OEI , k heb op een paar tenen getrapt.
Sorry als t zo overkomt.
Piet :
mijn persoonlijke space/ruimte/cirkel is telkens verschillend.Dat druk ik uit via mijn lichaamshouding , eventueel verbaal(als t moet), mijn blik , ed
Ik bedoel als ik mijn pony , en ik heb een welsh met een sterk karakter, vraag om tot bij te komen open ik mijn cirkel utieraard. Ik zie dan (of zou dat toch moeten) hoe haar humeur is : stand van de oren /opgerichte nek of niet / speels of niet , of in t slechtse geval gaat ze me proberen een poets te bakken
en daarop dien ik mijn houding aan te passen.
Ik kan haar ook gebieden om tot bij mij te komen bvb als ze probeert pootje geven te ontwijken , dan (probeer) zeg ik dat ze moet komen gewoon mensentaal punt uit. Ze heeft nogaltijd om dit te ontwijken want ze is en blijft los/geen touw. Maar lals ik vindt dat ze moet gehoorzamen moet ze ook komen. Als ze dat doet zal ik haar ook belonen met aangepast lichaamsgedrag.
Maar als ik speel met haar in welke vorm dan ook dient er een veiligheidsafstand tussen ons te zijn : ik trap niet op jouw voeten of andersom, ik druk jouw niet in de vangrails enzovoort. Dat is geen kwestie van baas boven baas maar gewoon elkaars ruimte respecteren waarin je je goed voelt.
Die ruimte heb je ook nodig om elkaars lichaamstaal te begrijpen.
Enzovoort enzovoort.
Eva
Sorry als ik jouw verkeerd beoordeel. Het is uiteraard jouw keuze hoe je met je paarden omgaat , k weet ook niet wat voor type paarden je hebt.
GUY