InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
De kroeg
Berichten die een voornamelijk sociale waarde hebben
Onderwerp starten1363 onderwerpen
19710 berichten
Pagina 606½ van 1314
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: maandag 17 mei 2010, 13:2617-5-10 13:26 Nr:203204
Volg auteur > Van: Anja Seijn Opwaarderen Re:203199
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Jeen gaat in training Structuur

Anja Seijn
Nederland


3222 berichten
sinds 4-8-2008
Spirithorses schreef op maandag 17 mei 2010, 13:03:

> Ilona Kooistra schreef :
>> Pien, ben jij het er mee eens dat het niet paardwaardig is om in een weide
>> rond te huppelen en niet zo vaak buiten te komen?

> zelf wel in een goede kuddesamenstelling. Hebben ze ons gebemoei echt niet
> voor nodig.
>
> Groet, Pien

Kan ik het ook mee eens zijn ... rest mij de vraag: wat is een goede kuddesamenstelling en is dat reëel voor een doorsnee paardeneigenaar?
Volg datum > Datum: maandag 17 mei 2010, 14:0017-5-10 14:00 Nr:203208
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:203199
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Jeen gaat in training Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Spirithorses schreef op maandag 17 mei 2010, 13:03:

> Ilona Kooistra schreef :
>> Pien, ben jij het er mee eens dat het niet paardwaardig is om in een weide
>> rond te huppelen en niet zo vaak buiten te komen?

> zelf wel in een goede kuddesamenstelling. Hebben ze ons gebemoei echt niet
> voor nodig.
>
> Groet, Pien

WELLLEUHHHH, ni echt méé akkoord . Over dat paardwaardig ga ik me niet uitspreken en dacht (kan erover gelezen hebben ) dat Anja dit niet zo schreef ook niet . Dat paarden die zéér regelmatig buitenkomen en véél afwisseling in het dagelijkse leven krijgen door hun beweging en hoger metabolisme gezonder zijn,, staat bij mij als een paal boven water . IK zelf merk al een sterk verschil in houding van een paard als ik één week hetzelfde stuk bos doe (jajaaaaa dees kenneuh we al hoor ,kunneu we nie ergens anders naartoe)Indy haar leven is "rennen" bv ! Op de wei word ze bolrond . Laat ik haar afwisselend terrein verkennen gaan die oogjes open en worden ze zo zwart als de nacht .Jurreke is fysiek niet zo sterk en gaat dan mee als handpaard . Als ik Indy dan op full speed zet gaat zen staart de lucht en raced ie ,onbelast en vrij, mee dikwijls km's aan één stuk . Einde v/d galop eindigt voor hem garantie in een proestend /hinnikend bokje .Gewoon the fun of running ! Als je Ilias dan met een groep buitenrijd komt zijn haremleven terug boven en is héél de wereld van hem !Je ziet hem gewoon openbloeien dan EN zijn sterkte op de weide naar Aram is terug (is soms nodig) .Zo is Jeen ook enorm gegroeid in vertrouwen . Bovendien betekend met je paard véél buitenkomen ,véél tijd doorbrengen en hem /haar beter leren kennen waarbij je de band met je paard versterkt .Alleen zijn met hem/haar EN samen dingen ontdekken . En dat gaat iemand die dagelijks een uurtje of twee tussen zijn paarden op de weide rondloopt om mest te scheppen,hooi en water te geven, beetje te grondvooruien achteruitenwerken,balleke speleeuh, zijn paarden NIET kunnen bieden met als gevolg dat de verstandhouding nooit hetzelfde peil zal bereiken .
En als laatste argument dat (hopelijk) voor mij en vélén nooit moet komen .Bij eventuele VERkoop zal je je paard aan de koper kunnen presenteren als een moedig /betrouwbaar ,goed opgevoed paard waar Hij/zij zo kan opstappen en wegrijden .Dus het is véél makkelijker om er een goede thuis/prijs voor te krijgen . En als ik de verkoopadvert. hier zie passeren is dit dikwijls NIET het geval
Aan de andere kant :Moest ik 1000hec rond men boerderij liggen hebben ipv 2 .Liepen ze allemaal vrij rond maar op onze postzegelweitjes beweren dat ze voldoende afwisseling en beweging krijgen ? Naah I don't think so ,
Makita, Honda en Yamaha stonden samen op de wei , zei de ene tegen de andere :Miljaar da gras is lang vandaag ,we zullen er is moet invliegen . :-D
Volg datum > Datum: maandag 17 mei 2010, 14:3517-5-10 14:35 Nr:203209
Volg auteur > Van: Anja Seijn Opwaarderen Re:203208
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Jeen gaat in training Structuur

Anja Seijn
Nederland


3222 berichten
sinds 4-8-2008
eddy DRUPPEL schreef op maandag 17 mei 2010, 14:00:

> Zo is Jeen ook enorm gegroeid in
> vertrouwen . Bovendien betekend met je paard véél buitenkomen ,véél tijd
> doorbrengen en hem /haar beter leren kennen waarbij je de band met je
> paard versterkt .Alleen zijn met hem/haar EN samen dingen ontdekken . En
> dat gaat iemand die dagelijks een uurtje of twee tussen zijn paarden op de
> weide rondloopt om mest te scheppen,hooi en water te geven, beetje te
> grondvooruien achteruitenwerken,balleke speleeuh, zijn paarden NIET kunnen
> bieden met als gevolg dat de verstandhouding nooit hetzelfde peil zal
> bereiken .

Zo heb ik dat dus ook ervaren! Neem Goke maar als voorbeeld ... in de bak is het een suffe manegepony (sorry Goke moest effe), maar eenmaal buiten ... oren erop, inderdaad ogen open en yep ... leuk, lopen, kijken en gaan met de Goke-banaan ... heel ander paard, leuker paard en ik kan er helemaal naast zitten, maar ik doe haar er echt een plezier mee. Terug op de wei, eten-slapen-dutten-drinken en een beetje voor zich uitstaren. Ik kan mijn hele 1,2 hectare weiland wel gaan volparkeren met paarden of spannende paddocks bouwen, maar wat ik in mijn wei zie vertelt mij inmiddels anders.
Volg datum > Datum: maandag 17 mei 2010, 15:5417-5-10 15:54 Nr:203222
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:203139
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Jeen gaat in training Structuur
Dit onderwerp is overgeplaatst vanuit een andere rubriek. Voorgaand bericht lezen.
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Piet schreef op maandag 17 mei 2010, 7:01:

> eddy DRUPPEL schreef op zondag 16 mei 2010, 23:55:
>
>> Jeen heeft Anja opgeleid ! 'K was gewoon de tussenpersoon :-D Bovendien
>> ist men job en 'k ben er voor betaald geweest !Tot zover de proffesionele
>> kant . De persoonlijke kant van mezelf zag een zéér Mooi/moedig/Véél te
>> vet maar onbetrouwbaar ('K heb lak aan je ) en zelfzuchtig (Kga het niet
>> effe" doen zie , oow shit ,no way!!) paard met een zéér moedig maar
>> onkundig ruitertje erop ! 'K heb de kaarten een beetje geschud .Have fun
>> : Het begint nu pas :-D Hiervoor doe ik het dus !Voor niks anders .
>> HAVE FUN *!*
>
> Goed werk heer Druppel. Petje af. En Anja ook mijn complimenten.

Ach Piet , het klikte gewoon :-D ROFL ROFL LOL
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
De kroeg
Berichten die een voornamelijk sociale waarde hebben
Onderwerp starten1363 onderwerpen
19710 berichten
Pagina 606½ van 1314
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact