InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Training/gedrag
Trainingsmethoden, rijmethoden, omgaan met paarden, etc.
Onderwerp starten814 onderwerpen
17386 berichten
Pagina 87½ van 1160
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: donderdag 29 oktober 2009, 12:3229-10-09 12:32 Nr:177698
Volg auteur > Van: muiske89 Opwaarderen Re:177555
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: met halsring cross rijden Structuur
muiske89
België

Jarig op 24-1

64 berichten
sinds 24-10-2009
Christel Provaas schreef op woensdag 28 oktober 2009, 12:21:

> Hennie van Oosten schreef op dinsdag 27 oktober 2009, 17:34:
>
>> http://www.horses.nl/videos/bekijken/2555
>
> Ik geloof dat de rechtgesnaarde PN-er dit NIET geweldig mag
> vinden, want het is dit paard met bit aangeleerd. Dan ben je
> dus FOUT bezig!

Hmz, dat kan je toch niet zeker weten.
Wat zij doet kan ik ook doen met mijn paardje.

Toen ik hem zadelmak maakte had hij ff een bit in omdat ik toen nog van niet beter wist. Heeft wel maar 4tal maand bit in gehad hoor. Door mijn arabier die me heeft laten inzien dat het anders kon ben ik anders beginnen rijden.

Het springen en al de andere tater heb ik eerst met een bitloos hoofdstel aangeleerd en later met neckrope.

Het kan dus wel en iedereen kan het doen ;-)

Alleen jammer dat je hier in omstreken niet met neckrope mag, een bitloos hoofdstel laten ze gelukkig wel al toe.
Volg datum > Datum: donderdag 29 oktober 2009, 12:3929-10-09 12:39 Nr:177699
Volg auteur > Van: Arina Bezemer Opwaarderen Re:177665
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: zoow... nog ff niet eerder meegemaakt Structuur

Arina Bezemer
Homepage
Lexmond
Nederland

Jarig op 31-10

320 berichten
sinds 22-6-2007
Spirithorses schreef op donderdag 29 oktober 2009, 9:38:

> Anja Seijn schreef :
>> Ik zit te denken hé ... misschien lees ik wel veel te veel
>> boeken ... maar kan het geen overspronggedrag zijn? Iets in de
>> situatie waar het paard geen raad mee wist?
>
> Zou volgens mij heel goed kunnen in deze situatie.
> Maar zelfs als het overspronggedrag is moet de rijder beter in
> staat zijn het paard te (bege)leiden en zodoende duidelijkheid
> te bieden.
>
> Groet, Pien

Ik heb 1 keer meegemaakt dat Kiyasa ging liggen Ik ben er toen direct afgestapt. Kiyasa was toen heel boos.
Er kwamen 2 mensen om het zadel voor haar aan te passen. Ik had ze van te voren gewaardschuwd dat Kiyasa niet altijd zo veel gedult heeft. Met het zadelpassen was ze tot mijn grote verbazing ontzettend lief terwijl ze niks van gefrummel wil weten. Die mensen geloofden al niet meer dat Kiyasa geen makkelijke tante was.
Na dat het zadel goed was aangepast moets ik natuurlijk even rijden om te controleren en verder aan te kunnen passen. Kiyasa dacht dat ze klaar was en begon al boos te kijken toen ze naar de bak moest inplaats van naar de wei. met het rijden moets ik voelen of het zadel overal netjes aansloot en niet brugde enz. en die mensen ook weer voelen en kijken. Kiyasa ging heel hard schudden met haar hoofd en wilde niet meer gewoon lopen en ging toen ineens liggen. Ik dus snel eraf en toen ze weer stond er weer op. Wij dachten dus dit gedrag komt van het zadel. Weer controleren en voelen enz. maar niks kunnen vinden.
De volgende dag heb ik Kiyasa weer opgezadeld en heerlijk gereden ze gaf geen krimp en was heerlijk ontspannen. Dus het gaan liggen was toen waarschijnlijk omdat haar geduld helemaal op was.

Volg datum > Datum: donderdag 29 oktober 2009, 12:4329-10-09 12:43 Nr:177700
Volg auteur > Van: e m kraak Opwaarderen Re:177695
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Verzameling Structuur

e m kraak
Nederland


7960 berichten
sinds 5-5-2004
Michiel schreef op donderdag 29 oktober 2009, 11:55:

>
> Verzameling naast de fiets vragen is m.i ook mogelijk. Ik ben
> weer naar Antoine de
> Bodt geweest maandag in Zeewolde en zijn verzamel opdrachten
> nog eens goed kunnen bekijken. Naast de fiets vond hij een
> prima oefening, over het verzamelen naast de fiets ga ik hem de
> volgende keer nog eens gericht bevragen. In ieder geval werken
> zijn principes (tussen " .. ") daar ook:
>
> *"Een paard dat niet recht is kan niet verzamelen."*

Ik snap niet waarom niet. Recht is, volgens mij, iets heel anders dan verzameld.

Rechtgericht is voor mij allesbehalve nieuw, staat echt ook al in de betere ruiterboekjes van 50 jaar geleden. Vergelijkbaar met dat het dragen van een rugzak veel minder ongezond en vermoeiend is dan het dragen van een schoudertas.

> Dat is eigenlijk de grootse beperking,want naast de fiets kun
> je niet recht richten.
> *"Voorwaartse paarden zijn de beste paarden".*

Als je je voorwaarts wil bewegen wel, lijkt me.
Of wordt er mee bedoeld "makkelijk tot activiteit te bewegen"? = lage responsdrempel... of latentie (snelheid van reactie) zoals een "log" zwaar trekpaard alleen al door massa meer moeite heeft met snel reageren?

> *"Een recht paard moet eerst voorwaarts zijn voor dat je met
> een ophouding verzameling kunt vragen" en "Het enige doel van
> voorwaarts vragen is dat het paard vervolgens met ophouding
> gaat verzamelen".*

Geef me dan eerst eens een algemeen bruikbare definitie van verzamelen.
Ik heb al 30 jaar de indruk dat, nagelang de hippische doelstelling, iedereen er iets anders mee bedoelt en snap daar nog altijd niets van.

> Als ik Luna naast de fiets voorwaarts heb dan neem ik iets mijn
> tempo terug, een seconde of 10, daarna versnel ik weer even om
> vervolgens weer iets in te houden. Dit alles aan een

> zijde op de hoefslag op een rechte lijn (stelling naar
> buiten)".*
>
> Groet, Michiel

Ik vroeg er Pien van de week ook al naar. We hebben jaren terug er ook al uitgebreide discussie over op PN gehad. Verzameling, frame, whatever...

In een klassiek dressuurmodel snap ik er nog iets van. Verzameling komt daarin neer op percentatief gewicht steeds meer op de achterbenen verplaatsen. Dit omgekeerd evenredig aan snelheid blijft logisch (van renpaard tot stijgeren en alles daar tussen in).

In het remonte model (Caprilli e.v.) is echter bij proefnemingen (metingen) in opdracht van het Hongaarse leger gevonden dat "verzamelde", dressuurmatig veel meer beleerde officierspaarden qua zwaartepunt-/gewichtsverplaatsing zich niet significant onderscheidden van basisbelering. Hetgeen zich, volgens mij dan, voort zet tot en met hedendaagse FEI-dressuurvormen of wat ervoor door gaat.

Gangenpaarden. IJscoos. Tölt... lukt niet zonder een zekere mate van "verzameling" en/of actieve achterhand.

Ik zou dit alles toch wel eens systematisch willen uiteenrafelen.
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Training/gedrag
Trainingsmethoden, rijmethoden, omgaan met paarden, etc.
Onderwerp starten814 onderwerpen
17386 berichten
Pagina 87½ van 1160
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact