Piet schreef op vrijdag 15 december 2006, 18:51:
> Michiel schreef op vrijdag 15 december 2006, 10:21:
>> Met het vragen van
>> een horizontale buiging (van hoofd tot staart naar elkaar
>> toegebogen gaat dat rechtsom bijna niet, we werken daaraan met
>> grondwerk). Welke soort scheefheid dat is weet ik niet.
Ik heb het Josien gevraagd gisteren en zij vind dat Jur
een klein beetje rechts gebogen, rechts is dus ook de probleem buigkant als heeft het daar niet mee te maken. Zijn rechterachterbeen gaat dan iets wijder staan, waardoor hij daar minder gewicht draagd (sturend been is rechtsachter, links achter is dan het dragend been). Hoef verschil tussen l en r merk ik niet.
Ook met zijn hoofd naar zijn kont toe buigen kon Jur beide kanten altijd al goed, ook al zat zijn achterhand zo vast als een huis.
Probeer Shynie eens te laten lopen kort rond om je heen en vraag zijn hoofd naar je toe, terwijl zijn schouder wijkt. Dat was het probleem bij Jur, dat kon hij niet rechtsom. Hij liep me dan liever omver dan rond gebogen verder stappen. Dit hele probleem is niet in de hoeven zichtbaar geworden.
Wel zei Josien dat het loskomen van de spieren extra gevoeligheid in de hoeven kan geven. Dat heeft Jur dan ook, ik dacht dat dit alleen kwam doordat hij al maanden in een zachte natte wei staat en daarom minder goed over het harde kon als daarvoor. Herkend iemand dit?
Nu staat hij sinds een week op het harde, en zijn spieren zijn nu goed los, dus met zijn hoeven zal het beter moeten gaan.
> Shiny heeft dat ook, aan de ene kant legt hij zijn hoofd op
> zijn rug, aan de andere kant maar iets verder dan haaks op
> zijn lijf. Ik heb nog een hoop werk dus.

> Pas als je niet meer elke week of 2 weken bekapt zou je weer
> veel meer scheve druk en slijtage moeten gaan zien.
>
> Piet
.