InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
De kroeg
Berichten die een voornamelijk sociale waarde hebben
Onderwerp starten1363 onderwerpen
19710 berichten
Pagina 199½ van 1314
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: woensdag 9 december 2009, 20:179-12-09 20:17 Nr:182091
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:182085
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Waarom de natuur zo mooi is. Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
Merel Stoffers schreef op woensdag 9 december 2009, 20:02:

> Spirithorses schreef op woensdag 9 december 2009, 19:54:
>
>> Spirithorses schreef op woensdag 9 december 2009, 19:43:

>
> Ik ben misschien pessimistisch maar vrees dat dit gewoon 'erbij
> hoort' bij beginners, misschien in combi met buitenbak (meer
> onrust)...

:-S Jammer.
Naja, er zijn hier natuurlijk een paar nieuwkomers; Moira, Amber; en een paar zeer sterke merries als Puck, BD, Indy (en ook Amber en Moira) en een macho gast Winner die iedereen op z'n rug uitprobeert. Amie waait met alle winden mee, Indy kijkt vies maar daar hebben we nooit problemen mee omdat Evy en ik de enigen zijn die haar rijden (én dus corrigeren als-de-oren-naar-achteren-gaan). Holly gaat alles uit de weg, Steffie ook, de goedzak. Punt is ook dat je van een beginner niet kunt verwachten dat deze én wegstuurt, én corrigeert ém de juiste houding heeft om een wegren-actie uit te zitten.

Nu heb ik de stiekeme hoop het ze zelf dan maar te laten regelen op de weide in één groep. Dan zijn de rollen eindelijk verdeeld.
Op dit moment speelt het seizoen (veel wind en regen) ook een grote rol, de paarden bewegen minder dan anders, hebben veelteveel energie en zijn er echt op uit iets te kunnen zoeken om eens even flink te kunnen ontploffen.

Dan denken wij: Als dat hier nu al zo is, hoe erg moet dat dan wel niet zijn met paarden die de godsganselijke dag op stal moeten staan?
Dat kán toch niet anders dan met-de-hele klup-aan-de-stuiter-gaan?
Het lijkt mij levensgevaarlijk om op een stalpaard te moeten rijden nu :-M

Groet, Pien


Volg datum > Datum: woensdag 9 december 2009, 20:229-12-09 20:22 Nr:182092
Volg auteur > Van: Anja Seijn Opwaarderen Re:182081
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Waarom de natuur zo mooi is. Structuur

Anja Seijn
Nederland


3222 berichten
sinds 4-8-2008
Spirithorses schreef op woensdag 9 december 2009, 19:54:

> Spirithorses schreef op woensdag 9 december 2009, 19:43:
>
>> Anja Seijn schreef :

>
> De meesten van onze lespaarden zijn merries trouwens.
>
> Groet, Pien

Kan ik dan niet beter eerst Jeen bij Ingenioso (die kan nie kijken nie hé) en Nolasco zetten; de merries eventjes gewoon op hun eigen stukkie laten. Anders krijg je misschien dat de spanning wel héél hoog op kan lopen. Ik heb wel eens begrepen dat je niet zomaar in bestaande groepen moet gaan rommelen, de rollen zijn verdeeld en de dieren zijn gehecht aan elkaar. Moet je dan wel iets veranderen of misschien kijken of je iets kan toevoegen? Ik ben namelijk als de dood dat Ingenioso het allemaal wat moeilijk te bevatten vindt en hij ziet geen signalen hé ... Jeen is behoorlijk bezitterig, dus als Ingenioso opgejaagd wordt ... krijg je misschien paniek. Een blind/slechtziend paard wat in paniek gaat :-S Ik ben er nog niet helemaal uit, maar als ik ze vandaag zo met z'n allen langs het draad zie, dan lijkt het mij geweldig als ze als één grote famillie door de wei banjeren. Voor Nolasco en Jeen ook leuker, die zijn 3 respectievelijk 6 en die vervelen zich af en toe de je-weet-wel ... Ik denk dat ze met elkaar spelen maar in kan het helemaal mis hebben. Nolasco krijgt de gekke 5 minuten, gaat steigeren, bokken en flink racen door het weiland (je wilt ook niet weten hoe het er hier nu uitziet), vervolgens komt hij naar het draad toe, vlak voor Jeen en blijft stil staan. Jeen gaat op zijn beurt ook flink uit lopen sloven, beetje bokken, beetje ophoog komen, mooi lopen, hals erop en ... komt naar het draad en gaat Nolasco aan staan kijken, die vervolgens een keer hard briest en .... je raadt het ... weer zo'n rondje doet. Dat doen ze met enige regelmaat en met vol enthousiasme. Is dit nu spelen, beetje ballorigheid of gaat de ene heer tegen de andere heer lopen opbieden "de mijne is groter en als ik je te pakken krijg, dan ..." Ik zie het als spelen, omdat ik in het begin heel ander gedrag zag, namelijk oren plat en naar voren proberen uit te vallen. Merries even uit het zicht en heren bij elkaar zetten?
Volg datum > Datum: woensdag 9 december 2009, 20:269-12-09 20:26 Nr:182093
Volg auteur > Van: Geertje Opwaarderen Re:182091
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Waarom de natuur zo mooi is. Structuur

Geertje
Den Haag
Nederland

Jarig op 17-3

1315 berichten
sinds 17-12-2005
Spirithorses schreef op woensdag 9 december 2009, 20:17:

> Merel Stoffers schreef op woensdag 9 december 2009, 20:02:
>
>> Spirithorses schreef op woensdag 9 december 2009, 19:54:

>
> Groet, Pien
>
>

Kan me in deze tijd van het jaar altijd goed voorstellen wat ze bedoelden met dat Zaf zo'n gevaarlijk en onbereidbaar paard was ja... De rest van het jaar durf ik er een baby op te zetten en koprol achterover van hem af te springen. Maar nu, hihi... Buiten mezelf laat ik er nu echt niemand op, veel te onvoorspelbaar. En als ie debiel doet, doet ie het goed he :).
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
De kroeg
Berichten die een voornamelijk sociale waarde hebben
Onderwerp starten1363 onderwerpen
19710 berichten
Pagina 199½ van 1314
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact