InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Gezondheid
Discussies over algemene gezondheid, behandelingen, etc.
Onderwerp starten1062 onderwerpen
18857 berichten
Pagina 917½ van 1258
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: maandag 10 december 2012, 19:0510-12-12 19:05 Nr:252322
Volg auteur > Van: Peter Donck Opwaarderen Re:252313
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hebben jullie dekens in huis ? Structuur

Peter Donck
Homepage
moorslede
belgie

Jarig op 5-10

5970 berichten
sinds 18-9-2004
Manchita schreef op maandag 10 december 2012, 15:54:

>
> Ehm, dat weet ik niet?! Weet je zeker dat het de mustangs zijn, want
> mustangs staan onder bescherming van de Amerikaanse wet? Wat wel zo is en
> heel erg... Er worden veel paarden goedkoop opgekocht op de veilingen en
> direct naar Mexico gebracht maar dat zijn geen mustangs.

goeiemorgen ! google maar een beetje op het net en je zal loads of info vinden over hoe de BLM nu de mustangs en burros aan het opruimen is, ondanks de Wild Horse Act,
het is echt wel schrijnend momenteel, ik denk dat er momenteel meer afgevangen mustangs in feedlots staan dan er nog vrij rondlopen.
3x aanbieden ter adoptie, indien nog niet weg, dan gaan ze gewoon naar de Carlos-de-slager-met-de-puntilla
ook paarden ouder dan 14 of 15 mogen zò weg,
hengsten worden gecastreerd en teruggezet zodat ze niet meer verder fokken,
merries gaan aan de PZP
of er wordt een overtol van hengsten met een minimum aan merries teruggezet met hetzelde doel voor ogen, dat leidt dan weer tot meer knokpartijen met collateral damage bij beide geslachten .......
Volg datum > Datum: maandag 10 december 2012, 19:5010-12-12 19:50 Nr:252323
Volg auteur > Van: Manchita Opwaarderen Re:252322
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hebben jullie dekens in huis ? Structuur

Manchita
USA

Jarig op 15-5

105 berichten
sinds 8-12-2012

Hmmm, ja goeimorgen Boehoe! Ben bang dat ik in eerste instantie het beste van mensen denk, een vastgeroeste oude gewoonte die ik steeds weer schijn op te pikken. In Texas zijn er geen mustangs, behalve dan de geadopteerde. Wel weet ik dat er een mustangprobleem is in het noorden en dat men ze probeert te vangen en ter adoptie aanbiedt. Maar verder dan dat had ik nog niet meegekregen... Thanks dat je het onder mijn aandacht brengt. Het hele paardengebeuren is om te huilen hier in de States... En dan heb ik het niet eens over de hondjes, katjes,kipjes.... Ik wilde met een zieke haan naar mijn dierenarts, deed hij niet, enkel honden en katten... Niet eens konijntjes, hamsters, cavia's... Zucht... De dierenkliniek wel en dat kost 100 dollar om binnen te lopen, onderzoekskosten en dergelijke komen daar nog boven op. Long live America!!!
Volg datum > Datum: maandag 10 december 2012, 21:2610-12-12 21:26 Nr:252324
Volg auteur > Van: Alegria Opwaarderen Re:252319
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Prachtig artikel over Mounted police in Houston Structuur

Alegria
Homepage
Frasselt
Duitsland

Jarig op 2-6

315 berichten
sinds 21-2-2008
Manchita schreef op maandag 10 december 2012, 18:12:

>
Ik rijd bitloos, alleen mijn Saddlebred rijd ik met bit
> helaas. Hij vind bitloos niet fijn, raar maar waar... Maar is sowieso een
> rare ADD-er die met zijn hoofd overal en nergens is. Hij heeft veel
> bevestiging en leiding nodig anders gaat hij met je aan de haal. Ik heb
> hem gered, hij was erg agressief naar andere paarden en mensen. Nu istie
> een schatje en mijn hartendief. Het is zo mooi om een paard van ver te
> zien komen en weer gelukkig te zien worden :-)

Wat herkenbaar, ik heb een kruising saddlebred*kwpn tuigpaard, hij is als onhandelbaar paard op mijn pad gekomen,8 jaar en bang voor mensen je kon nog geen halster omdoen. Vanaf dag 1 heeft hij onze twee merries ingepalmd en is dus ook erg agressief tegen andere paarden, in het begin kon ik niet met vreemde paarden buitenrijden en als er vreemde paarden op ons terrein komen loopt hij uren langs het hek schijnaanvallen uit te voeren. Ik heb ook alle bitloze optomingen die ik ken uitgeprobeerd maar dat vindt hij niks, ik rij hem nu ook met bit. Als je rustig bent en sterk in je schoenen staat doet ie alles voor je, als he onzeker of te lief bent dan gaat hij volledig zijn eigen gang. Buiten is hij erg oplettend en ziet altijd alles, wild signaleert hij eerder dan mijn hond. Zal dat voor een deel rasgebonden (Saddlebred) kunnen zijn, ik ben verder niet bekend met het ras.
Volg datum > Datum: maandag 10 december 2012, 22:4410-12-12 22:44 Nr:252328
Volg auteur > Van: Peter Donck Opwaarderen Re:252323
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hebben jullie dekens in huis ? Structuur

Peter Donck
Homepage
moorslede
belgie

Jarig op 5-10

5970 berichten
sinds 18-9-2004
Manchita schreef op maandag 10 december 2012, 19:50:

>
> Hmmm, ja goeimorgen Boehoe! Ben bang dat ik in eerste instantie het beste
> van mensen denk, een vastgeroeste oude gewoonte die ik steeds weer schijn

> naar mijn dierenarts, deed hij niet, enkel honden en katten... Niet eens
> konijntjes, hamsters, cavia's... Zucht... De dierenkliniek wel en dat kost
> 100 dollar om binnen te lopen, onderzoekskosten en dergelijke komen daar
> nog boven op. Long live America!!!

ja vrijheid mag wat kosten hé !
maar in al hun vrijheid maar weinig mensen zo gebonden door hun eigen conservatisme en navelstaarderij als amerikanen, yep, land of the brave,
speknekken, rednecken en vetvlekken !
Naschrift (maandag 10 december 2012, 22:46):
maar overigens is hun littlepinkpony-gedoe daar al even erg als hier, eigenlijk, feitelijk, reeds !
Volg datum > Datum: maandag 10 december 2012, 23:3710-12-12 23:37 Nr:252330
Volg auteur > Van: Manchita Opwaarderen Re:252328
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hebben jullie dekens in huis ? Structuur

Manchita
USA

Jarig op 15-5

105 berichten
sinds 8-12-2012

Breek me de bek niet open Peter. Ik sta hier bekend als socialist wat volgens de gemiddelde Texaan hetzelfde is als een communist. En fouter kan het hun ogen eigenlijk niet. De zelfingenomenheid van mensen waar ik regelmatig over struikel kan mij het levensplezier danig verpesten.
Nee er valt nog een hoop te veranderen in de wereld...
Volg datum > Datum: dinsdag 11 december 2012, 0:2311-12-12 00:23 Nr:252332
Volg auteur > Van: Manchita Opwaarderen Re:252324
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Prachtig artikel over Mounted police in Houston Structuur

Manchita
USA

Jarig op 15-5

105 berichten
sinds 8-12-2012

Nou en of dat herkenbaar is! De Saddlebred is vergelijkbaar met de arabier en staat erg hoog in het bloed. Ze zijn heel erg mensgericht en werken graag met je, niet voor je maar met. In Amerikaanse oorlogen waren dit de paarden waar de generaals op reden. Paarden hebben twee manieren van reageren... Fight of flight. Bij de Saddlebred is de fight kant sterk ontwikkeld. Met agressie kom je nergens met deze paarden en kan het zelfs levensgevaarlijk worden. Maar met de juiste training zijn ze fantastisch! Heel zacht aardig en slim. Ik stond versteld van de mate van zelfdisipline die mijn saddlebred aan de dag legt wanneer hij op je vertrouwt. Maar inderdaad, je moet sterk in je schoenen staan en angst ruikt hij van kilometers afstand.
Leuk om te horen dat je dezelfde ervaring met het bitloos rijden hebt. Ik heb echt het idee dat hij steun ervaart in het bit. Alsof het hem eraan herinnert dat er iemand op zijn rug zit. Ik vind het super jammer en heb me voorgenomen dat wanneer ik een opening voel ik het altijd nog een keer ga proberen... Het vervelende is dat hij super atletisch is... De one rein stop?! Nee joh, die galoppeert gewoon door met zijn hoofd naast mijn been.
Hier hetzelfde verhaal hoor... Vreemde paardjes op het terrein... Hij neemt geen moment rust, houdt ze continu in de gaten en maar schijnaanvallen uit voeren.

Mijn Saddlebred was een cadeau van een opa en oma aan huin 18 jarige kleindochter. Ze heeft hem drie maanden gereden en ze werd iedere keer een beetje banger van hem. Uiteidelijk heeft hij haar eraf gegooid in een flinke bok/steigerpartij en ze durfde hem niet meer te rijden. Sterker nog, men durfde niet eens zijn wei meer in. Voederbak en drinkbak zaten vast aan het hek zodat ze die niet uit de wei hoefden te halen.

Ook hij palmde direct mijn merries in en ik dacht hem twee weekjes te geven dat hij wat tot rust kon komen (meneer liep maar rondjes te rennen) maar toen ik s morgens wilde voeren en het hek opendeed stond hij al klaar om over me heen te rennen. Dus ik zei "oh joh, je wilt meteen aan de slag?! Goed hoor joggie!"
Dus ik heb hem een half uur lang laten zien dat de merries toch echt van mij zijn en de dames kozen mijn kant. Meneer stond voor me te steigeren en te stampen maar heeft me nooit wat gedaan. Ik was namelijk niet onder de indruk (Vond het wel waanzinnig mooi!!!)

En ja, ze zien ALLES!!! Maar zijn ook bereid om te vechten voor de kudde. Een jaar geleden hoorde ik hem keihard blazen, zo'n harde ademstoot in de vroege morgen. Ik weet dat het dan goed fout is dus binnen drie seconde stond ik naast me bed en keek door het raam wat er aan de hand was. Er stonden vier prairy wolven in de wei op mijn Paso Fino te azen (beetje de grootte van een ijslander heeft ze) Mijn Saddlebred was ertussen gaan staan, klaar om te vechten. De prairy wolven draaiden om en vertrokken.
Volg datum > Datum: dinsdag 11 december 2012, 13:5811-12-12 13:58 Nr:252337
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:252328
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hebben jullie dekens in huis ? Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
Peter Donck schreef op maandag 10 december 2012, 22:44:

> speknekken, rednecken en vetvlekken !

Nog in de ban van de sinterklaasrijmpjes?
Volg datum > Datum: zaterdag 15 december 2012, 23:3015-12-12 23:30 Nr:252475
Volg auteur > Van: Tine Nelissen Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: wateropzwelling in gezicht van oude merrie Structuur
Tine Nelissen
Hasselt-Kermt
Belgi


2 berichten
sinds 15-12-2012
Ik heb een oude merrie. Sinds een week zwelt haar mond en achter de kaken serieus op. Een heel vreemd zicht. De dierenarts denkt dat dit komt omdat ze te lang met haar hoofd naar beneden hangt om de weinige sprietjes gras in de wei weg te plukken. En door haar ouderdom de aders vernauwd zijn waardoor er vocht in haar hoofd blijft zitten. Als je er op duwt, reageert ze er niet op, dus pijn heeft ze er niet echt aan.
Als ik haar een avond op stal laat staan is het 's ochtends wel weer minder.
Maar ze heeft dit nog nooit eerder gehad.
Iemand een idee wat ik er mee kan doen, zonder dat de dierenarts weer eens met zijn spuiten moet afkomen en haar weerstand nog zwakker maakt?
Het is een merrie rond de 30jaar en ze heeft allerlei kwaaltjes, maar het zou toch fijn zijn als ze haar oude dagen zo "gezond" mogelijk kan doormaken.
Volg datum > Datum: zaterdag 15 december 2012, 23:5615-12-12 23:56 Nr:252476
Volg auteur > Van: Rita Klompmaker Opwaarderen Re:252475
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: wateropzwelling in gezicht van oude merrie Structuur

Rita Klompmaker
Zuidwolde (dr)
Nederland

Jarig op 25-6

433 berichten
sinds 21-10-2007
Tine Nelissen schreef op zaterdag 15 december 2012, 23:30:

> Ik heb een oude merrie. Sinds een week zwelt haar mond en achter de kaken
> serieus op. Een heel vreemd zicht. De dierenarts denkt dat dit komt omdat
> ze te lang met haar hoofd naar beneden hangt om de weinige sprietjes gras

> met zijn spuiten moet afkomen en haar weerstand nog zwakker maakt?
> Het is een merrie rond de 30jaar en ze heeft allerlei kwaaltjes, maar het
> zou toch fijn zijn als ze haar oude dagen zo "gezond" mogelijk kan
> doormaken.

Kun je nergens in de wei een hooinet wat hoger ophangen? Dan moet ze haar hoofd wek wat hoger houden.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pas als de laatste boom gekapt,
De laatste rivier vergiftigt,
De laatste vis gevangen,
Pas dan zal de mens vaststellen ...
dat je geld niet kunt eten ....

Naschrift (zaterdag 15 december 2012, 23:57):
wek = wel
Volg datum > Datum: zondag 16 december 2012, 1:4916-12-12 01:49 Nr:252480
Volg auteur > Van: Manchita Opwaarderen Re:252476
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: wateropzwelling in gezicht van oude merrie Structuur

Manchita
USA

Jarig op 15-5

105 berichten
sinds 8-12-2012

Lijkt me inderdaad voor de hand liggend, de uitleg van de dierenarts. Misschien kun je dan wat met vocht afdrijvende kriuiden doen, mijn vriendin is een afgestudeerde kruidenmiep, ik kan eens voor je vragen wat je zou kunnen geven? Is haar hart verder in orde?
Tanden zijn gecontroleerd neem ik aan? Misschien een allergische reactie op een plantje wat ze in de wei eet?
Volg datum > Datum: zondag 16 december 2012, 2:0316-12-12 02:03 Nr:252481
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen Re:252475
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: wateropzwelling in gezicht van oude merrie Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
Tine Nelissen schreef op zaterdag 15 december 2012, 23:30:

> Ik heb een oude merrie. Sinds een week zwelt haar mond en achter de kaken
> serieus op. Een heel vreemd zicht. De dierenarts denkt dat dit komt omdat
> ze te lang met haar hoofd naar beneden hangt om de weinige sprietjes gras

> met zijn spuiten moet afkomen en haar weerstand nog zwakker maakt?
> Het is een merrie rond de 30jaar en ze heeft allerlei kwaaltjes, maar het
> zou toch fijn zijn als ze haar oude dagen zo "gezond" mogelijk kan
> doormaken.

Dag Tine, welkom hier.
zoals je het beschrijft lijkt het alsof de lymphebanen niet meer zo goed functioneren.
Wat je kunt proberen is lymphedrainage. Probeer die lympheklieren dusdanig te masseren dat het vocht zich terugtrekt.

Je kunt er eerlijk gezegd niet zo veel aan doen.
Ik heb zelf ooit een IJslander gehad die n.a.v. een verslagen droeg 1 kapotte lympheklier in z'n kaak had. En n.a.v. daarvan dezelfde symptomen vertoonde als jouw merrie. Omdat ze veelvuldig naar 'beneden hangen' met grazen etc.etc. is het mondgedeelte nu eenmaal het allerlaagste punt. De wet van de zwaartekracht zorgt er dan voor dat het lymphevocht niet meer terug kan stromen en daarom krijg je zwellingen. Bij de IJslander kon de druk zo hoog worden dat het spontaan uit z'n lippen en kin begon te druppen. (dit is trouwens wel indertijd klinisch onderzocht)
Vang je die vloeistof op is het heel helder en ietwat kleverig.

Oh ja... bij de IJslander deed het ook absoluut geen pijn. Alleen had ie wel dagen waarop de zwelling te hevig was en ik kan me voorstellen dat de druk dan een soort hoofdpijn of zo veroorzaakt. Heel vreemd... maar op die dagen kwam hij niet zomaar naar je toe in het weiland... en dan wist ik gewoon: vandaag ff niet. Op die manier kun je het respecteren dat zo'n dier die dag niet zo goed in z'n vel zit.

Ik vrees dat alle spuiten van je DA niet zullen helpen om dit probleem te verhelpen.
Maar..... ik ben geen dierenarts, heb jouw merrie niet gezien en dit antwoord wordt dus bepaald n.a.w. jouw verhaal.

Wil.

Wie met z'n gezicht naar het verleden staat,
staat met z'n rug naar de toekomst....
Naschrift (zondag 16 december 2012, 2:04):
typo: droeg moet natuurlijk droes zijn.
Volg datum > Datum: zondag 16 december 2012, 15:3216-12-12 15:32 Nr:252488
Volg auteur > Van: Tine Nelissen Opwaarderen Re:252481
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: wateropzwelling in gezicht van oude merrie Structuur
Tine Nelissen
Hasselt-Kermt
Belgi


2 berichten
sinds 15-12-2012

Er hangt intussen een hangnet met hooi op in de stal. Heb ze gisteren de hele nacht op stal gezet en deze ochtend was haar hoofd weer heel normaal van dikte.
Haar tanden zijn zo ver dit kan voor een oude merrie in orde. Mijn vader sprak ook van misschien hartproblemen of van een allergische reactie van één of ander kruit in de wei.

Manchita het zou wel leuk zijn als je eens kon navragen welke kruiden ik zou kunnen geven die wat vochtafdrijvend zijn.

Bedankt voor de reacties
Volg datum > Datum: zondag 16 december 2012, 16:4116-12-12 16:41 Nr:252489
Volg auteur > Van: joop Opwaarderen Re:252488
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: wateropzwelling in gezicht van oude merrie Structuur

joop
Homepage
Frankrijk


5046 berichten
sinds 20-6-2005
Tine Nelissen schreef op zondag 16 december 2012, 15:32:

>
> Er hangt intussen een hangnet met hooi op in de stal. Heb ze gisteren de
> hele nacht op stal gezet en deze ochtend was haar hoofd weer heel normaal
> van dikte.
> Haar tanden zijn zo ver dit kan voor een oude merrie in orde. Mijn vader
> sprak ook van misschien hartproblemen of van een allergische reactie van
> één of ander kruit in de wei.
>
> Manchita het zou wel leuk zijn als je eens kon navragen welke kruiden ik
> zou kunnen geven die wat vochtafdrijvend zijn.

paardenbloem, selderij en guldenroede
Volg datum > Datum: zondag 16 december 2012, 17:4116-12-12 17:41 Nr:252491
Volg auteur > Van: Sandra van Bommel Opwaarderen Re:252489
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: wateropzwelling in gezicht van oude merrie Structuur
Sandra van Bommel
Homepage
Bredaryd, Slättö
Zweden

Jarig op 15-10

2237 berichten
sinds 30-3-2009

Is het geen cushing? Komt erg veel voor bij oudere paarden en een van de verschijnselen KAN een gezwollen hoofd zijn. Was toevallig laatst in het cushingtopic ter sprake. Billy had ook een dik hoofd en dat waren er meer. Komt bij mensen ook voor tgv cushing(zg vollemaans gezicht)
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Gezondheid
Discussies over algemene gezondheid, behandelingen, etc.
Onderwerp starten1062 onderwerpen
18857 berichten
Pagina 917½ van 1258
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact