InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Algemeen
Berichten over paarden die niet in een andere categorie passen
Onderwerp starten417 onderwerpen
6464 berichten
Pagina 247 van 431
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: vrijdag 21 januari 2011, 8:0721-1-11 08:07 Nr:222941
Volg auteur > Van: Sandra van Bommel Opwaarderen Re:222918
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Equus robustus, oversized, gezond of ongezond? Structuur
Sandra van Bommel
Homepage
Bredaryd, Slättö
Zweden

Jarig op 15-10

2237 berichten
sinds 30-3-2009
Spirithorses schreef op donderdag 20 januari 2011, 22:02:

>
> Hoe lost Piet dit op met al te overenthousiaste jonge clickerpaarden?
> Negeren en andere opdrachtjes geven helpt niet, ze legt er alleen maar
> meer druk mee op zichzelf, dat stadium hebben we al gehad. Vandaar dat ik
> er nu even mee gestopt ben.
>
> Groet, Pien

Ik ben niet Piet, maar werk wel met koudbloedjes die eten als eerste levensbehoefte zien :-P
Ik heb natuurlijk ook niet evenveel ervaring als Piet, maar goed... zal gewoon ff die van mij opschrijven..

Als ik begin met clickeren met een paard wat er verzot is op eten (zoals nu het 5 jarig hafje... jaja, geleend, maar hij moet er toch maar aan geloven... misschien hou ik hem wel, als het kan) begin ik met kalmerende oefeningen. Eerst natuurlijk targetten en stilstaan om clicker te begrijpen. Dan oefeningen als hoofd laag. En vervolgens simpele oefeningen (netjes naast me lopen/achterwaarts/wijken voor druk ed) waarbij ik altijd rust en beleefdheid als voorwaarde neem

Een tip die ik kreeg; Neem bv 3 porties van 10 beloningen. Begin met een oefening in sessie van 10 en kijk dan waar je verbetering kunt aanbrengen. Besteed daar de volgende 10 oefeningen aan en evalueer opnieuw. In zo'n geval van jong, overdreven enthousiast paard, zou ik dus echt focussen op rust en daarop trainen. Oefening in super kleine stukjes delen en dan echt rust erin belonen, Gedrag goed op cue zetten, vind ik persoonlijk ook belangrijk. Ongetwijfeld is het daar niet iedereen mee eens, maar ik zie graag alleen gedrag wat ik vraag en wanneer ik het vraag.

Volgens mij kun je idd ieder paard clickertrainen, maar dat het valt of staat met je eigen handigheid in trainen.
Dat clickertrainen simpel is, iedereen het zomaar kan, ben ik het ook niet mee eens. Ik denk persoonlijk dat het een heel lang leerproces is, waarbij je keer op keer tegen de lamp moet lopen om weer nieuwe oplossingen te verzinnen voor specifieke problemen en dat je het alleen leert door veel te doen met veel verschillende dieren en er behoorlijk wat handigheid in moet krijgen, voldoende theoretische kennis in huis moet hebben (wat click je precies? hoe deel je training in? waardoor kun je onbewust verkeerd gedrag trainen, bv bij kettinggedrag zoals targetten; paard schraapt eerst en target dan; mogelijk leer je op dat moment niet alleen targetten aan maar de combi schrapen/target, dat soort dingen)

Als je forums leest, zie je het dan ook vaak fout gaan omdat er te simpel tegenaan wordt gekeken.

Daarnaast ben ik het wel met je eens Pien, dat je je ogen open moet houden voor andere oplossingen want dat is echt wel eens nodig. Als je bv met je paard op pad bent en paard raakt in paniek of brengt je in een gevaarlijke situatie, dan zul je. m.i. op dat moment moeten kunnen ingrijpen. Je kunt m-i. na niet altijd alles thuis voorbereiden.
Volg datum > Datum: vrijdag 21 januari 2011, 8:4521-1-11 08:45 Nr:222943
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:222940
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Equus robustus, oversized, gezond of ongezond? Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
Piet schreef
> Waar je wat minder enthousiasme mee kunt bereiken, omdat ik werken met
> extinction burst niet aanraad omdat dat veel preciezer komt, kan je daar
> in de plaats voor proberen met een minder krachtige beloning te werken.
> Bv een plukjes hooi of een beetje gras, of een aai of alleen een
> "goooooeeed"
> Let wel, niet als markering maar als beloning he! Dus ook bij jouw goedzo
> eerst met de klik of jes scherp timen en daarna pas belonen.
> Nergens staat dat voerbeloning móet he

Ah, goed om te lezen, zo doe ik het dus nu ook. Ik voedselbeloon nu nu nog alleen in moeilijke of erg nieuwe situaties die wellicht wat spanning bij Gría kunnen oproepen.
Vor de rest zijn we terug bij woorden 'goedzo' met eventuele krabbelondersteuning.

Maar snap jij dat ook als ik zeg dat voedsel nu niet meer tussen ons in staat? Zij ging haar hele reportoire staan opvoeren als ik alleen maar een 'te-rug' vroeg. Ook tijdens even stilstaan met wandelen bijvoorbeeld. Tuurlijk stond ze dan stil, dat heeft ze zo geleerd. Maar het was geen rustig stilstaan meer, in dat hoofd flitste vanalles en het maakte haar druk. Soms wel met een tijdbomachtig effect. Dat kun je heel lang negeren (en geloof me dat ik dat goed kan bij mijn paarden) maar er móést iets volgen want zij hield zichzelf aan de gang. Terwijl ik gewoon even wilde stilstaan, bijvoorbeeld, om op de rest te wachten die achter me liepen, of iets aan het halster wilde verstellen, ik bedoel maar.

Iebelig, dat is het juiste woord. Wij hebben het er ooit, jaren geleden, eens over gehad, weet je nog? Dat ik er 'iebelig' van wordt als zo'n paard naast je een heel theater staat op te voeren. Als ik onderweg wil stilstaan wil ik dat zo'n paard dat gewoon volgt en blijft staan, uitademt, hoofd laat zakken, totdat we weer verdergaan. Meer is het niet. Maar dat maakte zij er wel van. Kop omhoog, spiedende ogen en niet in die rust komen.

Voordeel is dat ze rustiger is nu, nadeel, en dat zeg ik eerlijk, is dat ze wat lompiger reageert. Alegría is op zich fijngevoeliger in haar reageren dan wel ander paard, maar nu minder 'gespitst' om het heel precies te doen (nu vind ik een paard nogal gauw lomp dus misschien is dat geen goede uitdrukking). Toch heb ik nu het gevoel dat ze meer down to earth is en meer bij me is.

We zullen wel zien hoe ik ermee verderga.
Hoofdzaak is dat we het beiden leuk blijven vinden.
Nog een lááánge weg te gaan met dit paard. Haar moeder wqas zo'n heftige, deze ook.
Zal wel karmisch zijn, haha (mijn persoonlijke paarden zijn altijd van die druktemakers) 8-\

Groet, pien
Volg datum > Datum: vrijdag 21 januari 2011, 9:3321-1-11 09:33 Nr:222945
Volg auteur > Van: Cindy Helms Opwaarderen Re:222921
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Equus robustus, oversized, gezond of ongezond? Structuur

Cindy Helms
Homepage
België


2534 berichten
sinds 5-4-2008
Maria Delavega schreef op donderdag 20 januari 2011, 22:10:

> Heftig! Ik zou enorm veel opsteken van jou zeg!
> Hij zal daar wel ervaring mee hebben zeker? Eerst clickeren om kalm te
> krijgen om daarna te kunnen clickeren :-).
> Mij hebben meerdere mensen gezegd dat je met een Lusitano niet moet
> clickeren, dat je de band moet verdienen. Mijn andere Lusitano is nog een
> veel groter aandeel Veiga en met die lukt dat ongelofelijk goed, maar da's
> meer een introvert type.
> Ik denk eerlijk gezegd dat ik ver van clickeren moet blijven met Ridade en
> gewoon voortdoen zoals ik nu bezig ben, met de juiste begeleiding af en
> toe.

Ik click ook wel eens met mijn overenthousiaste drukke anda als ik in vrijheid werk bv., maar ik negeer alle geruis die hij meegeeft. Ik wil alleen dat en als hij alleen dat doet, click, belonen. Shetter net hetzelfde. Invierno wordt dan weer niet druk, maar heel erg onbeleefd. Enno en Sunny zijn schoolvoorbeelden.
Volg datum > Datum: vrijdag 21 januari 2011, 9:5121-1-11 09:51 Nr:222948
Volg auteur > Van: Katrien Imbrechts Opwaarderen Re:222908
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Equus robustus, oversized, gezond of ongezond? Structuur

Katrien Imbrechts
Borsbeek
België

Jarig op 31-12

314 berichten
sinds 14-7-2008
Cindy Helms schreef op donderdag 20 januari 2011, 21:29:

>>
> Maar we gaan verder met "den draad" Lilliane,
> Groet,
> Harry

$1 $1 :-M
ons Liliane heeft last van den draad...
Volg datum > Datum: vrijdag 21 januari 2011, 10:0221-1-11 10:02 Nr:222951
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:222948
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Equus robustus, oversized, gezond of ongezond? Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
Het effect van clickeren is onvoorspelbaar!

Wanneer ik clicker met Cadiz, druk paard met snelle reacties, spaans bloed (voor Carolien: een doordenderend houttype), dan komt er superconcentratie uit. Ik krijg zelfs de indruk dat hij het doet voor de Yes en niet eens voor het voertje. Want het opeten van het haverkorreltje brengt hem al uit balans, hij wil eigenlijk dóór met het denkspelletje.

Wanneer ik clicker met Buck, rustig quarterachtig paard, type dieselmotor, nuchter (voor Carolien: een allesetend aardetype), dan raakt hij buiten zinnen van opgefoktheid en toont al zijn kunstjes. Hij doet werkelijk álles voor een voertje... maar niet voor de opdracht. Je hebt zijn concentratie dus niet echt, hij wordt gehaast, slordig, overdreven gretig.
Volg datum > Datum: vrijdag 21 januari 2011, 11:5321-1-11 11:53 Nr:222956
Volg auteur > Van: Cindy Helms Opwaarderen Re:222948
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Equus robustus, oversized, gezond of ongezond? Structuur

Cindy Helms
Homepage
België


2534 berichten
sinds 5-4-2008
Katrien Imbrechts schreef op vrijdag 21 januari 2011, 9:51:

> Cindy Helms schreef op donderdag 20 januari 2011, 21:29:
>
>>>
>> Maar we gaan verder met "den draad" Lilliane,
>> Groet,
>> Harry
>
> $1 $1 :-M
> ons Liliane heeft last van den draad...

Spéciaal voor de Vlamingen mét humor onder ons :-D
Volg datum > Datum: vrijdag 21 januari 2011, 12:3721-1-11 12:37 Nr:222966
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:222941
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Equus robustus, oversized, gezond of ongezond? Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
Sandra van Bommel schreef op vrijdag 21 januari 2011, 8:07:

> Ik ben niet Piet, maar werk wel met koudbloedjes die eten als eerste
> levensbehoefte zien :-P
> Ik heb natuurlijk ook niet evenveel ervaring als Piet, maar goed... zal

> rust erin belonen, Gedrag goed op cue zetten, vind ik persoonlijk ook
> belangrijk. Ongetwijfeld is het daar niet iedereen mee eens, maar ik zie
> graag alleen gedrag wat ik vraag en wanneer ik het vraag.
>
Perfect! Think, plan do en evalueer. Hou de oefeningen kort, leer je paard dat ne elke trainingsoefening een korte pauze volgt.
Vandaar zoals ik op mijn DVD laat zien het werken met 2 mensen een trainer en een coach. Als de coach klikt na een oefening is die goed uitgevoerd en kun je verder.
De trainer yest het paard, de coach ziet het hele plaatje en klikt de trainer.


> maar de combi schrapen/target, dat soort dingen)
>
> Als je forums leest, zie je het dan ook vaak fout gaan omdat er te simpel
> tegenaan wordt gekeken.

Absoluut, mijn grootste frustratie.
Mensen gaan jaren op les om te leren rijden, maar een heel andere trainingsmethode wordt geprobeerd uit te voeren dmv een snoepie geven en dan vinden ze het gek dat ze na drie keer een totaal overheersend paard hebben gekregen.
>
> Daarnaast ben ik het wel met je eens Pien, dat je je ogen open moet houden
> voor andere oplossingen want dat is echt wel eens nodig. Als je bv met je
> paard op pad bent en paard raakt in paniek of brengt je in een gevaarlijke
> situatie, dan zul je. m.i. op dat moment moeten kunnen ingrijpen. Je kunt
> m-i. na niet altijd alles thuis voorbereiden.

Piet

Clicker training is a wonderful tool for teaching
people to focus on the positive and have an
attitude of gratitude for every effort your horse
makes.
Volg datum > Datum: vrijdag 21 januari 2011, 13:0721-1-11 13:07 Nr:222968
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:222943
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Equus robustus, oversized, gezond of ongezond? Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
Spirithorses schreef op vrijdag 21 januari 2011, 8:45:

>
> Iebelig, dat is het juiste woord. Wij hebben het er ooit, jaren geleden,
> eens over gehad, weet je nog? Dat ik er 'iebelig' van wordt als zo'n paard
> naast je een heel theater staat op te voeren. Als ik onderweg wil
> stilstaan wil ik dat zo'n paard dat gewoon volgt en blijft staan,
> uitademt, hoofd laat zakken, totdat we weer verdergaan. Meer is het niet.
> Maar dat maakte zij er wel van. Kop omhoog, spiedende ogen en niet in die
> rust komen.

Stilstaan is ook een oefening, net als gaan lopen.
Heb je dat stilstaan aangeleerd, of neem je aan dat wanneer je niks vraagt ze ook niks doet? Hoe weet je dat?
Alles is andersom he Pien, Een paard wat gráág voor de beloning werkt en zijn best doet om jou te laten clikken zal het vervelend vinden als de kans daarop hem ontnomen wordt.
In die zin is niks mogen doen in wezen een straf, of het moet als oefening aangeleerd zijn. Vandaar dat "rust geven" voor een clickerpaard nooit een beloning is. In tegenstelling tot alle andere trainingsmethoden.

Jazeker weet ik dat nog. En dat idee werd voor jou nog vergroot omdat je uit de westernwereld komende gewend was dat ze, een beetje oneerbiedig gezegd, absoluut geen eigen initiatief mogen tonen.
Ik weet dat dat iebelige, dat vragen van 'wat gaan we nu doen' en aanbieden van 'kijk eens wat ik kan' verdwijnt. Mijn Shiny was ook zo, nu een doodrustig paard, wat even naar me toe komt en vraagt eehm, gaan we iets doen? Als dat niet zo is loopt ie terug naar Don om verder te weet ik watten. Hij weet dat energie verspillen door mij tot iets te "dwingen" geen zin heeft.
Ook hierbij geldt dus dat genegeerd gedrag verdwijnt. Gewoon geen enkele aandacht aan schenken als ze jou willen laten werken, ( want dat is het he!) maar gewoon gaan doen wat je in je hoofd hebt.
Hoewel er wel uitzonderingen zijn.
Als een paard in zijn drang om beloond te worden ongevraagd iets laat zien wat verder gaat dan de oefening die hij geleerd heeft, of iets wat ie nog helemaal niet geoefend heeft doet, of een aanloop naar een volgende oefening ineens uit zijn mouw schudt, zou je wel gek zijn om daar geen gebruik te maken natuurlijk. Yesss roepen en belonen en dankbaar zijn voor het gedragscadeautje is dan wel het minste, ook al had je het niet gevraagd

>
> Voordeel is dat ze rustiger is nu, nadeel, en dat zeg ik eerlijk, is dat
> ze wat lompiger reageert. Alegría is op zich fijngevoeliger in haar

> Zal wel karmisch zijn, haha (mijn persoonlijke paarden zijn altijd van die
> druktemakers) 8-
>
> Groet, pien

Piet

Clicker training is a wonderful tool for teaching
people to focus on the positive and have an
attitude of gratitude for every effort your horse
makes.
Volg datum > Datum: vrijdag 21 januari 2011, 13:2921-1-11 13:29 Nr:222970
Volg auteur > Van: Maria Delavega Opwaarderen Re:222968
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Equus robustus, oversized, gezond of ongezond? Structuur

Maria Delavega
Nederland


1834 berichten
sinds 30-10-2007

Zo interessant allemaal. Nu valt mijn frank, ik heb haar vroeger met hooi beloond, agrobs, had toen niets anders.
Toch, het lijkt me super moeilijk met zo'n paard. Net zoals Christel zegt, ene paard reageert er beter op dan andere.
Ik durf dat niet alleen aan te leren, alhoewel ik het een fantastische methode vind. Ze is nu cool en ben bang dat ik het ga verbrodden als ik ga clickeren en het niet goed doe.
Volg datum > Datum: vrijdag 21 januari 2011, 14:5721-1-11 14:57 Nr:222980
Volg auteur > Van: Sandra van Bommel Opwaarderen Re:222970
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Equus robustus, oversized, gezond of ongezond? Structuur
Sandra van Bommel
Homepage
Bredaryd, Slättö
Zweden

Jarig op 15-10

2237 berichten
sinds 30-3-2009
Maria Delavega schreef op vrijdag 21 januari 2011, 13:29:

>
> Zo interessant allemaal. Nu valt mijn frank, ik heb haar vroeger met hooi
> beloond, agrobs, had toen niets anders.
> Toch, het lijkt me super moeilijk met zo'n paard. Net zoals Christel zegt,
> ene paard reageert er beter op dan andere.
> Ik durf dat niet alleen aan te leren, alhoewel ik het een fantastische
> methode vind. Ze is nu cool en ben bang dat ik het ga verbrodden als ik ga
> clickeren en het niet goed doe.

Je eerst echt flink verdiepen in de methode kan helpen. Ik had dat ook. Zo ook met mijn 'leen' haf. Zou er eerder niet over hebben gepeinsd om met een paard, wat niet van mij is, met voerbeloning te werken omdat veel eigenaars daar moeite mee hebben. Nu weet ik dat ik heel duidelijk kan maken wanneer we gaan clickertrainen en wanneer ik gewoon wat in de wei kom rommelen. Vandaag gewoon knuffeldagje/krabbeldagje gedaan en dan weten ze dat er niets te verdienen valt . Zelfs de haf die nog maar net hier is. Gaan ze gewoon lekker genieten van de krabbels. Ben ik in de wei bezig, weten ze ook dat er niets te halen valt. Komen ze gewoon gezellig zijn. Niets geen opdringerig gedrag, weer ook niet van de nieuwkomer, die toch bij de vorig stal menig ruitertje tot waanzin dreef vanwege zijn verschrikkelijke hang naar lekkere hapjes,(en ruiter dus compleet 'vergat')

Moet erbij zeggen dat dat ook het eerste is wat ik train; begin en eind van een sessie en dan beginnen met leren stilstaan (ja piet, dat zie ik idd ook als een oefening op zich en dan ook nog als een heel erg belangrijke oefening) hoofd laag, gewoon naast me staan zonder fouileren, stapje achteruit als ie de beloning krijgt, beloning netjes aannemen (was net een haai :-M) etc. Heb nu al een paardje wat keurig blijft staan zonder vastgebonden te worden met borstelen, zadelen etc.
Volg datum > Datum: vrijdag 21 januari 2011, 15:2521-1-11 15:25 Nr:222982
Volg auteur > Van: Ans Jondral Opwaarderen Re:222956
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Equus robustus, oversized, gezond of ongezond? Structuur
Ans Jondral
Heffen
België

Jarig op 4-1

3082 berichten
sinds 1-10-2004
Cindy Helms schreef op vrijdag 21 januari 2011, 11:53:

> Katrien Imbrechts schreef op vrijdag 21 januari 2011, 9:51:
>
>> Cindy Helms schreef op donderdag 20 januari 2011, 21:29:

>> $1 $1 :-M
>> ons Liliane heeft last van den draad...
>
> Spéciaal voor de Vlamingen mét humor onder ons :-D

http://www.youtube.com/watch?v=6AQFuQG6bJk
http://www.youtube.com/watch?v=w5gxhWpGFLg&feature=related

:-M
Volg datum > Datum: vrijdag 21 januari 2011, 20:2721-1-11 20:27 Nr:223007
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:222968
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Equus robustus, oversized, gezond of ongezond? Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
Piet schreef :
>
> Stilstaan is ook een oefening, net als gaan lopen.
> Heb je dat stilstaan aangeleerd, of neem je aan dat wanneer je niks vraagt
> ze ook niks doet? Hoe weet je dat?

Jazeker heb ik haar dat aangeleerd, stilstaan en blíjven stilstaan is een van de basisbeginselen wanneer je met een paard aan de slag gaat. Ik vind het prettig als een paard rustig naast me blijft staan, pootje op rust, lekker loom. En weer meedoet op het moment dat ik dat vraag.... :-D

> Alles is andersom he Pien, Een paard wat gráág voor de beloning werkt en
> zijn best doet om jou te laten clikken zal het vervelend vinden als de
> kans daarop hem ontnomen wordt.
> In die zin is niks mogen doen in wezen een straf, of het moet als
> oefening aangeleerd zijn. Vandaar dat "rust geven" voor een clickerpaard
> nooit een beloning is. In tegenstelling tot alle andere trainingsmethoden.

Gek dan, dat ik daar heel anders over denk. Alegría gunde zichzelf zo weinig rust dat ze buiten zichzelf kon gaan en alles en iedereen vastklampte, ook mensen die helemaal nooit met haar werkten (want ik ben de enige). Ze vroeg nooit om snoepjes overigens, bedelde niet, bleef nét uit je persoonlijke ruimte maar was all over the place. Pensionmensen spraken mij aan (en terecht) op haar drukke gedrag en ik had zelf ook zo de schijt van haar dat ik toen van de ene op de andere dag gestopt ben met voedselbelonen en dat was geen enkel probleem voor haar. Ze is op dat moment ook in een andere groep gezet omdat iedereen gek van haar werd, zelfs haar (Volbloed) groepsgenoten, ook de pensionmensen die steeds door haar groepje moesten met hun paarden. We noemden haar niet voor niks 'de stalker'. Dat paard had geen rust in haar lijf en ik heb lang gedacht dat dat nou eenmaal haar karakter was. Niet dus. Ik heb nu een weliswaar temperamentvol paard maar een die rustig naast me stapt en niet de hele weg loopt te dansen.

> Jazeker weet ik dat nog. En dat idee werd voor jou nog vergroot omdat je
> uit de westernwereld komende gewend was dat ze, een beetje oneerbiedig
> gezegd, absoluut geen eigen initiatief mogen tonen.

evil Piet, Ik denk er nog net zo over. Als ik ergens sta, of wanneer het paard aangebonden staat or whatever dan wil ik inderdaad graag dat dat paard daar gewoon blijft staan, bij mij, of rustig aan de haak/muur/los. Zonder vanalles uit de kast te halen om zonodig iets te moeten of te moeten laten zien. Ik ben daar dan niet mee bezig. De daarachterliggende gedachte heeft in de eerste plaats met veiligheid te maken. Ik werk hier met een groot aantal verschillende paarden en vaak ook nog op hetzelfde moment (opzadelen, les, buitenritten) dus er moet wel wat van orde zijn. Als ik onderweg afstap om een stijgbeugel van iemand anders langer te maken had ik wel graag dat mijn eigen rijpaard stil blijft staan. Inderdaad, géén eigen initiatief. Ik ben op dat moment niet aan het spelen, niks aan het aanleren, niks aan het uitproberen ook. We zijn aan het werk en mijn paard is mijn begeleidende partner waar ik 100 % op moet kunnen vertrouwen.

> Ik weet dat dat iebelige, dat vragen van 'wat gaan we nu doen' en
> aanbieden van 'kijk eens wat ik kan' verdwijnt. Mijn Shiny was ook zo, nu
> een doodrustig paard, wat even naar me toe komt en vraagt eehm, gaan we
> iets doen? Als dat niet zo is loopt ie terug naar Don om verder te weet
> ik watten. Hij weet dat energie verspillen door mij tot iets te
> "dwingen" geen zin heeft.
> Ook hierbij geldt dus dat genegeerd gedrag verdwijnt. Gewoon geen enkele
> aandacht aan schenken als ze jou willen laten werken, ( want dat is het
> he!) maar gewoon gaan doen wat je in je hoofd hebt.
> Hoewel er wel uitzonderingen zijn.

Alegría is daarop geen uitzondering hoor. Ook zij haakte uiteindelijk af wanneer we haar negeerden, maar ze bleef je eerst bezokken, je achtervolgen, haar show opvoeren, je de weg bokkeren etc.
Hoogst irritant als ik in diezelfde groep met een ander paard bezig was want zij wilde alle aandacht opeisen. Voorbeeld: ze liet haar hooi in de steek om maar bij mij te zijn, ook als ik helemaal niet voor haar kwam maar voor een groepslid. Want, stel, er viel iets te verdienen....
Ik spreek in de verleden tijd want dat gedrag is helemaal weg sinds ik gestopt ben met voedselbelonen. Nu maakt ze nog steeds contact, maar niet meer dat opdringerige en drukke. Staat ze gewoon te eten, kijkt me aan, komt heus nog haar krabbel halen, effe snuffelcontact maar gaat daarna weer haar ding doen zoals alle andere paarden. Ze is nog net zo blij als vroeger als ze het halster ziet, duikt erin met haar hoofd, maar op een bedeesdere manier. Zo zie ik haar toch liever. Het gaat nu om haar en mij in plaats van haar, de show en mij.

> Als een paard in zijn drang om beloond te worden ongevraagd iets laat zien
> wat verder gaat dan de oefening die hij geleerd heeft, of iets wat ie nog
> helemaal niet geoefend heeft doet, of een aanloop naar een volgende
> oefening ineens uit zijn mouw schudt, zou je wel gek zijn om daar geen
> gebruik te maken natuurlijk. Yesss roepen en belonen en dankbaar zijn
> voor het gedragscadeautje is dan wel het minste, ook al had je het niet
> gevraagd

Nee, daarvan ben ik me heel erg bewust, ik train wel meer paarden ;-) dat gebeurt hier niet. Mijn manier van werken is gericht vragend en belonend, niet wachtend en dan belonend.

Groet, Pien
Volg datum > Datum: zaterdag 22 januari 2011, 8:4022-1-11 08:40 Nr:223029
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:223007
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Equus robustus, oversized, gezond of ongezond? Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
. Ze is op dat
> moment ook in een andere groep gezet omdat iedereen gek van haar werd,
> zelfs haar (Volbloed) groepsgenoten, ook de pensionmensen die steeds door
> haar groepje moesten met hun paarden. We noemden haar niet voor niks 'de
> stalker'. Dat paard had geen rust in haar lijf en ik heb lang gedacht dat
> dat nou eenmaal haar karakter was. Niet dus. Ik heb nu een weliswaar
> temperamentvol paard maar een die rustig naast me stapt en niet de hele
> weg loopt te dansen.

Ja, maar nu vertel je dat je zélf en iedereen in de buurt rust wil, da's het tegenovergestelde van wat het paard wil. Dus zeg ik nog een keer: "Rust geven is geen beloning voor een paard als je ermee aan het werk bent" en is tevens een situatie die het paard het liefst zo snel mogelijk verandert. Dat dat niet altijd kan moet ze leren.

Wat ik hieruit dus opmaak is dat je haar niet duidelijk genoeg geleerd hebt (of in ieder geval dan nog niet goed genoeg op cue hebt gezet) wanneer er getraind wordt en wanneer niet.
Als het paard rond jou of anderen iebelt dan is het nog steeds aan het proberen jou te laten clicken en gaat ermee door omdat ze verwacht dat het haar vroeg of laat zal lukken.
Het zijn niet de stomste paarden die daarvoor een geheugen als een pot hebben en jou proberen te manipuleren he!
Zo'n paard stelt je op de proef en geeft zich pas over als het beseft dat haar trainer altijd, altijd, altijd consequent is.
Dit is eigenlijk alleen te doen met het aanleren van een 'einde en begin' gebaar en daarna consequent dan ook te stoppen en weg te lopen.

Ik vertel wel eens aan mensen dat Shiny exact wist wanneer we stopten met trainen en onmiddellijk een grasje ging zoeken of wegwandelde. Dat was op het moment dat ik mijn shag uit mijn zak pakte. Grinn! Consequenter kun je niet zijn. Sjekkie draaien betekent stoppen, altijd!
Aan de andere kant zie je dan meteen de geweldige, zo vaak onderschatte, leercapaciteit die zo'n paard heeft.

Piet

Clicker training is a wonderful tool for teaching
people to focus on the positive and have an
attitude of gratitude for every effort your horse
makes.
Volg datum > Datum: zaterdag 22 januari 2011, 9:0322-1-11 09:03 Nr:223031
Volg auteur > Van: Sandra van Bommel Opwaarderen Re:223029
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Equus robustus, oversized, gezond of ongezond? Structuur
Sandra van Bommel
Homepage
Bredaryd, Slättö
Zweden

Jarig op 15-10

2237 berichten
sinds 30-3-2009
Ik werk met mijn beloningsbuideltje. Buideltje om: training beging, buideltje af, training afgelopen. :-D
Volg datum > Datum: zaterdag 22 januari 2011, 9:2222-1-11 09:22 Nr:223034
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:223029
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Equus robustus, oversized, gezond of ongezond? Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
Piet schreef :
> Ja, maar nu vertel je dat je zélf en iedereen in de buurt rust wil, da's
> het tegenovergestelde van wat het paard wil. Dus zeg ik nog een keer:
> "Rust geven is geen beloning voor een paard als je ermee aan het werk
> bent" en is tevens een situatie die het paard het liefst zo snel mogelijk
> verandert. Dat dat niet altijd kan moet ze leren.

Ja, wij zijn hier wél van de rust. Grinn!
Ik wil júíst rust, hoofd omlaag, rustige ogen, ontspannen neus en mond, hals los, alles láág. Zelfs dat kent Alegria, die doet haar hoofd op vraag omlaag hoor. Maar het is niet echt laag, het brengt haar geen rust, het is een aangeleerd gedrag dat niet doorsijpelt naar haar hersenen. Ik vind het geen normaal paardengedrag als een paard zichzelf zo loopt op te draaien voor een voertje.... 8-S .Voor mij is dat omgekeerde wereld, het zijn trucs, het is geen eigen gedrag, hoe enthousiast een paard daarin ook kan zijn.

> Wat ik hieruit dus opmaak is dat je haar niet duidelijk genoeg geleerd
> hebt (of in ieder geval dan nog niet goed genoeg op cue hebt gezet)
> wanneer er getraind wordt en wanneer niet.
> Als het paard rond jou of anderen iebelt dan is het nog steeds aan het
> proberen jou te laten clicken en gaat ermee door omdat ze verwacht dat
> het haar vroeg of laat zal lukken.
> Het zijn niet de stomste paarden die daarvoor een geheugen als een pot
> hebben en jou proberen te manipuleren he!
> Zo'n paard stelt je op de proef en geeft zich pas over als het beseft dat
> haar trainer altijd, altijd, altijd consequent is.
> Dit is eigenlijk alleen te doen met het aanleren van een 'einde en
> begin' gebaar en daarna consequent dan ook te stoppen en weg te lopen.

Piet, mijn 'klaar' gebaar met mijn handen dat kent ze héél goed. Ook dat is basis. Ik ben natuurlijk niet helemaal bleu.
Maar het is een soort van boomerang die blijft proberen voordat ze afdruipt.
Dan zullen we dat maar doorzettingsvermogen noemen. :-M

Groet, Pien
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Algemeen
Berichten over paarden die niet in een andere categorie passen
Onderwerp starten417 onderwerpen
6464 berichten
Pagina 247 van 431
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact