InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Training/gedrag
Trainingsmethoden, rijmethoden, omgaan met paarden, etc.
Onderwerp starten814 onderwerpen
17388 berichten
Pagina 775½ van 1160
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: zaterdag 13 augustus 2011, 14:4513-8-11 14:45 Nr:234977
Volg auteur > Van: Anja Seijn Opwaarderen Re:234975
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Bit-vraag Structuur

Anja Seijn
Nederland


3222 berichten
sinds 4-8-2008
Dani62 schreef op zaterdag 13 augustus 2011, 14:29:

> Stephanie Pots schreef op zaterdag 13 augustus 2011, 9:37:
>
>> Zodra mijn paard een halster om heeft, wordt er niet meer gegraasd. Gewoon

> ergens waar dat gewoon effe niet kan/mag lijkt :-P . En als je wilt
> opstappen mag het weer niet, is ook niet duidelijk dan.
>
> Groet, Dani

Voor mij werkt het wel, want ik kom eigenlijk nergens waar ik niet af kan stappen en als ik niet afstap is het niet grazen. Opstappen dan neem je de teugels weer aan hé ... dat is voor mijn paarden het teken "klaar, we gaan weer verder" ... ik heb nog niet ervaren dat dat onduidelijk was.
Volg datum > Datum: zaterdag 13 augustus 2011, 15:2613-8-11 15:26 Nr:234978
Volg auteur > Van: Nils Vellinga Opwaarderen Re:234928
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: bitloos mennen Structuur

Nils Vellinga
Kinrooi
Belgie

Jarig op 22-5

6064 berichten
sinds 16-3-2006
Ik vraag me af of je stapjes ook te klein kan maken??
Heb je al druk op de borst gehad? Slepen met het borst-tuig? Band- blikjes- Jerry-can's.
Ze gaat onder zadel, Ja? Hoe reageert ze, als je (zittend in het zadel) een touw in de hand hebt, met daaraan een Jerry-can?
Olly vind het 100x niks, eng en raar dus, gaat er voor op de loop. Leuke oefening :-P

Nils en Olly :-)
Creatief met IJzer,
maar niet aan mijn paard
Volg datum > Datum: zaterdag 13 augustus 2011, 15:4413-8-11 15:44 Nr:234979
Volg auteur > Van: Marlies Sanders Opwaarderen Re:234978
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: bitloos mennen Structuur

Marlies Sanders
Nieuwdorp
Nederland

Jarig op 6-8

2752 berichten
sinds 11-7-2009

En nog toe te voegen: teugels of strengen tussen de benen?
Volg datum > Datum: zaterdag 13 augustus 2011, 15:4513-8-11 15:45 Nr:234980
Volg auteur > Van: Marlies Sanders Opwaarderen Re:234979
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: bitloos mennen Structuur

Marlies Sanders
Nieuwdorp
Nederland

Jarig op 6-8

2752 berichten
sinds 11-7-2009

Wel geweldig he, als het zo lekker gaat?
Leuk voor jullie...
Volg datum > Datum: zaterdag 13 augustus 2011, 17:4613-8-11 17:46 Nr:234984
Volg auteur > Van: Martina Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Voet hoog en stil houden Structuur

Martina
Hocheifel
Duitsland

Jarig op 16-11

2894 berichten
sinds 30-7-2007
Ik zit een beetje te worstelen met het bekappen van ons nieuwste paard. Zodra je iets met z'n voeten wil gaan doen zie je de stress komen bij het paard. Het hele lijf komt vol spanning, angstige ogen.
Omdat hij mechanisch bevangen is móet ik regelmatig de voeten bijhouden om dat te verhelpen. Ik bekap nu dus zijn voeten terwijl hij ligt. Dat levert dus totaal geen stress op. Sterker nog, hij valt erbij in slaap. Neus op de grond, ogen dicht, of languit liggen met z'n 4 benen uitgestrekt. Liggend mag je met z'n voeten doen wat je wil, ze verleggen, eraan peuteren... Ontspanning alom.
Als hij staat en je wil niks met z'n voeten doen, je krabt 'm bijvoorbeeld in de kootholtes, dan krijg je heel voorzichtig en rustig het hele been naar je toe gestrekt (en zelf een lekkere rugmassage). Toen ik z'n koker laatst schoonmaakte trok hij 1 achterbeen zo hoog op dat hij een hond leek die tegen een boom piste. Hoef op kniehoogte...! Ik hoopte dat de buren dat niet zagen Grinn! Hij kan dus wel op de andere voet staan (beide kanten, geen probleem).

Maar goed, er is waarschijnlijk in het verleden ooit iets gebeurd dat het bekappen voor hem erg stressvol maakt. Als je een voet vraagt krijg je hem onmiddellijk (samen met de spanning en een enorme dosis wantrouwen) en daarna houdt hij die niet stil. Bij z'n achtervoeten al helemaal niet zodra je een hand om de hoef legt. Hij stoot constant die voet van voor naar achter maar hij is er niet op uit je te schoppen of pijn te doen. Hij maakt het je alleen volledig onmogelijk iets aan die voet te doen, het lijkt er zeg maar op dat hij die hand van z'n voet af wil schudden. Verleg je die hand van de voet naar z'n onderbeen wordt het stoten minder maar gaat wel door.

Nu ben ik al wat met hem aan het oefenen geweest waardoor de voorvoeten een beetje ontspannener omhoog blijven (het rustige moment met de voet omhoog belonen). Hij houdt ze iets langer stil, ik kan ze uitkrabben of doen alsof ik iets doe en kan ze in alle rust weer neerzetten voor 'm. Dat moet ik dus achter ook zien te bereiken. Maar ik heb daar een probleem met timen. Er is eigenlijk geen moment waarop hij z'n voet stil houdt. En als het er al is dan is dat van zo'n korte duur dat als ik dán beloon, het vaak alweer net voorbij is (en ik dus het foute beloon en m'n eigen werk verpruts).
Hoe los ik deze puzzel op...?
Volg datum > Datum: zaterdag 13 augustus 2011, 18:1213-8-11 18:12 Nr:234987
Volg auteur > Van: Sandra van Bommel Opwaarderen Re:234962
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Mag je een ander dwingen om bitloos te rijden? Structuur
Sandra van Bommel
Homepage
Bredaryd, Slättö
Zweden

Jarig op 15-10

2237 berichten
sinds 30-3-2009
Nathalie Lagasse schreef op zaterdag 13 augustus 2011, 11:58:

> Sandra van Bommel schreef op vrijdag 12 augustus 2011, 17:12:
>
>> Met haar naar buiten was niet eens denkbaar. Ze kon redelijk heftig worden

> Zalig gevoel hé?
>
> YES!
> Nathalie

Jep :-D
Volg datum > Datum: zaterdag 13 augustus 2011, 18:3413-8-11 18:34 Nr:234988
Volg auteur > Van: cheyenne26 Opwaarderen Re:234958
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Mag je een ander dwingen om bitloos te rijden? Structuur

cheyenne26
Nederland

Jarig op 21-8

57 berichten
sinds 3-5-2011
Marianne Gomes schreef op zaterdag 13 augustus 2011, 11:42:

> cheyenne26 schreef op zaterdag 13 augustus 2011, 10:47:
>
>>

> Iets in die trant, dat moet de norm worden.
>
> En gelukkig met paarden krijg je dan een vriendelijke vriend, met kinderen
> en de zg zachte hand .......... =-)

Mooi gezegd! Ik heb helaas niet zo'n kennis. Ik denk ook dat het heel moeilijk is om met maar een paar mensen te doen. Eigenlijk zou er een reclame moeten komen zoals die van brooke hospital, maar dan met mensen die hun paard mishandelen. Op dit moment is de tradi wereld nog te groot om daar tegenop te 'vechten', maar als we allemaal bij onszelf beginnen en je omgeving op een goede manier informeert en laat 'proeven' van hoe het ook kan, dan denk ik dat je ook al een stapje verder bent. Weet je wat wel jammer is? Dat veel cursussen en clinics en lessen nog best veel geld kosten. En dan heb je vaak nog een eigen paard nodig als je iemand aan huis wilt laten komen. En die hebben wij niet en veel kinderen op de manege ook niet. Dus dan moet hiervoor natuurlijk ook nog een oplossing voor komen.
Volg datum > Datum: zaterdag 13 augustus 2011, 18:5613-8-11 18:56 Nr:234993
Volg auteur > Van: Koen Theys Opwaarderen Re:234984
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Voet hoog en stil houden Structuur

Koen Theys
Homepage
Bonheiden
Belgie

Jarig op 28-12

1565 berichten
sinds 2-3-2008
Dat lijkt sterk op kramperigheid als ik het zo lees.
Dit heeft neurologische oorsprong als ik mij niet vergis?
Ik zo een drietal klanten met paarden die net hetzelfde doen bij het vragen van een achtervoet.

Koen
Volg datum > Datum: zaterdag 13 augustus 2011, 19:3213-8-11 19:32 Nr:234999
Volg auteur > Van: Fem Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Paraplu- examen! Structuur

Fem
schoorl
Nederland

Jarig op 27-1

615 berichten
sinds 26-7-2010
Een paar jaar geleden heb ik Joe een paraplu-training gegeven, omdat hij erg bang was voor paraplu´s. Ik moest mensen die hun paraplu open hadden van verre toeroepen met de vraag of hij even dicht mocht, zodat we er langs konden...Het liefst wilde hij omdraaien als we een plu tegenkwamen. Door af te stappen en er samen met hem langs te gaan lukte het dan wel, maar hij was er erg gestresst van.
Ik heb toen gewoon een grote paraplu in de rijbak gelegd en hem in de bak gelaten.Hij wilde eerst eigenlijk de bak niet in, maar samen dan wel. Uiteindelijk na heel voorzichtig samen er een paar keer heen ,hem ruimte te geven er evt van weg te gaan, weer opnieuw erheen,zijn we na een klein uurtje samen onder de plu terug naar stal gelopen. Sindsdien heb ik pas 1x onderweg iemand met een plu gezien, en dat was een paar maanden na de training.Hij was toen heel relaxed, niet onder de indruk.leek de plu´s niet eens op te merken.

Afijn, vanmiddag gingen we tussen de buien door even wandelen. Het was erg druk op ´ons´ schelpenpaadje. Op een gegeven moment kwamen er wel 4 mensen ( in een groepje ) met verschillende kleuren en groottes parapu´s aanlopen, en ook nog twee blaffende hondjes die erom heen renden. Paraplu-examen voor gevorderden, dacht ik meteen...

Joe bleef keurig in de berm staan, keek eens naar de hondjes en toen ze voorbij waren liep hij weer rustig mee, zonder verder iets van de paraplu's te maken! Ik was eigenlijk verbaasd dat het nog steeds zo goed ging, omdat het al zo lang geleden was dat we dit hadden gedaan..
Kennelijk is iets dan niet meer eng, en wordt het dat ook niet meer! duim

A horse doesn't care how much you know, but he
knows how much you care !
Volg datum > Datum: zaterdag 13 augustus 2011, 20:0613-8-11 20:06 Nr:235003
Volg auteur > Van: Corinne Corten Opwaarderen Re:234859
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: bang voor dazenval Structuur
Corinne Corten
Eben Emael
België

Jarig op 9-6

100 berichten
sinds 25-1-2008

Maak er niet zo'n punt van. Het ene paard went snel het andere niet. Je klinkt overbezorgd en dat moet je juist niet doen. Zet dat ding in de wei en laat je paard het zelf uitzoeken. Drinken doet hij wel miss niet meteen maar als hij echt dorst heeft overwint de overlevingsdrang het van de dazenval. Ook dat mag een paard ervaren. Hij ziet aan zijn maatjes dat er geen echt serieus gevaar is.
Paarden mogen best wantrouwend zijn. OVer twee weken is hij wel gewend enzo niet, dan komt het wel een keer.
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Training/gedrag
Trainingsmethoden, rijmethoden, omgaan met paarden, etc.
Onderwerp starten814 onderwerpen
17388 berichten
Pagina 775½ van 1160
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact