InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Gezondheid
Discussies over algemene gezondheid, behandelingen, etc.
Onderwerp starten1162 onderwerpen
18957 berichten
Pagina 810½ van 1264
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: zondag 4 maart 2012, 9:444-3-12 09:44 Nr:244992
Volg auteur > Van: Zieltje Opwaarderen Re:244983
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: NL in rep en roer; Rhino Structuur

Zieltje
Goes
Nederland


118 berichten
sinds 25-5-2004
e m kraak schreef op zaterdag 3 maart 2012, 23:37:

>

> Ik vind als ik het teruglees dit een ietwat warrig schrijfseltje maar kan
> het zogauw niet beter. Hoop dat de strekking duidelijk is.

Ik vond dit nu juist een van de meest heldere posten van je Egon en vind het ook heel erg voor je dat je indertijd door juist het goede/fijnste voor je hengst te willen doen hem verloren hebt.

Suzanne.
Volg datum > Datum: zondag 4 maart 2012, 9:464-3-12 09:46 Nr:244993
Volg auteur > Van: Nils Vellinga Opwaarderen Re:244990
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: NL in rep en roer; Rhino Structuur

Nils Vellinga
Kinrooi
Belgie

Jarig op 22-5

6064 berichten
sinds 16-3-2006
Spirithorses schreef op zondag 4 maart 2012, 9:08:

> Dus gaan we ze nu maar gezelig met z'n allen naar de Horse Expo.
> Mij niet gezien daar (zowiezo al niet maar nu al helemaal niet).

Nuja, als je jezelf en je kleren eerst ontsmet, voor je naar de paarden gaat ... ;-)

Nils en Olly :-)
Creatief met IJzer,
maar niet aan mijn paard
Volg datum > Datum: zondag 4 maart 2012, 10:274-3-12 10:27 Nr:244996
Volg auteur > Van: e m kraak Opwaarderen Re:244993
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: NL in rep en roer; Rhino Structuur

e m kraak
Nederland


7960 berichten
sinds 5-5-2004
Nils Vellinga schreef op zondag 4 maart 2012, 9:46:

> Spirithorses schreef op zondag 4 maart 2012, 9:08:
>
>> Dus gaan we ze nu maar gezelig met z'n allen naar de Horse Expo.
>> Mij niet gezien daar (zowiezo al niet maar nu al helemaal niet).
>
> Nuja, als je jezelf en je kleren eerst ontsmet, voor je naar de paarden
> gaat ... ;-)

(ook @ Pien)
Waarom?
Als de DA mij vraagt of mijn zieke paard toch vooral geen contact met de anderen heeft gehad, 10 minuten later vertelt dat het overgrote merendeel van de paarden sowieso al drager is... dan is dat toch tegenstrijdig?
Laat iedereen maar fijn naar de Horse Expo hoor, prima toch, van die hebben hun paarden een dagje geen last van. Maar om dan je kleren te ontsmetten voor iets dat je paard hoogstwaarschijnlijk toch al heeft... vind ik eigenaardig (gelijk de tegenstrijdigheid van de DA 6 jaar geleden).

Iets soortgelijks meen ik te zien in het verband dat gemaakt wordt, ook door Piet, tussen winter, rotweer... en dan is het straks weer zomer en geen rhino meer. Onzin!
Als er een verband lijkt tussen de (na)winterdagen en rhino dan komt dat denk ik omdat er dan al langere tijd méér paarden in voor hen barre omstandigheden in stallen opgesloten zitten. Dat het allemaal ongeweten en met toch vaak wel de beste bedoelingen is doet er niets aan af. Ik ben overtuigd dat als alle staldeuren opengezet worden, en daar hoef je het gemak dat het hebben van stallen kan meebrengen dus helemaal niet voor af te schaffen, alleen maar de boxdeuren en niet te vergeten die naar buiten open laten staan een groot paardenleed wordt verholpen. Dat dit niet voor alle bedrijfsvormen even makkelijk te realiseren is snap ik uiteraard ook nog wel.

Als ik goed begrijp wat ik meen de afgelopen jaren hierover bijgeleerd te hebben, hebben je paarden weinig te vrezen van die paardenherpes (die ze allemaal toch al hebben) zolang ze goed in hun vel zitten.
Een "uitbraak" van deze ziekte is daarom niet iets nieuws, een paarden-MKZ o.i.d., maar een teken aan de wand dat het daar met paardenwelzijn al langer en fundamenteel slecht gesteld is. En dat kan terwijl de paarden naar beste weten en met goede bedoelingen zo goed mogelijk verzorgd worden zoals bij de politie.
Volg datum > Datum: zondag 4 maart 2012, 10:274-3-12 10:27 Nr:244997
Volg auteur > Van: e m kraak Opwaarderen Re:244992
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: NL in rep en roer; Rhino Structuur

e m kraak
Nederland


7960 berichten
sinds 5-5-2004
Zieltje schreef op zondag 4 maart 2012, 9:44:

> e m kraak schreef op zaterdag 3 maart 2012, 23:37:
>
>>
>
>> Ik vind als ik het teruglees dit een ietwat warrig schrijfseltje maar kan
>> het zogauw niet beter. Hoop dat de strekking duidelijk is.
>
> Ik vond dit nu juist een van de meest heldere posten van je Egon

Ik niet, want het blijkt nu alweer dat het niet begrepen wordt, dat het kwartje niet valt (zie mijn vorige post).
Ik zou echt veel liever hebben dat iemand het veel beter en zekerder weet dan ik hoor, en dat die dat dan vooral post!
Volg datum > Datum: zondag 4 maart 2012, 10:384-3-12 10:38 Nr:244998
Volg auteur > Van: joop Opwaarderen Re:244976
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Na 2 jaar opnieuw influenza booster enting? Structuur

joop
Homepage
Frankrijk


5046 berichten
sinds 20-6-2005
Nils Vellinga schreef op zaterdag 3 maart 2012, 21:32:

>> je komt helemaal niet met het gif in aanraking zolang er geen bacterien
>> aanwezig zijn.
>
> In "onze" omgeving met paarden, zijn we omgeven met deze bacterie.
> Waarom zou ik er dan niet mee in aanraking komen?

niet met het gif Nils, wel met de bacterie maar daar gaat het niet om, het gaat erom dat je er niet tegen kan als het gif in je lichaam wordt geproduceerd

> Een kleine wonde,
> veroorzaakt door een oude tak met dorens van een braamstruik, is voldoende
> om de bacterie/(of spore er van) op de "juiste" plaats te krijgen?

>
> Waarom?
> Er word algemeen gesteld dat we tenminste 5 jaar "beschermd" zijn
> *ná* een adequate basis enting. Ja?

Omdat het gif dan ingespoten wordt kan je antistoffen produceren. Het immuunsysteem blijft niet eindeloos alert, en na een paar jaar verminderd waarschijnlijk de anti tetanus alertheid van het systeem. Waarom waarschijnlijk: in feite weet men nog niet hoe lang precies de bescherming werkt, en gaat men uit van termijnen waarvan men denkt dat die in ieder geval zekerheid bieden. In de praktijk zien we dat de termijnen steeds worden verlengd en men vermoedt zelfs dat de basisenting voldoende bescherming biedt voor de rest van je leven.


>>
>> heel mistig ja :-P
>
> Ik vind mijn interpretatie heel goed aansluiten

zo werkt het toch niet in de wetenschap. Een hypothese is interessant maar nu verder met de bewijzen. Stel nu dat je bewijst dat er gevallen zijn van mensen die nooit zijn geent en dat die toch antistoffen tegen tetanus gif in hun lichaam hebben, dan heb je er niet veel aan, want in de praktijk vertrouwt de mens toch liever op de zekerheid van een vaccin.

> bij de gevallen, dat er
> ná 20 jaar (ná adequate basis enting), nog antilichamen zijn gevonden
> bij mens en paard. Dat dit mogelijk werd, doordat betreffend mens of paard
> "stiekem" tussentijds besmet is geweest en zo de afweer in stand heeft
> gehouden.

veel waarschijnlijker is dat het lichaam in staat is met de basisenting voor de rest van je leven voldoende antistoffen opbouwt tegen het tetanusgif.
Volg datum > Datum: zondag 4 maart 2012, 11:434-3-12 11:43 Nr:245004
Volg auteur > Van: FemkeV Opwaarderen Re:244998
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Na 2 jaar opnieuw influenza booster enting? Structuur

FemkeV
Homepage
Amstelveen
Nederland

Jarig op 4-1

83 berichten
sinds 15-3-2010
Domme vraag misschien, maar waarom is een tetanus enting vele jaren werkzaam en een influenza enting maximaal een jaar? Ik blijf dat toch niet begrijpen :-S
Volg datum > Datum: zondag 4 maart 2012, 12:024-3-12 12:02 Nr:245005
Volg auteur > Van: joop Opwaarderen Re:245004
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Na 2 jaar opnieuw influenza booster enting? Structuur

joop
Homepage
Frankrijk


5046 berichten
sinds 20-6-2005
FemkeV schreef op zondag 4 maart 2012, 11:43:

> Domme vraag misschien, maar waarom is een tetanus enting vele jaren
> werkzaam en een influenza enting maximaal een jaar? Ik blijf dat toch niet
> begrijpen :-S

omdat het tetanus gif niet verandert zijn de antistoffen altijd effectief. Virussen die griep veroozaken veranderen (muteren) zo snel dat vaccinatie bijna nooit werkt, zelfs niet een jaar. Er zijn enorm veel verschillende virussen die griep veroorzaken.
Volg datum > Datum: zondag 4 maart 2012, 12:264-3-12 12:26 Nr:245006
Volg auteur > Van: FemkeV Opwaarderen Re:245005
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Na 2 jaar opnieuw influenza booster enting? Structuur

FemkeV
Homepage
Amstelveen
Nederland

Jarig op 4-1

83 berichten
sinds 15-3-2010
Dankje Joop, dat verklaart het inderdaad. Maar het opnieuw laten basisenten vind ik nog steeds vreemd in dit geval. Heeft het er werkelijk mee te maken dat de entstoffen door het paardenlichaam niet meer herkend worden, en dat je daarom twee keer vlak achter elkaar moet enten? Ik kan nog steeds nergens de verklaring hiervoor vinden, buiten het feit dat het ooit zo is bedacht en dat iedereen het maar volgt.
Volg datum > Datum: zondag 4 maart 2012, 20:394-3-12 20:39 Nr:245014
Volg auteur > Van: Anne Maria Opwaarderen Re:244983
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: NL in rep en roer; Rhino Structuur

Anne Maria
Surrey / Hampshire border
UK

Jarig op 9-8

353 berichten
sinds 12-5-2011
Jeez Egon, wat een ongelooflijke klote manier moet dat zijn om zo je hengst te verliezen :-(

Heb het even goed laten doordringen en zal er alles aan doen mijn beesten te allen tijde zo stress-vrij mogelijk te laten zijn.
Volg datum > Datum: zondag 4 maart 2012, 21:574-3-12 21:57 Nr:245018
Volg auteur > Van: kupie Opwaarderen Re:243910
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ernstig hko paard hulp gevraagd Structuur
kupie
Nederland


23 berichten
sinds 6-2-2012

Even een nieuw berichtje:

Ik heb er een n. bekapper bij gehad en het bleek dat hij rotstraal heeft. vandaar dat hij zo erg kreupel liep, het gaat nu al iets beter.
Dit heeft hij al vaker gehad maar nu was het me niet opgevallen omdat het heel diep zit..
(ben er wel blij om dat het dit is,waarom hij zo kreupel loopt.) hier is tenminste wat aan te doen, en nu maar afwachten..)
Vreemd trouwens dat rotstraal, het is hier helemaal niet nat dus het zal wel van binnen uit komen dan.

Had ik maar 10 jaar eerder geweten van het natuurlijk bekappen, dan was hij misschien gered geweest.

Nouja ik probeer er gewoon alles aan en wie weet ..................

En ik heb het mediapakket ook besteld/gekregen en in 1keer uitgelezen. heel interessant..
nu nog een cursus volgen.....

Bedankt allemaal voor de leuke reakties duim

Gr.Petra
Volg datum > Datum: zondag 4 maart 2012, 22:034-3-12 22:03 Nr:245019
Volg auteur > Van: Ilona Kooistra Opwaarderen Re:245018
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ernstig hko paard hulp gevraagd Structuur

Ilona Kooistra
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 25-9

2749 berichten
sinds 27-7-2003
kupie schreef op zondag 4 maart 2012, 21:57:

>
> Even een nieuw berichtje:
>

> heel interessant..
> nu nog een cursus volgen.....
>
> Bedankt allemaal voor de leuke reakties duim

Goed zo duim

Wat ga je doen/doe je tegen de rotstraal?

--
Ilona
Volg datum > Datum: zondag 4 maart 2012, 22:184-3-12 22:18 Nr:245020
Volg auteur > Van: Nils Vellinga Opwaarderen Re:244998
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Na 2 jaar opnieuw influenza booster enting? Structuur

Nils Vellinga
Kinrooi
Belgie

Jarig op 22-5

6064 berichten
sinds 16-3-2006
joop schreef op zondag 4 maart 2012, 10:38:

> niet met het gif Nils, wel met de bacterie maar daar gaat het niet om, het
> gaat erom dat je er niet tegen kan als het gif in je lichaam wordt
> geproduceerd

Ja kan er wel tegen - als je een adequate basis enting heb gehad.

>> Waarom?
>> Er word algemeen gesteld dat we tenminste 5 jaar "beschermd" zijn
>> *ná* een adequate basis enting. Ja?
>
> Omdat het gif dan ingespoten wordt kan je antistoffen produceren. Het
> immuunsysteem blijft niet eindeloos alert, en na een paar jaar verminderd
> waarschijnlijk de anti tetanus alertheid van het systeem.

Waarschijnlijk Niet, schrijf je hier onder :-P

> Waarom waarschijnlijk: in feite weet men nog niet hoe lang precies de bescherming
> werkt, en gaat men uit van termijnen waarvan men denkt dat die in ieder
> geval zekerheid bieden. In de praktijk zien we dat de termijnen steeds
> worden verlengd en men vermoedt zelfs dat de basisenting voldoende
> bescherming biedt voor de rest van je leven.

Die verlenging gebeurd toch niet op, slechts een vermoeden? Maar omdat er ná die periode van 5 jaar nog steeds voldoende antilichamen in het bloed zijn vastgesteld. Wetenschappelijk.

>> Waaruit bestaat die "bescherming" dan? Hoe voltrekt het zich? En waarom
>> zou ons lichaam niet opnieuw antilichamen gaan produceren, op het moment
>> dat we (binnen de beschermende tijd (4 jaar na dato?) geconfronteerd

> nu verder met de bewijzen. Stel nu dat je bewijst dat er gevallen zijn van
> mensen die nooit zijn geent en dat die toch antistoffen tegen tetanus gif
> in hun lichaam hebben, dan heb je er niet veel aan, want in de praktijk
> vertrouwt de mens toch liever op de zekerheid van een vaccin.

Nou ja, dat schrijf ik hier onder toch?

>> bij de gevallen, dat er
>> ná 20 jaar (ná adequate basis enting), nog antilichamen zijn gevonden
>> bij mens en paard. Dat dit mogelijk werd, doordat betreffend mens of paard
>> "stiekem" tussentijds besmet is geweest en zo de afweer in stand heeft
>> gehouden.

Omdat ze mijn "wetenschap" niet vertrouwen;
> vertrouwt de mens toch liever op de zekerheid van een vaccin.

Dit word blind gedaan - na 5 jaar - zonder dat er gecontroleerd word, of het wel nodig is.

> veel waarschijnlijker is dat het lichaam in staat is met de basisenting
> voor de rest van je leven voldoende antistoffen opbouwt tegen het
> tetanusgif.

Maar niemand - de wetenschap toch niet - vertrouwd er op ;-)

WAT gebeurt er met ons, wat doet ons lichaam - als we wél een goede basis enting hebben gehad - en raken geinfecteerd - binnen de "veilige" termijn ?
Worden we ernstig ziek, maar gaan niet dood?
Worden we een beet je ziek?
Worden we niet ziek?
Of gaan we evengoed dood, als we geen antiserum krijgen?

IS één en ander niet afhankelijk van de ernst van de infectie of bestaat "een beetje geïnfecteerd" niet bij Tetanus?

Nils en Olly :-)
Creatief met IJzer,
maar niet aan mijn paard
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Gezondheid
Discussies over algemene gezondheid, behandelingen, etc.
Onderwerp starten1162 onderwerpen
18957 berichten
Pagina 810½ van 1264
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact