InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
De kroeg
Berichten die een voornamelijk sociale waarde hebben
Onderwerp starten1363 onderwerpen
19710 berichten
Pagina 27½ van 1314
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: zondag 16 augustus 2009, 1:0016-8-09 01:00 Nr:171687
Volg auteur > Van: Frans Veldman Opwaarderen Re:171685
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Maganijsium helpt niet Structuur

Frans Veldman
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 22-10

5061 berichten
sinds 1-1-2003
Esther schreef op zondag 16 augustus 2009, 0:23:

> Hooi is niet voldoende, heeft geen reet te maken met steken
> onder water.

Begin dan gewoon niet weer opnieuw. Kom dan vertellen dat het met Bret niet goed gaat, dan wens ik je veel sterkte. Maar begin weer opnieuw met mij of Ilona woorden in de mond te leggen die nooit zijn gezegd, en je krijgt antwoord terug, en dat heeft niets te maken met steken onder water.

Wat wel een steek onder water is is de opmerking dat je hier geen discussie mag voeren. Dat mag wel, wordt hier ook volop gedaan. Ik kan wel even terug verwijzen naar de "discussie" waarbij je het ene zegt en het volgende bericht weer ontkent, dingen in de mond legt die nooit zijn gezegd, en aan dat soort "discussies" heb ik wel een hekel.

Verder is het typerend dat je hier weer op het forum verschijnt onder het mom van "melden dat het niet goed gaat met Bret" en in dezelfde alinea weer talloze steken geeft onder water en dingen in de mond leggen die nooit gezegd zijn:

> Geen kobalt dan geen B12 dus alle vitamines in de darmen

Precies. We kunnen er niet genoeg op wijzen dat je goed hooi moet voeren, en het beste een grond- of gewasonderzoek kunt laten plegen. Dat doen we al sinds de oprichting van de site.

Verder ook curieus dat je verschijnt om te melden dat het niet goed gaat met Bret, maar dan niet als onderwerp schrijft "het gaat niet goed met Bret" of zoiets, maar "Maganijsium helpt niet". Je kan het gewoon niet laten om te prikken waar je prikken kan, zelfs in deze trieste omstandigheden.

Voor verdere discussies is het blauwe forum een betere plek. Kennelijk mag je daar wel discussie voeren op jouw manier.

Sterkte met Bret.

Frans

"If your only tool is a hammer, you tend to see every problem as a nail."
Volg datum > Datum: zondag 16 augustus 2009, 1:1016-8-09 01:10 Nr:171688
Volg auteur > Van: Anja Seijn Opwaarderen Re:171687
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Maganijsium helpt niet Structuur

Anja Seijn
Nederland


3222 berichten
sinds 4-8-2008
Frans Veldman schreef op zondag 16 augustus 2009, 1:00:

> Voor verdere discussies is het blauwe forum een betere plek.
> Kennelijk mag je daar wel discussie voeren op jouw manier.
>
> Sterkte met Bret.
>
> Frans
>
> "If your only tool is a hammer, you tend to see every problem
> as a nail."

Esther, ik wens je ook veel sterkte met Bret.

Frans, ik heb het hier al vaker gelezen ... maar wat is het blauwe forum in godesnaam?
Volg datum > Datum: zondag 16 augustus 2009, 1:1616-8-09 01:16 Nr:171689
Volg auteur > Van: Esther Opwaarderen Re:171687
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Maganijsium helpt niet Structuur
Esther
Friesland
Nederland


5661 berichten
sinds 2-11-2003
Frans Veldman schreef op zondag 16 augustus 2009, 1:00:

>
> Voor verdere discussies is het blauwe forum een betere plek.
> Kennelijk mag je daar wel discussie voeren op jouw manier.
>

Dank je.
Zelden zo een leugenachtige figuur mee gemaakt.
Verdraaien is echt Frans Veldman.

Frans Veldman, ik vraag je het nog een keer, is Magnesium een geneesmiddel tegen Insuline Resistentie?
Of zou het een voedingsfout kunnen zijn door onbeperkt te voeren, dat schrijf jij op je website namelijk, geef paarden onbeperkt te vreten want anders krijgen ze het koud? Krijgen ze problemen geef dan magnesium.
Jij denkt dat wilde paarden eenzijdig eten, ben je echt van de ratten besnuffeld?

Mijn Bret heeft helemaal niets met jou handel te maken. Een rotstreek van je door dat te suggereren. Maar ja door te suggereren kun je natuurlijk veel mensen wat wijs maken.
Volg datum > Datum: zondag 16 augustus 2009, 1:4316-8-09 01:43 Nr:171691
Volg auteur > Van: Anja Seijn Opwaarderen Re:171690
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Maganijsium helpt niet Structuur
Dit onderwerp is overgeplaatst vanuit een andere rubriek. Voorgaand bericht lezen.

Anja Seijn
Nederland


3222 berichten
sinds 4-8-2008
Moet dit nu echt?
Volg datum > Datum: zondag 16 augustus 2009, 1:5616-8-09 01:56 Nr:171692
Volg auteur > Van: Esther Opwaarderen Re:171691
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Maganijsium helpt niet Structuur
Esther
Friesland
Nederland


5661 berichten
sinds 2-11-2003
Anja Seijn schreef op zondag 16 augustus 2009, 1:43:

> Moet dit nu echt?

Wat mij betreft niet, maar ik laat me niet door mijnheer veldman als leugenaar uitmaken. En ik laat Bret daar niet de dupe van worden.
Het enige dat ik wil is dat mensen goed nadenken, controleren of de informatie klopt. Kijk op Pub Med, ga zoeken naar magnesium en anijs.
Ga nakijken of alle info klopt en wees kritisch met informatie.

Ik wil best zeggen hoor wat er met Bret is. Zij breekt bloedcellen af en maakt ze niet goed aan, ze heeft enkel kleine cellen. Het is dus ook ongelooflijk dat mijnheer veldman hier een ruzie uit wil vechten,

Voor mij is het inmiddels erg duidelijk en ik zeg aju.
Volg datum > Datum: zondag 16 augustus 2009, 7:3716-8-09 07:37 Nr:171693
Volg auteur > Van: Arabesk Opwaarderen Re:171692
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Maganijsium helpt niet Structuur

Arabesk
Homepage
Nederland

Jarig op 22-11

3776 berichten
sinds 14-9-2004
Als je dan toch op het blauwe forum ook zit, zoek het profiel van Mainat op en lees dit over Buut: (Buut helpt de darmflora om zeep, meerdere shetjes hier in de buurt gingen alleen maar harder achteruit toen ze buut kregen en moesten worden ingeslapen. Ze leven allemaal nog, mbv ja ja magnesium, dieet van hooi+liksteen en natuurlijk bekappen)

WAARSCHUWING-WAARSCHUWING-WAARSCHUWING-WAARSCHUWING-WAARSCHUWINg

Waarschuwing : gebruik NOOIT fenybutazone het is puur vergif lees het vehaal hieronder.

Helaas is Maico 21 maart 2003 overleden. Hij heeft in december vorig jaar hoefbevangenheid gekregen en we hebben alles geprobeerd om hem weer hierboven op te krijgen.

Ook zij we naar de kliniek geweest in Slootdorp waar we zijn hoeven hebben gescand. Daar bleek op te zien dat er nog genoeg ruimte was om hem speciaal te laten bekappen. Drie dagen hiervoor is zijn bloed en urine nog getest en kregen we dezelfde vrijdag te horen dat deze 2 ook goed was.

Helaas is hij een dag later overleden. 5 dagen daarvoor moest hij op de pijnstiller fenylbutazon wat verboden is maar wat wij niet wisten en trouw gaven. Hij heeft hierop 5 dagen gestaan en is toen overleden.............. Een pony van een vriendin van mij stond ook in de kliniek in Slootdorp naast Maico en die had ook hoefbevangenheid was nog maar 6 jaar en ook een shetlander. Die stond ook sinds 5 dagen op fenylbutazone. EEn dag na Maico is deze pony die in de kliniek stond ook overleden. Wat opzich natuurlijk heel vreemd is maar we zochten er niks achter tot we hoorden dat fenylbutazone op de lijst van verboden waar stond. Toen ging er bij ons een belletje rinkelen maar voor deze 2 pony's was het kwaad al geschiet.

Wij denken dat dit medicijn er misschien iets mee te maken heeft daarom wil ik iedereen waarschuwen. De kliniek in Utrecht schrijft ook fenylbutazone voor in uitzonderlijke gevallen, maar hier bij worden de eigenaars op de hoogte gesteld van de gevaren en moeten ze ook een handtekening zetten voor goedkeuring van de eventuele bijwerkingen. Ook is de dosis fenylbutazone die een groot paard krijgt veel minder dan dat de kliniek in Slootdorp ons had voor geschreven. >>>>>>Maico moest een dosis gehad hebben volgens Utrecht van 2X een groot paard. Dit schreef de kliniek in Slootdorp ons immers voor, wisten wij beter. Toen we dit hoorden schoten woorden te kort en zodoende wil ik iedereen waarschuwen.

GEBRUIK NOOIT FENYLBUTAZONE EN GA NIET NAAR DE KLINIEK IN SLOOTDORP VAN KNOOP HAKKESTEEG OF SCHOONHOVEN

Hier een stukje over de gevolgen van bute.

BUTE vs BANAMINE use in Minis
By "Dr. Pam" - Pam Ripperda D.V.M.

Bute is incredibly toxic to minis, and for some reason a lot of vets out there don't realize this. Not only is there a very narrow safety margin, i.e. you have to be very accurate at dosing them, but there are minis who will have problems even at the correct dose. It should be given at 1mg per pound body weight, which means most minis will get 150 mg to 250 mg--1/4 tablet or less. A lot of vets seem to think the average mini weighs 500 pounds and have owners give 1/2 tablet twice daily. ARGGGG!!!

Bute toxicity can cause severe gastric and intestinal ulceration, to the point of perforation and death (in as little as 5-7 days), kidney and liver damage, bone marrow suppression, and lowered blood protein levels.

That said, I have used bute on selected minis for laminities, but at a low dose and for short periods of time. For almost everything else I use Banamine (which can also cause problems if dosed too high or too long, but has a wider safety margin)

From Plumb's Veterinary Drug Handbook:
Volg datum > Datum: zondag 16 augustus 2009, 9:5616-8-09 09:56 Nr:171699
Volg auteur > Van: Frans Veldman Opwaarderen Re:171688
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Maganijsium helpt niet Structuur

Frans Veldman
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 22-10

5061 berichten
sinds 1-1-2003
Anja Seijn schreef op zondag 16 augustus 2009, 1:10:

> Frans, ik heb het hier al vaker gelezen ... maar wat is het
> blauwe forum in godesnaam?

Bokt.

Betreffende persoon is duidelijk niet in haar nopjes aangaande PN. Vandaar mijn verwijzing naar het blauwe forum.

Als iemand gelukkiger is op Bokt dan heb ik daar vrede mee. Je kan het niet iedereen naar de zin maken.

Wat ik alleen irritant vind is dat sommigen het niet kunnen laten om zo nu en dan even op PN te komen om te vertellen hoe fout PN (of haar eigenaars) zijn. :-S
Misschien hebben die mensen ook wel de behoefte om af en toe de Albert Hein binnen te rennen en dan te roepen "Wat een klote winkel hier, de C1000 is echt veel beter!"....

Ik heb zoiets van: als het je hier niet bevalt, blijf dan gewoon weg.

Frans

"If your only tool is a hammer, you tend to see every problem as a nail."
Volg datum > Datum: zondag 16 augustus 2009, 10:1716-8-09 10:17 Nr:171701
Volg auteur > Van: Frans Veldman Opwaarderen Re:171689
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Maganijsium helpt niet Structuur

Frans Veldman
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 22-10

5061 berichten
sinds 1-1-2003
Esther schreef op zondag 16 augustus 2009, 1:16:

> Zelden zo een leugenachtige figuur mee gemaakt.
> Verdraaien is echt Frans Veldman.

Jammer dat het voor jou allemaal zo overkomt.

> Frans Veldman, ik vraag je het nog een keer, is Magnesium een
> geneesmiddel tegen Insuline Resistentie?

Ik hoop inderdaad dat dit de laatste keer is. Ieder onderwerp weet je te verdraaien tot het over magnesium gaat. Ook het vertellen dat het slecht gaat met Bret lijkt weer een achterdeurtje te zijn om weer je persoonlijke campagne "weg met magnesium" invulling te geven. Ik zou me persoonlijk meer zorgen maken over dat "Buut" dat je in je paard stopt, maar ja.

Voor de zoveelste keer: Magnesium is geen geneesmiddel tegen Insuline Resistentie. Het is noch wetenschappelijk bewezen. Nergens op de site zeggen, of suggereren we zelfs maar, dat het wat anders is dan dat het is. Het is echter bekend vanuit de humane geneeskunde (de koolhydraatstofwisseling is bij alle zoogdieren gelijk) dat magnesium de gevoeligheid van cellen voor insuline hoger maakt. Het geneest niet, maar vermindert wel de klachten. Bij mensen is dat een uitgemaakte zaak, maar ook bij paarden, hoewel nog niet eenduidig bewezen, lijkt magnesium een heilzaam effect te hebben bij paarden met insulineresistentie. Steeds meer dierenartsen verstrekken het nu. En dat kun je van anijs niet zeggen. :-P

> Of zou het een voedingsfout kunnen zijn door onbeperkt te

Het toedienen van magnesium heeft niets te maken met het verhelpen van een voedingsfout. De werking van magnesium bestaat niet uit het oplossen van een tekort. Het is de overdaad aan magnesium dat als neveneffect de cellen gevoeliger maakt voor insuline.

Maar enfin, iedere discussie weet je te verdraaien tot het over magnesium gaat, en steeds opnieuw stel je dezelfde suggestieve vragen, die ik dan weer geduldig opnieuw beantwoord. Waar maak je je in vredesnaam druk over? Als je geen magnesium aan je paard wilt geven dan doe je dat toch gewoon niet? En als je een campagne wilt voeren tegen alle producten die nog niet 100% bewezen zijn, nou, dan kan ik je wel doorverwijzen naar wat sites waar ze de meest mallotige poedertjes en smeerseltjes verkopen voor paarden. Waarschijnlijk heb je in je eigen medicijnkastje wel het een en ander staan wat niet 100% bewezen is.

> Jij denkt dat wilde paarden eenzijdig eten, ben je echt van de
> ratten besnuffeld?

Ja, dat denk ik. Voor veel diersoorten is dat volkomen normaal. Er zijn er zelfs bij die het perfect doen op uitsluitend eucalyptusbladeren. :-P
Maar als jij iets anders wil geloven, van mij mag je. Je hoeft je mening dan alleen niet op zo'n denigrerende wijze te ventileren.
Je kunt deze website net zo goed zien als een site waar wij beschrijven hoe wij onze paarden houden. In al die jaren is er nog geen eentje ziek geworden. Kennelijk doen we het toch niet helemaal verkeerd.
Als je er anders over denkt dan kun je beter de site van Pavo of de paardendrogist gaan bekijken. Daar zullen ze je mening verwelkomen.

> Mijn Bret heeft helemaal niets met jou handel te maken. Een
> rotstreek van je door dat te suggereren.

:-S Heb ik soms het onderwerp verzonnen dat boven deze thread staat? Jij suggereert het zelf :-S

Ligt het nou aan mij of neem ik een tendens waar om alles wat je zelf doet mij in de schoenen te schuiven?

Frans

"If your only tool is a hammer, you tend to see every problem as a nail."
Volg datum > Datum: zondag 16 augustus 2009, 10:2716-8-09 10:27 Nr:171703
Volg auteur > Van: Frans Veldman Opwaarderen Re:171690
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Maganijsium helpt niet Structuur
Dit onderwerp is overgeplaatst vanuit een andere rubriek. Voorgaand bericht lezen.

Frans Veldman
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 22-10

5061 berichten
sinds 1-1-2003
Esther schreef op zondag 16 augustus 2009, 1:37:

> Blok me gewoon net zoals je andere mensen het gebruik van je
> forum probeert de mond te snoeren omdat ze lastig zijn.

Er is niemand geblokt, in een paar uitzonderlijke gevallen heb ik mensen verzocht om weg te gaan. Niet omdat ze "lastig" waren, maar omdat ze het als hun missie zagen om PN in zijn geheel steeds te bekritiseren, en niet in staat waren een normale eerlijke discussie te voeren.

> Verwijder mijn berichten ook gewoon zoals je in gastenboeken
> doet en in de verkooppagina's doet.

Weer zo'n suggestie die zo overduidelijk nonsens is dat het gewoon lachwekkend is. De hele site staat vol met allerlei kritische noten, zoals iedereen zelf kan lezen. We verwijderen niets. Misschien voordat je weer eens een beledigende suggestie doet even iets meer moeite nemen. Zoals op de knop "gastenboek" drukken. Dan had je gezien dat daar nu bovenaan staat "wat een commerciele site is dit".

Aangezien je het steeds maar niet weer kan laten om mij of Ilona aan te vallen, beledigingen te uiten, ongefundeerde suggesties te doen, verzoek ik je weer vriendelijk om ons met rust te laten.
Als het hier in jouw ogen allemaal zo erg is als je ons wilt doen laten geloven, dan begrijp ik niet wat je hier uberhaupt nog komt doen, dus het is geen groot verlies voor je dat je hier niet langer welkom bent.

Als je hier op normale wijze was komen zeggen dat het met Bret niet goed gaat en verder alle steken onder water achterwege had gelaten, dan had ik er geen probleem mee gehad en had je gewoon hier je gang kunnen gaan.

Frans

"If your only tool is a hammer, you tend to see every problem as a nail."
Volg datum > Datum: zondag 16 augustus 2009, 10:3516-8-09 10:35 Nr:171705
Volg auteur > Van: Anja Seijn Opwaarderen Re:171701
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Maganijsium helpt niet Structuur

Anja Seijn
Nederland


3222 berichten
sinds 4-8-2008
Frans Veldman schreef op zondag 16 augustus 2009, 10:17:

> Ligt het nou aan mij of neem ik een tendens waar om alles wat
> je zelf doet mij in de schoenen te schuiven?
>
> Frans
>
> "If your only tool is a hammer, you tend to see every problem
> as a nail."

Even vooropgesteld dat ik van Esther hele leuke bruikbare tips heb gekregen met betrekking tot weilandbeheer en diverse grassoorten. Ik ben haar er nog dankbaar voor ... maar, sorry Esther, wat ik helemaal niet snap is je fanatisme met betrekking tot dit onderwerp en de manier waarop je dat uit.
Niet alleen op deze site wordt, goed onderbouwd, uitgelegd dat paarden héél goed kunnen met uitsluitend gras én hooi + mineralenblok. Ik lees het in diverse tijdschriften. Mijn vee-arts bevestigt het, etc. etc.
Misschien zie ik het te simpel hoor (maar daar houd ik eigenlijk wel van ;-)), maar stel je voor: ik leef mijn hele leven gezond, eet dagelijks groenten en fruit, drink voldoende water, vermijdt suikers etc. etc. Dan krijg ik plots een ongeneeslijke ziekte. Ga ik dan mijn groentenboer verwijten dat hij verkeerde adviezen geeft? Of moet ik accepteren dat het wellicht genetisch is? Dat het in mijn eigen lijf zit en ik, ondanks alles, niet heb kunnen voorkomen dat ik ziek werd?
Volg datum > Datum: zondag 16 augustus 2009, 11:4516-8-09 11:45 Nr:171713
Volg auteur > Van: lotje Opwaarderen Re:171249
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Mijn belofte aan mijn aller beste VRIEND! Structuur

lotje
sterksel
Nederland

Jarig op 25-5

250 berichten
sinds 19-10-2006
Unartica schreef op maandag 10 augustus 2009, 12:42:

> Dat is zeker een aangrijpend verhaal.
>
> Ik zou willen dat ik je kon helpen, want ik woon een klein

> de huidige eigenaar en degene waar hij eventueel naar toe kan
> gaan?
>
> Groetjes Jolanda
Ik ben nu de tussenpersoon, de nieuwe eigenaar kreeg van de buurt een advies om het paard 'op te ruimen" maar heeft mij eerst gebeld, zoals we hadden af gesproken
nu probeer ik mee te denken, maar terug nemen kan ik niet want ik moet de schuldsanering in ( bedankt exman)
dus al zou ik willen kon ik het niet.
maar ik wil niet dat m'n oude paard de "markt "op gaat
die man is het er mee eens , dat ie een oude dag verdient heeft en veel haast heeft ie niet.

bedankt voor het mee denken troouwens
groetjes Renée
Volg datum > Datum: zondag 16 augustus 2009, 11:5816-8-09 11:58 Nr:171716
Volg auteur > Van: lotje Opwaarderen Re:171216
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Mijn belofte aan mijn aller beste VRIEND! Structuur

lotje
sterksel
Nederland

Jarig op 25-5

250 berichten
sinds 19-10-2006
Nils Vellinga schreef op zondag 9 augustus 2009, 22:32:

> lotje schreef op zondag 9 augustus 2009, 20:56:
>
>> Het gaat over mijn lieve Lenardo (zie foto).

> Wil je voor hem zorgen tot het "einde", zoals je beloofd had
> Zul je moeten verhuizen en jezelf ondergeschikt maken :-)
>
> Nils en Olly
Ik geloof dat jullie het verhaal niet helemaal hebben begrepen,
Volg datum > Datum: zondag 16 augustus 2009, 12:0916-8-09 12:09 Nr:171717
Volg auteur > Van: marianne laenen Opwaarderen Re:171705
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Maganijsium helpt niet Structuur

marianne laenen
schilde
belgië


2030 berichten
sinds 4-2-2006
Anja Seijn schreef op zondag 16 augustus 2009, 10:35:

> Frans Veldman schreef op zondag 16 augustus 2009, 10:17:
>
>> Ligt het nou aan mij of neem ik een tendens waar om alles wat

> ongeneeslijke ziekte. Ga ik dan mijn groentenboer verwijten dat
> hij verkeerde adviezen geeft? Of moet ik accepteren dat het
> wellicht genetisch is? Dat het in mijn eigen lijf zit en ik,
> ondanks alles, niet heb kunnen voorkomen dat ik ziek werd?

Inderdaad, ivm met gezond eten en toch een ongeneeslijke ziekte krijgen, dan moet je juist blij zijn dat je zo gezond hebt gegeten, anders was je al veel vroeger ziek geworden ;-)

Marianne
Volg datum > Datum: zondag 16 augustus 2009, 18:3916-8-09 18:39 Nr:171741
Volg auteur > Van: Arabesk Opwaarderen Re:171699
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Maganijsium helpt niet Structuur

Arabesk
Homepage
Nederland

Jarig op 22-11

3776 berichten
sinds 14-9-2004
Frans Veldman schreef op zondag 16 augustus 2009, 9:56:

> Anja Seijn schreef op zondag 16 augustus 2009, 1:10:
>
>> Frans, ik heb het hier al vaker gelezen ... maar wat is het
>> blauwe forum in godesnaam?
>
> Bokt.
>
> Betreffende persoon is duidelijk niet in haar nopjes aangaande
> PN. Vandaar mijn verwijzing naar het blauwe forum.
>
> Als iemand gelukkiger is op Bokt dan heb ik daar vrede mee. Je
> kan het niet iedereen naar de zin maken.

Ja dan zit ik er weer mee opgescheept, dan is alles wat ik daar zeg, ongeacht de inhoud, weer niet goed of het deugt niet, alleen maar omdat ik een connectie met PN heb.

Maar gelukkig hebben ze op bokt daar wat op 'de foeiknop' ik denk dat ik haar daar er maar onder stop, dan hoef ik al die waanzin die 's avonds laat (na een fles wijn?) uit haar toetsenbord komt niet meer te lezen.
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
De kroeg
Berichten die een voornamelijk sociale waarde hebben
Onderwerp starten1363 onderwerpen
19710 berichten
Pagina 27½ van 1314
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact