InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Verhalen
Paardenverhalen
Onderwerp starten123 onderwerpen
2733 berichten
Pagina 57½ van 183
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: donderdag 6 mei 2010, 13:296-5-10 13:29 Nr:201587
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:201584
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Jeen gaat in training Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Anja Seijn schreef op donderdag 6 mei 2010, 13:24:

> eddy DRUPPEL schreef op donderdag 6 mei 2010, 12:15:
>
>> Verslag JEEN trainingsweek 3
Eind volgende week zou Jeen klaar moeten zijn
>> om zijn reis naar huis te maken .
>>
>> Eddy.

> regelmatig terug keren naar Eddy om zo onze rijvaardigheid te kunnen
> verbeteren. Ik heb begin 2010 gezegd, dit wordt mijn (paarden)jaar ... mei
> staat op de kalender en ik ben in een paar weken verder dan ik de
> afgelopen 2 jaar uberhaupt ben geweest! YES! Ik ben je dankbaar!

Tegen mij ni mercie zeggen ! Uwe Zwarte kerel heeft het gedaan ,zonder zijn schrandere koppie ging het zo snel niet !Ongeacht welke trainer . Ik hoop dat Herman je filmpje af heeft tegen eind volgende week .Fijn om thuis te bekijken en te evalueren

Eddy.
Volg datum > Datum: donderdag 6 mei 2010, 13:536-5-10 13:53 Nr:201590
Volg auteur > Van: Maria Delavega Opwaarderen Re:201581
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Jeen gaat in training Structuur

Maria Delavega
Nederland


1834 berichten
sinds 30-10-2007
eddy DRUPPEL schreef op donderdag 6 mei 2010, 13:21:

> Maria Delavega schreef op donderdag 6 mei 2010, 13:10:
>
>>

> zichtbaar tijdens de beweging (ride the waves :-D ) . Is redelijk te
> noemen dat dit overgewicht een extra belasting was op gewrichten en rug .
> Jeen staat NIET op dieet maar beweegt wel drie a VIER uur per dag onder de
> ruiter of aan de hand .

Kan ik inkomen, mijn merrie ook vooral teveel op de buik en in nek...derrière ook dik, maar er zit geen vetbult aan haar staart, dus daar maak ik me minder zorgen om.
Prachtig werk dus! Goed idee van dat wegen! Zo weet je effectief waar je mee bezig bent!
Zo zie je maar, zielig paardjes die niet in de volle natuur kunnen leven en zich tevreden moeten stellen met heel wat minder, maar je kan ze wel een alternatief bieden om samen met jou de natuur in te trekken. Ook zo goed voor een jong paard om lange tochten te maken rechtdoor aan lage intensiteit, stimuleert meteen ook beter de vetverbranding (bij minder getrainde mensen begint de vetverbranding na half uurtje trainen, bij matige hartslag, bij paarden wellicht hetzelfde?) Gisteren mee geweest met m'n trainer in de koets. Zijn paard staat gewoon te springen om kilometers te maken met z'n baasje; tijdens het lopen oortjes naar voren en dat paard geniet echt van z'n 'uitje'. Toch moet paard vertrouwen hebben om naar buiten te komen met z'n ruiter...daar wringt het schoentje soms en dàn is de pret er inderdaad vanaf voor het paard...ik hoop dat ik weldra dezelfde vorderingen zal maken zoals jij Anja ;-) en mijn merrie ook zoveel plezier zal hebben om graag buiten de veilige weide de wijdse natuur in te trekken met mij.
Gewoon effie een vraagje, belast je de rug niet teveel bij een jong paard als je er vier uren op zit? Ik las iets van Huertecilla, over druk van de ruiter op de rug, die groter zou zijn in stap dan in draf...ik zou af en toe eens van de rug gaan en mee wandelen om wat te verlichten...
Volg datum > Datum: donderdag 6 mei 2010, 14:106-5-10 14:10 Nr:201593
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:201590
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Jeen gaat in training Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Maria Delavega schreef op donderdag 6 mei 2010, 13:53:

> eddy DRUPPEL schreef op donderdag 6 mei 2010, 13:21:
>

>> Jeen staat NIET op dieet maar beweegt wel drie a VIER uur per dag onder de
>> ruiter of aan de hand .
>

> Gewoon effie een vraagje, belast je de rug niet teveel bij een jong paard
> als je er vier uren op zit? Ik las iets van Huertecilla, over druk van de
> ruiter op de rug, die groter zou zijn in stap dan in draf...ik zou af en
> toe eens van de rug gaan en mee wandelen om wat te verlichten...

Jeen is een Fries van 600kg en 7j oud Grinn! Conditie moet je OPbouwen natuurlijk en van een stevige wandeling over bos ,berg en heide is nog geen enkel paard doodgegaan of rugpijn van gehad hoor ! Het tegendeel zie ik WEL dagelijks voorbijkomen !Moddervet ,voedselgeil en een doffe blik in de ogen .Afwisseling in terrein door andere ondergronden ,hellingen ,afdalen Geeft je "zelfs op lage snelheid" een hoge verbranding , degelijke spieropbouw EN DUS een gezonder voorwaarts paard die de wereld ontdekt :-D . Wat HC predikt : Mijn standpunt ? Hoe groter de snelheid hoe hoger de druk :-D Of het nu over Bandenspanning bij een auto gaat dan over de ruiterdruk in beweging !WIE van julie kan beweren dat hij/zij op hogere snelheid EVENGOED ZIT als in stap ? Waarom zou de druk dan in stap groter zijn ?
Volg datum > Datum: donderdag 6 mei 2010, 14:226-5-10 14:22 Nr:201596
Volg auteur > Van: Herman Opwaarderen Re:201587
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Jeen gaat in training Structuur

Herman
Homepage
Keiberg (Scherpenheuvel-Zichem)
Belgi

Jarig op 21-5

1351 berichten
sinds 28-5-2004
eddy DRUPPEL schreef op donderdag 6 mei 2010, 13:29:
>
> Tegen mij ni mercie zeggen ! Uwe Zwarte kerel heeft het gedaan ,zonder
> zijn schrandere koppie ging het zo snel niet !Ongeacht welke trainer . Ik
> hoop dat Herman je filmpje af heeft tegen eind volgende week .Fijn om
> thuis te bekijken en te evalueren
>
> Eddy.
'k Ben met de montage bezig. En als ik volgende week enkele dagen in uwen hof mag kamperen met mijn tentje, dan hebt ge vrijdag uw filmpje ... :-*
Kunnen we er samen met Anja nog éne op drinken voor zij terug huiswaarts keert met Jeen proost_wijn
_______
Herman
"Art in Nature, Nature IS Art"
Volg datum > Datum: donderdag 6 mei 2010, 14:226-5-10 14:22 Nr:201597
Volg auteur > Van: Anja Seijn Opwaarderen Re:201570
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Jeen gaat in training Structuur

Anja Seijn
Nederland


3222 berichten
sinds 4-8-2008
joop schreef op donderdag 6 mei 2010, 12:18:

> Toch vreemd commentaar voor iemand die net een hele topic vol (overigens
> vaak interessante) berichten over zichzelf en haar paard heeft gepost.
> PN is er toch ter lering ende vermaak? Voor veel mensen is het nog steeds
> een grote hulp bij de overstap naar anders dan traditioneel paardhouden en
> rijden. Betere manieren van trainen. Ik vind dat er nog altijd
> interessante berichten op PN staan.

Misschien ben ik niet helemaal duidelijk, Letje, maar inderdaad PN zie ik ook ter lering en de vermaak. De grote hulp van traditoneel naar meer natuurlijk paardhouden, staat boven kijf ... dan voornamelijk de informatievoorziening en niet het forum (even zwart-wit, er zijn heus wel nuances). Met betrekking tot training of paardrijden, moet ik na bijna 2 jaar de conclusie trekken dat het forum je eerder op het verkeerde been zet, dan dat het er goed toe doet. Let wel: het forum hé? De verhalen van mensen worden vaak gebruikt om eens lekker ongenuanceerd een mening te geven. Ik heb diverse mensen in het echt gesproken, dus niet alleen virtueel, en op geen enkele uitzondering na zijn mensen huiverig foto's of ander beeldmateriaal te plaatsen omdat de commentaren bijna vernietigend zijn. Ook wordt niet alle informatie in verhalen gegeven, omdat men wederom bang is dat het hele forum over hen heen komt. Ik trek mij er weinig van aan, maar het is voor mij inmiddels een feit. Dus de lering, geen flauwbenul, en de vermaak ... dat laatste trek ik soms ernstig in twijfel. Alsof men elkaar het licht niet in de ogen gunt. Een oud spreekwoord schiet mij steeds vaker door het hoofd als ik sommige commentaren lees: "De beste stuurlui staan aan wal!"
Mijn recht-toe recht-aan conclusie: PN als website: een pracht van een bron over allerhande zaken om het paard zo natuurlijk mogelijk te houden. Het PN-forum: over elkaar rollende mensen die soms de waanzinnigste dingen schrijven en het contact met de grond soms compleet kwijt zijn!
Volg datum > Datum: donderdag 6 mei 2010, 14:306-5-10 14:30 Nr:201598
Volg auteur > Van: Anja Seijn Opwaarderen Re:201593
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Jeen gaat in training Structuur

Anja Seijn
Nederland


3222 berichten
sinds 4-8-2008
eddy DRUPPEL schreef op donderdag 6 mei 2010, 14:10:

> Jeen is een Fries van 600kg en 7j oud Grinn! Conditie moet je OPbouwen
> natuurlijk en van een stevige wandeling over bos ,berg en heide is nog
> geen enkel paard doodgegaan of rugpijn van gehad hoor ! Het tegendeel zie
> ik WEL dagelijks voorbijkomen !Moddervet ,voedselgeil en een doffe blik in
> de ogen .Afwisseling in terrein door andere ondergronden ,hellingen
> ,afdalen Geeft je "zelfs op lage snelheid" een hoge verbranding ,
> degelijke spieropbouw EN DUS een gezonder voorwaarts paard die de wereld
> ontdekt :-D . Wat HC predikt : Mijn standpunt ? Hoe groter de snelheid
> hoe hoger de druk :-D Of het nu over Bandenspanning bij een auto gaat dan
> over de ruiterdruk in beweging !WIE van julie kan beweren dat hij/zij op
> hogere snelheid EVENGOED ZIT als in stap ? Waarom zou de druk dan in stap
> groter zijn ?

Ik zit in stap goed, laat mijn heupen los en ga mee in de beweging van het paard. In draf gaat het steeds beter, licht rijden hoor ik zelf geen geluid meer van het zadel en voel ik mijn zadel nagenoeg als een veertje tegen mijn billen. In galop????? DRAMA!!!!!! Maar daar wordt door mij ernstig aan gewerkt en door Eddy opgewezen, zonder naar mij te kijken wijst hij op zijn eigen billen ... met andere woorden: ANJA IK HOOR JE KONT TEGEN HET ZADEL KLOPPEN!!!!! Deftig rijden is moeilijk, maar wel een uitdaging!
Volg datum > Datum: donderdag 6 mei 2010, 15:016-5-10 15:01 Nr:201600
Volg auteur > Van: jennet Opwaarderen Re:201598
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Jeen gaat in training Structuur
jennet
belgie


515 berichten
sinds 30-7-2009


> Ik zit in stap goed, laat mijn heupen los en ga mee in de beweging van het
> paard. In draf gaat het steeds beter, licht rijden hoor ik zelf geen
> geluid meer van het zadel en voel ik mijn zadel nagenoeg als een veertje
> tegen mijn billen. In galop????? DRAMA!!!!!! Maar daar wordt door mij
> ernstig aan gewerkt en door Eddy opgewezen, zonder naar mij te kijken
> wijst hij op zijn eigen billen ... met andere woorden: ANJA IK HOOR JE
> KONT TEGEN HET ZADEL KLOPPEN!!!!! Deftig rijden is moeilijk, maar wel een
> uitdaging!

Ik zit in stap zaaaaliigggg :-P Draf.....arm paard! Ik zei tegen Eddy, WAAROM beweeg jij nie? Lachuuu natuurlijk, ja natuurlijk beweegt ie , ik zie alleen nie waar Grinn! Now....oefenen thuis dan hophophop op de skippiebal, ow nee die heeft snorremans in zun bak getrokken PLOEFFFFFffffff. Ik kan het ook op de motor doen :-* ook zo'n keihard zadel. Naahhh ga Jan nie leuk vinden denk. Wipkip op zijn ding. Nou ja, morgen weer in 't echt dan. Op Dust kan ik blijven zitten, als ik daarop moet gaan zitten tellen moet ik heeeeeelll lang nadenken geloof ik.Denk ik nu :-8 Knap hoor Anja, jij met Jeen jeetje, doe da's na , topsport high five
Volg datum > Datum: donderdag 6 mei 2010, 15:266-5-10 15:26 Nr:201602
Volg auteur > Van: Maria Delavega Opwaarderen Re:201593
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Jeen gaat in training Structuur

Maria Delavega
Nederland


1834 berichten
sinds 30-10-2007
eddy DRUPPEL schreef op donderdag 6 mei 2010, 14:10:

> Jeen is een Fries van 600kg en 7j oud Grinn! Conditie moet je OPbouwen
> natuurlijk en van een stevige wandeling over bos ,berg en heide is nog
> geen enkel paard doodgegaan of rugpijn van gehad hoor ! Het tegendeel zie
> ik WEL dagelijks voorbijkomen !Moddervet ,voedselgeil en een doffe blik in
> de ogen .Afwisseling in terrein door andere ondergronden ,hellingen
> ,afdalen Geeft je "zelfs op lage snelheid" een hoge verbranding ,
> degelijke spieropbouw EN DUS een gezonder voorwaarts paard die de wereld
> ontdekt :-D . Wat HC predikt : Mijn standpunt ? Hoe groter de snelheid
> hoe hoger de druk :-D Of het nu over Bandenspanning bij een auto gaat dan
> over de ruiterdruk in beweging !WIE van julie kan beweren dat hij/zij op
> hogere snelheid EVENGOED ZIT als in stap ? Waarom zou de druk dan in stap
> groter zijn ?

Tuurlijk :-D , Jeen zal daar geen last van hebben en zeker niet van een pluimpje (toch op film) als Anja!
Ik was gewoon zelf wat aan het denken voor mijn merrie, als mijn kont daar gaat opzitten, maar daar zeg je het, gewoon opbouwen conditie en niet teveel peinzen, maar doen :-D .
Die druk is denk ik vooral van toepassing op boomloze zadels en uren gaan trekken met bepakking...maar een gewoon 'uitje' van vier uurkes wellicht geen probleem als dat opgebouwd wordt.
Vroeg ik me ook af waarom de druk in stap groter zou zijn, misschien omdat je er langer over doet over de afgelegde weg :-M ?
Nog een tipje om die galop aan te leren...ik ben helemaal van 0 af aan herbegonnen met zitlessen bij Anne Marie Vandenbroecke van het Kruidhof. Zij zet je op zo'n sponzig dek op paard en de zitlessen aan de longe zijn heel erg interessant!! In galop leer je ook beter zitten op die manier. Ik merkte dat ik mijn binnen been teveel optrok en zo schever ging gaan zitten op de volte. Op zo'n dingen let je soms niet als je zelf aan't rijden bent...ook draf doorgezeten maakte ik de fout door m'n rug te hol te maken. Ik moest meer m'n navel naar m'n rug richten, een wereld van verschil!
Volg datum > Datum: donderdag 6 mei 2010, 15:446-5-10 15:44 Nr:201603
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:201602
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Jeen gaat in training Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Maria Delavega schreef op donderdag 6 mei 2010, 15:26:

> Nog een tipje om die galop aan te leren...ik ben helemaal van 0 af aan
> herbegonnen met zitlessen bij Anne Marie Vandenbroecke van het Kruidhof.
> Zij zet je op zo'n sponzig dek op paard en de zitlessen aan de longe zijn
> heel erg interessant!! In galop leer je ook beter zitten op die manier. Ik
> merkte dat ik mijn binnen been teveel optrok en zo schever ging gaan
> zitten op de volte. Op zo'n dingen let je soms niet als je zelf aan't
> rijden bent...ook draf doorgezeten maakte ik de fout door m'n rug te hol
> te maken. Ik moest meer m'n navel naar m'n rug richten, een wereld van
> verschil!

De eerste Vijf jaar dat ik reed "als kind" kreeg ik geen zadel onder me gat van DéDé (oud kolonel leger) .Maar ik was toen 5 tot 1Oj . Een goe passend zadel zonder stijgbeugels doet net hetzelfde hoor .Ivm met de galop , buiten is er geen binne of buitenbeen OF ze wisselen zo snel van richting dat je autom. goed MOET zitten.
Dat van uwe navel naar uwe ruggegraat moette is voordoen ,bij mij zitten daar nog X aantal organen tussen namelijk .Is weer zo'n centered riding uitdrukking
Volg datum > Datum: donderdag 6 mei 2010, 18:226-5-10 18:22 Nr:201609
Volg auteur > Van: Maria Delavega Opwaarderen Re:201603
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Jeen gaat in training Structuur

Maria Delavega
Nederland


1834 berichten
sinds 30-10-2007
eddy DRUPPEL schreef op donderdag 6 mei 2010, 15:44:

> Maria Delavega schreef op donderdag 6 mei 2010, 15:26:
>
>> Nog een tipje om die galop aan te leren...ik ben helemaal van 0 af aan

> richting dat je autom. goed MOET zitten.
> Dat van uwe navel naar uwe ruggegraat moette is voordoen ,bij mij zitten
> daar nog X aantal organen tussen namelijk .Is weer zo'n centered riding
> uitdrukking

Ja da's waar dat zadel zonder stijgbeugels goed is, maar met da matje voel je wel misschien nog iets meer de beweging van paard. Ik denk van die navel dat dat gewoon het effect is dat mijn rug rechter wordt (ipv hol zoals ik vroeger zat), maar ook geeft me dat 't gevoel dat mijn bekken meer naar achter gekanteld is, waardoor ik beter kan meegolven in draf (je voelt dat ook enorm aan buikspieren). Als ik met holle rug reed ( bij vroegere dressuurtrainer kreeg ik dan zo'n stok achter m'n rug gestoken om rechter te zitten, waardoor ik dacht dat je zo moest zitten met een holle rug en hele rechte schouders en borst vooruit :-) ), kon ik veel minder goed 'meegolven' met de drafbeweging en wellicht gaf dit spanning op de rug van het paard. Ik weet niet of dit centered riding is, maar alleszins is het toch wel aangenamer om de schokken op te vangen voor m'n rug.
Ivm galop, dat is alleen om figuren te rijden idd...maar dat kun je ook buiten...
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Verhalen
Paardenverhalen
Onderwerp starten123 onderwerpen
2733 berichten
Pagina 57½ van 183
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact