de grote meesters beschreven is. Deze leer, afstammend van Xenophon, Gueriniere etc., is een academische studie die onontbeerlijk is als men enig inzicht in het paard, zijn opleiding en gezondheid wil krijgen.
>
>


> m.b.t. communicatie met andere diersoorten? Zonder mechanisch
> afdwingen kun je ook leuk paard rijden nml. Alle mogelijke
> soorten bondage, bitten, sporen en zwepen zijn daarbij
> behoorlijk overbodig.

Ja mee eens. Ook interessant, dat communiceren met andere diersoorten is weer iets heel anders trouwens.
En ook ik heb het over training en dressuren zonder vorm van enige dwang, sporen, zweeg etc. Daar zijn we het wel over eens.
Maar als mijn paard ineens niet soepel meer loopt, te zwaar op de voorhand, zijn linkervoorhoefje korter is/, meer slijt, zijn rug wegdrukt?
Volg datum > Datum: maandag 25 juli 2005, 18:5025-7-05 18:50 Nr:30210
Volg auteur > Van: perdida Opwaarderen Re:30204
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: De weg naar genezing: oftewel: Hoera!! Verbetering!! ;-)) Structuur
perdida
zandhoven
België


198 berichten
sinds 2-3-2005
janna schreef op maandag, 25 juli 2005, 17:46:

> Wil schreef op zondag, 24 juli 2005, 22:53:
>
>> Hoi allemaal! Sinds gisteren loopt mijn paard beduidend beter!

>>
>> Wil.
>
> Super Wil, gelukkig maar!

Ja, Wil, super, dat geen moed hè! Ben blij voor jou.

alleen, laat het JKK best niet liggen op de zandpaden, volgens de informatie die ik onlangs gelezen heb gaat het uitgerukte plantje als 'verdediging' in een supersnel tempo toch nog zaden laten rijpen en 'uitwerpen'. dus je roeit de plant niet uit als je 't op de weg laat liggen. Zo snel mogelijk verbranden is de boodschap, als ik het me goed herinner.

Groetjes
Perdida
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten19075 onderwerpen
275686 berichten
Pagina 2014½ van 18380
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact