InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
De kroeg
Berichten die een voornamelijk sociale waarde hebben
Onderwerp starten1363 onderwerpen
19710 berichten
Pagina 30½ van 1314
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: zaterdag 22 augustus 2009, 8:0722-8-09 08:07 Nr:172057
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:172054
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: slapeloze nacht ... Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
Cindy Helms schreef op zaterdag 22 augustus 2009, 4:03:

> Pfffff de trainingen van het afgelopen half jaar voor het
> paardentheater (volgende week) hebben zwaar doorgewogen op
> Benny en mij, maar vooral ook op de paarden.

> dat hij verkeerd aanvoelt.
> Als dit maar weer goedkomt ... De moed zakt even in mijn, maar
> vooral Benny zijn schoenen. Ocharme, had ik hem maar nooit die
> paardenmicrobe doorgegeven.

Ik ken Enno nog van voor hij bij jou woonde, heb hem herhaaldelijk gezien op wedstrijden/demo's in NL en daar gedroeg hij zich altijd keurig: geconcentreerd, bij zijn amazone. Er is geen reden waarom dat veranderd zou zijn, want ook bij jou heeft hij een logisch, aangenaam leven zoals ik aan de foto's zie. Ook in Bunschoten vond ik hem goed geconcentreerd, nu was dat weliswaar geen groots spektakel.
Mijn eigen ervaring met publiek, spanning en herrie is dat de spanjaarden er op het moment suprême gewoon voor je zijn. Ze houden van die aandacht, dat zit in hun genen! Temidden van heel veel 'gedoe' focussen ze juist zuiver op dat ene wat ze kennen, dat ben jij en dat is de vertrouwde reeks van oefeningen. Vertrouw er maar op.
Je kunt er ook altijd nog Rescue Remedy tegenaan gooien, is het niet voor Rock of Enno, dan misschien wel voor je man ;-)
P.S. Als een paard naar je slaat tijdens het langeteugelen, dan moeten er alarmbellen gaan rinkelen. Is er misschien teveel druk? Is hij het eindeloze herhalen beu? Te weinig complimentjes tussendoor gegeven zodat hij onzeker wordt over zijn functioneren? De gevraagde buiging te zwaar? Want caprioleren komt doorgaans voort uit teveel opgebouwde (geestelijke en/of lichamelijke) druk, zo wordt het immers ook aangeleerd.
Volg datum > Datum: zaterdag 22 augustus 2009, 8:2422-8-09 08:24 Nr:172058
Volg auteur > Van: Cindy Helms Opwaarderen Re:172057
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: slapeloze nacht ... Structuur

Cindy Helms
Homepage
België


2534 berichten
sinds 5-4-2008
Christel Provaas schreef op zaterdag 22 augustus 2009, 8:07:

> Cindy Helms schreef op zaterdag 22 augustus 2009, 4:03:
>
>> Pfffff de trainingen van het afgelopen half jaar voor het

> zijn functioneren? De gevraagde buiging te zwaar? Want
> caprioleren komt doorgaans voort uit teveel opgebouwde
> (geestelijke en/of lichamelijke) druk, zo wordt het immers ook
> aangeleerd.

Fijn dat je hem vroeger ook al kende ;-) Ik snapte er gisteren helemaal niets meer van, want hij heeft zich nog nooit zo gedragen. Ik heb net zijn tanden gedaan. Klein van gestalte maar dubbele dosis verdoving van doen! De zijkanten van boventanden tegen de kanten aan waren wel behoorlijk scherp. Tanden zouden ergens vorig jaar nog gebeurdt zijn. Hij had ook een snijwondje in zijn tond (meerdere maar die zijn veel ouder) van erop te bijten vooraan. Een sidepull gaat tegen die bovenkaak natuurlijk wel aandrukken. Heb dus alles weer in orde gemaakt en hopenlijk is hij het allemaal straks weer vergeten. Benny is ook altijd super lief en zacht met hem, dus daar lag het allesinds niet. Soit, dit gedrag behoort niet tot Enno's, vandaar dat we beiden ook zo aangedaan waren.
Ivm Rock ik weet het. Dit paard houdt niet van 'druk'. Maar in zijn hoofd is er voor het minste heel veel druk. Vooral drukte ;-) De reden waarom hij het bij mij deed is omdat ik hem eindelijk goed door een bocht kreeg, waar hij altijd probeerde uit de piste te gaan. De schouderbinnen die ik na die bocht moest maken was er teveel aan. Waarom? Ik had hem er goed doorgekregen, maar met mijn schouder binnen ging hij teveel naar binnen. Omdat daar een vijvertje lag en hij niet verder naar binnen kon en ik hem terug op de hoefslag vroeg, snapte hij er ineens niets meer van. Tilt! Boem!
Er is mij nog niet zo lang geleden afgeraden om met dit paard lange teugel te doen, omdat hij er inderdaad knoppen heeft op staan om dit te doen (hij is er voor opgeleidt blijkbaar), maar ze staan verkeerd waardoor hij het bij de minste stres gaat doen. Ach we zien wel, ik vertrouw op hem net zoals hij op mij. We komen van heel heel ver samen.
Na het stuk: RUST!
Trouwens ken jij Enno van bij Eveline dan?
Volg datum > Datum: zaterdag 22 augustus 2009, 9:1822-8-09 09:18 Nr:172060
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:172058
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: slapeloze nacht ... Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
Cindy Helms schreef op zaterdag 22 augustus 2009, 8:24:

> Trouwens ken jij Enno van bij Eveline dan?

Ik ken haar en hem van het Andalusierforum. Door de verhalen en de foto's op dat forum kon ik zijn ontwikkeling volgen, de aanschaf, de castratie, het rijden, de overstap naar bitloos. Live heb ik hem enkele malen gezien op barokke dagen, wanneer hij een dressuurwedstrijd meeliep. Ik ken Eveline niet persoonlijk, alleen digitaal.
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
De kroeg
Berichten die een voornamelijk sociale waarde hebben
Onderwerp starten1363 onderwerpen
19710 berichten
Pagina 30½ van 1314
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact