Een kleine update:
Training om te injecteren is klaar. Vorige week voor het laatst naar de dierenkliniek geweest om te oefenen. In september staat er een inenting op de planning. Dan gaan we dus voor het eerst "echt". Hoewel ik dat spannend vind (heel stom, maar toch), heb ik er ook alle vertrouwen in, want het gaat gewoon goed.
Wat doen we nu nog? Trainen dat anderen iets bij hem kunnen. Dat iets is vooralsnog alleen maar bewust aanraken. Momenteel kan hij op mijn aanwijzingen alle makkelijke lichaamsdelen aan mijn partner aanbieden en accepteert de makkelijke "medicijnen" als aangeraakt worden door een verbandje ed.
Zelf ben ik bezig hem te leren dat ik met een elektrische tandenborstel zijn tanden poets. Hij heeft een nogal smerig gebit en ik hoop met de elektrische tandenborstel dat schoner te krijgen. Ik mag hem bij zijn poot aanraken met de tandenborstel aan, en op 10 cm van zijn tanden komen. Of het me gaat lukken? Geen idee, maar we zijn al een heel eind gekomen en ik zie wel hoe ver ik kom.
We moeten ook nog met zijn oren aan de slag, want daar zit nog een best trauma op. Dat doe ik rustig, zo heel af en toe eens. En dat gaat langzaam beter, maar heeft nog wel tijd nodig.
Laatst had hij een wondje, welke ik heel ontspannen mocht wassen en zalven. Echt zo super, die ontspanning en het vertrouwen! Dat geeft me het gevoel dat we er zijn. Het maakt niet meer zoveel uit wat ik van hem wil, als ik deze manier gebruik, lukt het.