Frans Veldman schreef op dinsdag 5 januari 2010, 18:03:
> En zo lopen er hordes kreupele paarden rond waarvan de eigenaren onterecht denken dat ze
hko.htm">hoefkatrol hebben, terwijl die paarden alleen maar verkeerd worden bereden. Als dit dan wordt gecorrigeerd dan is het verkeerde rijden gecorrigeerd, en niet de
hko.htm">hoefkatrol, want daar was vanaf het begin al niets mis mee.
Nou... op de röntgenfoto vaak wel. Op de dvd van AdB komen
hko en artrose klasse 3 en 4 voorbij, kissing spines en spat. Is allemaal op röntgenfoto's aan te tonen.
Ook Buck had op de röntgenfoto's rv meer botaantasting dan lv. Was ik door blijven hobbelen, had het gegarandeerd artrose geworden. Nu was het nog niet zo ver, maar het was wél een aanduiding dat rv blijkbaar zwaarder belast werd dan lv.
>
> Maar ok, we zijn het over de meeste dingen eens. Alleen begreep ik uit een eerder bericht dat je mijn lijstje met bijkomende factoren (leeftijd, ruitergewicht, duur van de belasting, etc) niet zo zag zitten, klopt dat?
Je lijstje deed niet zo heel erg terzake omdat je om de essentie heen draaide door allerlei extra's erbij te halen die er uiteraard ook mee te maken hebben, maar zo zijn er nog 100 te bedenken. Duur en aard van de belasting noem ik toch ook, het hangt af van hoe vaak hoe lang en hoe je rijdt en ook ruitergewicht speelt mee. Ook hoe hard wordt er aan de teugels getrokken, hoe fanatiek wordt de achterhand getraind. Maar dat is niet de essentie van waar het in dat stukje om ging.
De essentie was dat door stelselmatig a-symmetrisch rijden OP DEN DUUR en OOIT, MISSCHIEN er een blessure uit kan voortvloeien.
Dit voorkomen ipv afwachten of er kreupelheid komt lijkt me wel zo aardig naar het paard.
Ik heb het in de discussie 2 jaar of zoiets geleden vergeleken met een muisarm, dat werd door jou toen weggehoond. Ik blijf erbij. Herhalende foutieve overbelasting kan op den duur resulteren in een blessure.
Wat de a-symmetrie igv het straalbeentje betreft, daar doe je weer heel erg flauw: de a-symmetrie zit niet in die ene buigpees over het straalbeentje maar in het feit dat het aan het ene been wél en het andere been niet voorkomt.