InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Training/gedrag
Trainingsmethoden, rijmethoden, omgaan met paarden, etc.
Onderwerp starten814 onderwerpen
17388 berichten
Pagina 504½ van 1160
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: dinsdag 19 oktober 2010, 14:3819-10-10 14:38 Nr:216168
Volg auteur > Van: Marianne Gomes Opwaarderen Re:216167
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: voor Pien (of anderen): overstap naar bitloos Structuur
Marianne Gomes
Shangri La


601 berichten
sinds 4-10-2010
Spirithorses schreef op dinsdag 19 oktober 2010, 14:06:


> Daarom zeg is: "Ja, zo simpel is het echt'.
>
> Groet, Pien

Dankjewel Pien, dit is zeer duidelijk, technisch en goed beschreven, zelfs ik, als niet ruiter, snap het en bewijst voor mij dus meer en meer dat het probleem niet Bit - Bitloos is.

Dat Bit mag en kan volgens mij wettelijk verboden worden.

Want volgens mij lees ik dat de Bitloos ruiter meer controle heeft en dat de zadel rijder gewoon de teugels los kan laten - zoals ik zag met Tracey.

Wat ik me altijd afvraag als het zo duidelijk is, waarom doet niet iedereen het?

Dus dan kom je weer terug op voorlichting.

Helaas zal Paardrijden wel net zo iets zijn als Autorijden - er zijn goeie en slechte ruiters/chauffeurs. Geen idee, bestaan er Paardrijbewijzen? Zou leuk zijn als die alleen verstrekt worden aan Bitloos ruiters en de verzekering alleen Bitloos rijden verzekerd. Moet je eens zien hoe snel je resultaten krijgt. Mijn mening ... :-)

Maar misschien heeft Paardrijden ook een hele boel te maken met jezelf overwinnen, leren leiding te geven, je opdrachten duidelijk over te brengen zonder machts (of onvermogen) uitingen. Iemand die niet goed in zijn vel zit zal meer leren van Bitloos, daar is het gelijk ook therapy voor en jezelf zo leren kennen is niet altijd leuk en de kans bestaat ... als ze eerst met bit gereden hebben, snel maar weer terug naar het Bit....! Zit ik er weer naast ehm

Er is een manege niet ver van hier, en daar zouden alle PN'ers direkt de Animal Rights Activists naar toe sturen, maar ik ga daar toch eens een les boeken om te zien hoeveel werk er voor me te doen is in Bulgarije. Niet de eerste keer dat ik hier alleen op de Barrikade sta, maar ik doe wel altijd eerst mijn huiswerk.

Nogmaals bedankt voor de zeer duidelijk omschrijving. Chao
Volg datum > Datum: dinsdag 19 oktober 2010, 14:5219-10-10 14:52 Nr:216169
Volg auteur > Van: yondan Opwaarderen Re:216167
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: voor Pien (of anderen): overstap naar bitloos Structuur
yondan
België


59 berichten
sinds 15-3-2007
Inderdaad, zo simpel is het !

Een aantal jaren geleden hebben wij een "manegepaardje" gekocht : 14 jaar, ALTIJD bit, ALTIJD ijzers, ALTIJD zweep, ALTIJD sporen, NOOIT groen gras. Was buiten, zogezegd, heel moeilijk te rijden.

Gekocht en een figuurlijke seconde later : bit eruit, ijzers eraf. Zweep en sporen hebben we niet, wel gras. Dus beestje ook 24/7 buiten (weliswaar met open stal).

Paardje rijdt grandioos ! Ook tijdens buitenritten : door het dorp, langs auto's en traktors, ... Af en toe heeft hij een "stop-moment", maar zonder zweep (wel met respect en geduld !)krijgen we hem perfect terug in "1ste" ! :-M

Enkele weken geleden is zijn vorige eigenares (dierenarts !) op bezoek geweest en heeft met hem gereden : ze stond versteld hoe hij met sidepull te rijden is en hoe goed hij op zijn voetjes staat ! :-D

Heerlijk beestje ! 't Is waar, hè Pien ?!
Volg datum > Datum: dinsdag 19 oktober 2010, 15:0719-10-10 15:07 Nr:216170
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:216168
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: voor Pien (of anderen): overstap naar bitloos Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
Marianne Gomes schreef :
> Want volgens mij lees ik dat de Bitloos ruiter meer controle heeft en dat
> de zadel rijder gewoon de teugels los kan laten - zoals ik zag met Tracey.

Ik zie eerlijkgezegd niet dat een bitloos of bitrijder meer of minder controle heeft.
Ik denk niet in termen van controle maar in samenwerking, vertrouwen tussen rijder en paard. Helemaal voorkómen dat een paard schrikt kun je bijvoorbeeld niet, ook al probeer je nog zoveel situaties te creëren waarmee je je paard kunt desesibiliseren; een vluchtdier als een paard kan altijd schrikken en sommigen willen wegvluchten. Indien je samenwerking met het paard in orde is zal dat paard na 2 tellen vragen: 'oké baasje, wat moet ik doen' en zich laten geruststellen. Of misschien schrikt-ie niet eens omdat jijzelf ook niet verschoten bent. Dat is in mijn ogen een goede is samenwerking. Jij kunt het paard geruststellen en ook: het paard láát zich door jou geruststellen.

In geval van Stacey Westfall ziet het filmpje er prachtig uit maar bedenk dat zij haar paard op een tradi manier (met bit en de hele rambam) beleerd heeft en tijdens het filmpje wel haar sporen nog draagt (als we het tebnminste over datzelfde filmpje met de reiningproef hebben). Van haar begrijp ik niet dat zij überhaupt nog met bit rijdt. Dus dat is niet helemaal een 100 % betrouwbaar gegeven, hoewel het er zeker wel mooi uitziet, absoluut!

Groet, Pien
Volg datum > Datum: dinsdag 19 oktober 2010, 15:0719-10-10 15:07 Nr:216171
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:216169
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: voor Pien (of anderen): overstap naar bitloos Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
yondan schreef :>
> Heerlijk beestje ! 't Is waar, hè Pien ?!

Nou en of ! YES!
Mooi voorbeeld dit.

Groetjes, Pien
Volg datum > Datum: dinsdag 19 oktober 2010, 15:2419-10-10 15:24 Nr:216172
Volg auteur > Van: Anja S Opwaarderen Re:216167
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: voor Pien (of anderen): overstap naar bitloos Structuur

Anja S
Nederland


478 berichten
sinds 3-7-2010
Spirithorses schreef op dinsdag 19 oktober 2010, 14:06:

> Wat doet het gros van de ruiters echter; die zijn gewend met bit te rijden
> met constante teugeldruk en eenmaal bitloos gaan ze door op dezelfde voet
> en dat is zeer onprettig voor het paard aangezien dat een effect op de

> kon rijden of bovenstaande manier nog niet eigen was.
>
> Daarom zeg is: "Ja, zo simpel is het echt'.
>
Als iedereen dit hele bericht van Pien nu eens uitprint, boven zijn/haar bed hangt en uit zijn hoofd leert ... driemaal daags verplicht leest en dit gewoon eens gaat ervaren ... dan kunnen we één onderwerp voor eens en voor altijd achter ons laten, dan hoef je namelijk niemand meer te dwingen het bit uit te laten :-P
Volg datum > Datum: dinsdag 19 oktober 2010, 15:2919-10-10 15:29 Nr:216173
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:216172
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: voor Pien (of anderen): overstap naar bitloos Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
Anja S schreef :
> Als iedereen dit hele bericht van Pien nu eens uitprint, boven zijn/haar
> bed hangt en uit zijn hoofd leert ... driemaal daags verplicht leest en
> dit gewoon eens gaat ervaren ... dan kunnen we één onderwerp voor eens en
> voor altijd achter ons laten, dan hoef je namelijk niemand meer te dwingen
> het bit uit te laten :-P

Hahaha, :-M
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Training/gedrag
Trainingsmethoden, rijmethoden, omgaan met paarden, etc.
Onderwerp starten814 onderwerpen
17388 berichten
Pagina 504½ van 1160
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact