InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Gezondheid
Discussies over algemene gezondheid, behandelingen, etc.
Onderwerp starten992 onderwerpen
18787 berichten
Pagina 911½ van 1253
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: vrijdag 7 december 2012, 10:257-12-12 10:25 Nr:252169
Volg auteur > Van: Sandra van Bommel Opwaarderen Re:252168
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hebben jullie dekens in huis ? Structuur
Sandra van Bommel
Homepage
Bredaryd, Slättö
Zweden

Jarig op 15-10

2237 berichten
sinds 30-3-2009

Ja, Je weet maar nooit. Alleen voor billy had ik er geen, dus die moest ik halsoverkop kopen toen hij in het najaar heel erg ziek werd. Ik gebruik ze verder nooit, maar het is prettig als ze klaar liggen indien nodig.(zijn trouwens gewoon oude dekens)
Volg datum > Datum: vrijdag 7 december 2012, 10:397-12-12 10:39 Nr:252170
Volg auteur > Van: Sandra van Bommel Opwaarderen Re:252166
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: chronische pijnstilling Structuur
Sandra van Bommel
Homepage
Bredaryd, Slättö
Zweden

Jarig op 15-10

2237 berichten
sinds 30-3-2009

Allemaal opnieuw bedankt voor jullie gedachten. Het is fijn om verschillende meningen en ervaringen te horen. Helpt mij met het nemen van de beslissing.

Pien, je zegt wel iets waars. Ik ben voor mij zelf bijna paranoide met geneesmiddelen. Ik moet al echt stikken van de pijn, wil ik een paracetamolletje nemen. Als meer nodig is, denk ik dat ik dood ga,. :-8
Stom is dat dan he... dat je bij dieren denk dat je dat beter wel kunt doen.

Ik heb het bij onze hond een tijdje gedaan. maar toen ik niets in huis had en hij niets kreeg, merkte ik geen verschil (was rheumocam) Ben er ook meteen mee gestopt. Zet natuurlijk ook aan het denken.

Misschien wil ik het heel krampachtig allemaal te goed doen. Hoewel... momenteel hälga uit de wei halen, doe ik toch evengoed niet zo graag. Sil gaat echt over de rooie en met sneeuw en ijs is dat echt link. Ze kan dus door de scherpe woekeringen in het gewricht daadwerkelijk zomaar een pees doorsnijden.
Bovendien staat hälga er niet meer om te springen en is rijden geen optie,ook niet in stap. Ze struikelt teveel en valt dan op haar knieen.(in de wei, als ze gewoon op haar gemak kan rondkuieren, heeft ze dat niet. Je ziet dat ze dan gewoon veel voorzichtiger loopt)

Hoe dan ook... ze hebben een redelijk luizenleven ja, dat wel. Moet kunnen. :-P

Heb een paar gedachten waar ik jullie mening dan ook wel over wil horen...

Is tijdelijke pijnstilling om te kijken of dat verschil voor hen uitmaakt een goed plan of zinloos?
Is het een beter idee om gewoon niets te geven, alleen wellicht paracetamol op het moment dat het nodig is?

En dan nog een moeilijke.... Als een van de dames uit de wei gaat, gaat de ander over de rooie. Ze zijn enorm hecht, die twee. Ze hebben beide serieuze problemen, die niet goed komen.
Nu heb ik in het begin gezegd dat als eentje zo slecht wordt dat ze dood moet, ze wellicht beter beiden dood kunnen zijn, omdat ze elkaar niet kunnen missen en weinig vooruitzicht hebben. Het leek mij wreed om eentje gestressd achter te laten voor de beperkte tijd die nog rest (hälga is bv het eerste paard na toon waar sil echt mee overweg kan en hälga schiet enorm in de stress als Silja de wei uit gaat)'
Het klinkt eigenlijk logisch, maar... dan denk ik... stel, sil gaat morgen onderuit en staat op drie benen, We kunnen dan niets meer voor haar doen. Is het dan werkelijk beter om ze allebei te laten gaan?
Volg datum > Datum: vrijdag 7 december 2012, 10:537-12-12 10:53 Nr:252171
Volg auteur > Van: Monique Meijer Opwaarderen Re:252170
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: chronische pijnstilling Structuur
Monique Meijer
Op Haaid
Duitsland

Jarig op 22-5

3218 berichten
sinds 3-6-2005

Sandra...... stop met piekeren. FG
Geniet van datgene wat ze nog kunnen.

Ik weet het, het is ontzettend moeilijk, je haalt je van alles in het hoofd, je wilt het goed doen.

Zoals jij met je paarden begaan bent, zul je de goede beslissing nemen als het zover is.
Misschien is de goede beslissing dat je beide moet laten gaan, misschien ook niet.
Dat zie je dan pas.

Monique
Volg datum > Datum: vrijdag 7 december 2012, 11:007-12-12 11:00 Nr:252172
Volg auteur > Van: joop Opwaarderen Re:252162
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: chronische pijnstilling Structuur

joop
Homepage
Frankrijk


5046 berichten
sinds 20-6-2005
Sandra van Bommel schreef op vrijdag 7 december 2012, 8:04:


> Met sil hink ik ook op twee benen, Ze heeft die spierschade, die voor
> beenwoekering heeft gezorgd in het kniegewricht.Een verkeerde beweging kan
> einde verhaal betekenen. Loop ik dan niet meer risico met pijnstillers? of
> moet ik dat risico nemen omdat ze wellicht nu pijn heeft?

deze vraag hoef je niet te stellen want er is geen antwoord op. Het is zoals het is. Geef je pijnstillers en zie je dat Sil zich prettiger voelt, dan is dat OK en wat er in de toekomst gebeurt gebeurt gewoon.

> Ik vind het zo verdomd lastig. Je wilt het beste voor hun doen, maar het
> is moeilijk te zeggen wat dat nu is.

Op 2 benen hinken, dit probleem doet zich voor door het functioneren van je eigen hersenen. Er is een klein stukje hersen dat dit fenomeen veroorzaakt. Je kan wel leren dit wat meer tot zwijgen te brengen. Een simpele aanwijzing: neem een besluit en denk er niet meer aan. Je kan je besluit herzien wanneer je wilt maar tussen 2 besluiten hoef je er niet over na te denken. ;-)

Het verhaal over Sil illustreert aardig in welke val wij kunnen trappen. Gebeurt er iets wat wij akelig of vervelend vinden dan zeggen we vaak: oh, had ik maar dit of dat gedaan dan was dit misschien niet gebeurd. De realiteit zegt echter dat het wel is gebeurd, accepteer de realiteit, verwerk de gebeurtenissen zoals ze zijn en ga verder met het leven.

Op het moment dat je (of iemand anders) sterft is het niet belangrijk of het komt door het WEL of NIET innemen van medicijnen. :-P
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Gezondheid
Discussies over algemene gezondheid, behandelingen, etc.
Onderwerp starten992 onderwerpen
18787 berichten
Pagina 911½ van 1253
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact