InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Nieuws
Berichten met een tijdelijke nieuwswaarde
Onderwerp starten284 onderwerpen
3900 berichten
Pagina 134½ van 260
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: dinsdag 3 januari 2012, 12:223-1-12 12:22 Nr:241708
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:241707
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Anti-vuurwerk petitie Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
Dan kom ik toch maar weer even met mijn manier.
Geen mogelijkheid tot weglopen, want een dier dat wegloopt is veel lastiger te trainen, 'k wil wel graag dat ie er bij blijft dus.
Knal!!, geen enkele reactie van de begeleider en hoe het dier reageert is in feite niet belangrijk. Zodra je iets van ontspanning ziet, al duurt het een kwartier: klik en beloning.
Weer knal enz. enz. enz. Wordt de reactie minder omdat je sneller ontspanning ziet 2 knallen of een hardere en zo voer je dat op.
Dus niet overladen met ellende waar een dier zich aan moet overgeven óf van dwars door het lint gaat, maar werken met geduld, héle kleine stapjes, met de klik en beloning na de eerst zichtbare ontspanning en als je toch nog te snel gaat, helemaal terug naar waar je begonnen bent .

Piet

Waar zit de logica in een dier laten doen wat je
wil door middel van een voortdurend afleren
Volg datum > Datum: dinsdag 3 januari 2012, 13:143-1-12 13:14 Nr:241709
Volg auteur > Van: Sandra van Bommel Opwaarderen Re:241708
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Anti-vuurwerk petitie Structuur
Sandra van Bommel
Homepage
Bredaryd, Slättö
Zweden

Jarig op 15-10

2237 berichten
sinds 30-3-2009

Ikke kies in geval van erge stress toch voor overshaduwing.

Flooting of overexposure nooit, om eerder genoemde reden.

Piet, ik ga ook maar even tegen jou in :-M In echte stresssituaties zal het paard niet open staan voor de click en/of voer, mijn inziens.

Nee, ik zou gebruik maken van overshaduwing in combi met het progressief habitueren aan de prikkel. Voorwaarde is, dat het gedrag wat je kiest voor deze techniek zeer goed geconditioneerd is (min of meer reflexmatig wordt uitgevoerd)
Overshaduwen kan bv door hoofd laag te vragen om moment van nadering prikkel (werkt bv bij singeldwang goed. De vraag hoofd laag haalt de focus van het singelen af -vooropgesteld dat lichamelijk niets mis is- )
Bij geval van een nerveus paard was moet bewegen, zou ik kiezen voor een oefening waarbij die beweging uitgevoerd kan worden, maar dan onder controle, zoals bv afwisselend voorwaarts en achterwaarts stappen

De keuze waarbij een paard (of ander dier) mag rennen (om je heen bv) is een minder gelukkige keuze omdat je dan het rennen gaat verbinden aan een naderende prikkel en dat is juist iets wat je niet wil.
Volg datum > Datum: dinsdag 3 januari 2012, 14:213-1-12 14:21 Nr:241711
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen Re:241700
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Anti-vuurwerk petitie Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
Spirithorses schreef op dinsdag 3 januari 2012, 10:00:

> Piet schreef :
>> :-) Zoals ik zei: so sorry....
>> Ben die anderhalf uur per jaar niet voor rede vatbaar.
>
> Piet Carbid :-M
> Het knallen laten wil-ie niet.... ROFL

Je weet het verschil tussen 'n man en een jongen he??
De prijs van het speelgoed! (In dit geval lees: vuurwerk!)

Wil.

Zeepaardje: embryo dat het verder verdomde.
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Nieuws
Berichten met een tijdelijke nieuwswaarde
Onderwerp starten284 onderwerpen
3900 berichten
Pagina 134½ van 260
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact