InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Voeding
Alles over voeding en supplementen
Onderwerp starten611 onderwerpen
9692 berichten
Pagina 88½ van 647
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: vrijdag 5 februari 2010, 19:465-2-10 19:46 Nr:190996
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:190992
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hooi en gras als voeding en training van je paard Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Christel Provaas schreef op vrijdag 5 februari 2010, 18:26:

> Hoeveel paarden heb je eigenlijk Eddy, en rijd je met ze allemaal 3 uur
> dagelijks en wat was het, 5 uur in het weekend? Ik bedoel, heb je meerdere
> topsporters staan, waarvan je ervaren hebt dat bijvoeren nodig is, of
> spreek je over slechts één paard?

Over gemiddeld een 40tal rij/huurpaarden + nog een dozijn eigenaarspaarden die allemaal op een onzichtbare grens ophikken !Tuurlijk rijd ik ze niet allemaal zelf maar ook de eigenaars die dan met de lessen meerijden ervaren dit . En wees gerust !Deze dieren worden noch uitgebuit noch kapotgereden .IK rijd per week op zo'n paard of tien .Men werkdag beslaat gemiddeld TIEN uur dus moet ik drie a vier keer /dag van paard veranderen .Zondagnamiddag en maandag niet . En neen, geen enkele topsporter hoor gewoon recreatiepaarden(maar de zogenaamde sportpaarden schrikken zich wel een hoedje als ze mee gaan op een tocht !!) . En dat is nu wat er bij jullie niet in WIL blijkbaar !WAT is nu drie uur rijden per etmaal voor een paard of zelfs 6u ??? Is dit een zéér zware inspanning ? Dacht het echt niet hoor ? Ligt het aan het hooi ?Moest elk paard hier het hooi krijgen dat deze kerels krijgen hadden jullie allemaal Lamborgini's onder je kont. =-) Maar het is moeilijk om een vergelijk te maken als er zo weinig vergelijkingsmateriaal is O:)
Volg datum > Datum: vrijdag 5 februari 2010, 19:515-2-10 19:51 Nr:190997
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:190994
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hooi en gras als voeding en training van je paard Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Piet schreef op vrijdag 5 februari 2010, 19:31:

> Michiel schreef op vrijdag 5 februari 2010, 17:24:
>
>> eddy DRUPPEL schreef op vrijdag 5 februari 2010, 13:30:

> te veel mee bemoeien.
> Het is maar wat je wilt, wil je meer, dan zal je er hem meer voor moeten
> trainen, maar wie zegt dat dat meer dan natuurlijke beweging ook gezonder
> is voor een paard?

Okay Pietje, gewoon grasmachines op een weitje is dus hetgeen wat een paard aankan en waar hij natuurgewijs voor ontworpen is ?? en zo blijft hij/zij gezond ? Daarom dat er zo gigantisch veel gezondheidsproblemen bij die grasmachientjes ontstaan terwijl de werkers door de band zéér gezond zijn !! Owkay, je moet dan wel bijvoeren ! Maar hoefbevangen ? Koliek ? spierbevangen ? Exzeem =-) ?
Volg datum > Datum: vrijdag 5 februari 2010, 20:175-2-10 20:17 Nr:191002
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:190997
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hooi en gras als voeding en training van je paard Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
eddy DRUPPEL schreef op vrijdag 5 februari 2010, 19:51:

> Piet schreef op vrijdag 5 februari 2010, 19:31:
>
>> Michiel schreef op vrijdag 5 februari 2010, 17:24:

> hij/zij gezond ? Daarom dat er zo gigantisch veel gezondheidsproblemen bij
> die grasmachientjes ontstaan terwijl de werkers door de band zéér gezond
> zijn !! Owkay, je moet dan wel bijvoeren ! Maar hoefbevangen ? Koliek ?
> spierbevangen ? Exzeem =-) ?

Kzou zeggen ; bekijk eens de gezondheidesproblemen van te dikke mensen !! Gaande van spierhartprob tot exzeem :-M
Volg datum > Datum: vrijdag 5 februari 2010, 20:515-2-10 20:51 Nr:191004
Volg auteur > Van: Karen Koomans Opwaarderen Re:190984
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hooi en gras als voeding en training van je paard Structuur
Karen Koomans
Homepage
Nieuwe Pekela
Nederland

Jarig op 20-1

1696 berichten
sinds 7-2-2004
Karen Koomans schreef op vrijdag 5 februari 2010, 16:52:

> eddy DRUPPEL schreef op vrijdag 5 februari 2010, 15:09:

>> Neen ,helemaal niet .Mijn spanjolen hadden nog nooit een zak voer gezien
>> en zijn in de bergen opgegroeid Maar ook "the big white" trekt het niet
>> op topmomenten ZONDER bijvoer !!

Ik zit deze forumdraad nog 's na te lezen en wat me niet duidelijk genoeg is, is wanneer er voor het eerst aan de betreffende paarden bijvoer werd gegeven in de vorm van iets met veel snelle koolhydraten (biks, muesli, ...) en waarom dan precies.

Dat is zo belangrijk omdat het voeren van krachtvoer al heel snel leidt tot in eerste instantie een ontregeling van de spijsvertering/darmflora, en daarna tot een op snelle koolhydraten aangepast systeem (voor zolang dat goed gaat, want een paard is daar niet van nature op ingesteld).

Dus als je een paard hebt dat nog nooit een zak voer gezien heeft (altijd ruwvoer heeft gehad) en je paard is na een tijdje wat minder vitaal om welke reden dan ook... en je geeft hem dan krachtvoer omdat je denkt dat hij kennelijk zonder dat krachtvoer zijn werk niet aankan... dan kan hij binnen korte tijd inderdaad zijn werk niet meer aan zonder dat krachtvoer - omdat zijn lichaam gewend/verslaafd is geraakt aan snelle suikers.

Terwijl het misschien wel zo was dat het paard na een tijdje minder vitaal werd door bijvoorbeeld een tekort aan magnesium (of een andere essentiele stof). Dan zou het geven van een goed supplement om specifiek dát tekort op te heffen een betere/gezondere oplossing zijn geweest dan het geven van krachtvoer.

Dus wellicht zijn er bepaalde stoffen die niet voldoende in (jouw) hooi en gras zitten maar wél in bepaalde kruiden en/of grassen die paarden van nature eten. Stoffen die essentieel blijken, in elk geval zodra er een redelijke inspanning van het paard wordt gevraagd. Dat zou een stof kunnen zijn met een moeilijke naam waar we nog niet of nauwelijks weet van hebben, maar misschien is het veel simpeler. Zo'n stof zou bijvoorbeeld ook simpelweg Magnesium kunnen zijn.... (of een ander bekend mineraal of sporenelement waarvan er in sommig ruwvoer te weinig zit).

Als er werkelijk paarden zijn die hun niet-buitensporige werk niet (meer) aankunnen zonder bijvoeding, dan stel ik de vragen zoals in m'n bericht van 16.52 uur vanmiddag; de vragen over de mogelijke oorzaak daarvan. Maar eigenlijk denk ik steeds sterker dat het beginnen met bijvoeren eerder het begin van "ellende" is geweest, dan de oplossing van het probleem waar het ooit mee begon... Ter verduidelijking: die "ellende" valt in het geval van jouw paarden erg mee, ze zijn immers juist zelden tot nooit ziek. Maar een beetje ellende is het nmm toch wel, als ze niet meer normaal werk kunnen doen zonder krachtvoer bijgevoerd te krijgen...

grt,
Karen
Volg datum > Datum: vrijdag 5 februari 2010, 21:335-2-10 21:33 Nr:191007
Volg auteur > Van: Michiel Opwaarderen Re:190997
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hooi en gras als voeding en training van je paard Structuur

Michiel
Homepage
Zwolle
Nederland

Jarig op 19-7

2652 berichten
sinds 8-2-2004
eddy DRUPPEL schreef op vrijdag 5 februari 2010, 19:51:

>> trainen, maar wie zegt dat dat meer dan natuurlijke beweging
>> ook gezonder is voor een paard?
>
> Okay Pietje, gewoon grasmachines op een weitje is dus hetgeen
> wat een paard aankan en waar hij natuurgewijs voor ontworpen is ??

Piet heeft gelijk voor paarden in een natuur reservaat, met schrale weides en bergachtig, die krijgen hun gezonde beweging wel. Niet te vergelijken met hier in den lande. Natuurlijk natuurlijk is het best :-) Daarom net als bij natuurlijk bekappen zorg je ervoor dat de hoeven niet te lang worden (meer rijden over verharde wegen, etc.). Precies zo moet je hier wat meer beweging gaan geven, om de conditie en dus gezondheid op peil te houden. Elke dag 3 uren rijden wordt topsport als dat op hogere snelheid gaat, maar dat zie ik je nog niet doen Eddy. Oke je hebt je bergjes en je galop tussendoor, maar ook stap en rustige draf erbij, dat kan niet anders dan met lesklanten. Je zit gewoon aan de bovengrens van gezonde beweging, omdat dit dagelijks gebeurd.

Interessant? Ik vind van wel, die boven en ondergrens van gezonde beweging is van enorm belang daar een juiste inschatting van te hebben. Al zal dat ook per paard variëren. Bij mensen hebben ze de bergvolkjes bestudeerd wereldwijd die allemaal een hoge gezonde ouderdom bereiken. Ook interessant, hoe die leven, wat de rol van genen is, van voedsel, van gemeenschapszin, van dagelijkse beweging. Ze doen geen van allen aan sport trouwens, wel bewegen ze de hele dag door. Net paarden :-*
Volg datum > Datum: vrijdag 5 februari 2010, 21:545-2-10 21:54 Nr:191008
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:190997
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hooi en gras als voeding en training van je paard Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
eddy DRUPPEL schreef op vrijdag 5 februari 2010, 19:51:

> Piet schreef op vrijdag 5 februari 2010, 19:31:
>
>> Michiel schreef op vrijdag 5 februari 2010, 17:24:

> hij/zij gezond ? Daarom dat er zo gigantisch veel gezondheidsproblemen bij
> die grasmachientjes ontstaan terwijl de werkers door de band zéér gezond
> zijn !! Owkay, je moet dan wel bijvoeren ! Maar hoefbevangen ? Koliek ?
> spierbevangen ? Exzeem =-) ?

Het ging me om de indeling die Michiel maakte:
"Weinig tot geen ( beweging) is een paard op de weide laten, en 1 maal per week een
rustig ritje maken van 1 tot 3 uur. Dit is doorgaans te weinig beweging
voor een paard of ze moeten de ruimte hebben en actief zijn in de weide."
Ik heb dus geschreven dat ik het met de uitzondering die hij maakte eens ben.

Maar jij denkt dus dat een paard alleen maar gezond kan zijn als je zoveel uur een meerijder op zijn rug zet?
Volg datum > Datum: vrijdag 5 februari 2010, 23:275-2-10 23:27 Nr:191013
Volg auteur > Van: Peter Donck Opwaarderen Re:191007
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hooi en gras als voeding en training van je paard Structuur

Peter Donck
Homepage
moorslede
belgie

Jarig op 5-10

5970 berichten
sinds 18-9-2004
Michiel schreef op vrijdag 5 februari 2010, 21:33:

> interessant, hoe die leven, wat de rol van genen is, van voedsel, van
> gemeenschapszin, van dagelijkse beweging. Ze doen geen van allen aan sport
> trouwens, wel bewegen ze de hele dag door. Net paarden :-*

eindelijk verstandige praat
ik vind sporten uitermate belachelijk
maar ik ben naast mijn dagelijkse bezigheden
wél elke dag 3 uur in 3 sessies fysiek bezig tussen de paarden
je zou mijn pels moeten zien blinken !!!
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Voeding
Alles over voeding en supplementen
Onderwerp starten611 onderwerpen
9692 berichten
Pagina 88½ van 647
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact