InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Voeding
Alles over voeding en supplementen
Onderwerp starten611 onderwerpen
9692 berichten
Pagina 101½ van 647
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: maandag 22 februari 2010, 2:0222-2-10 02:02 Nr:193358
Volg auteur > Van: Karen Koomans Opwaarderen Re:193345
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Suiker in voordroogkuil, hoeveel mag mijn paard? Structuur
Karen Koomans
Homepage
Nieuwe Pekela
Nederland

Jarig op 20-1

1696 berichten
sinds 7-2-2004
Isabel van der Made schreef op maandag 22 februari 2010, 0:18:

> hooi naar behoefte van het paard.

ja, mee eens.

> Sommige paarden hebben meer nodig dan andere. Maar onbeperkt is domweg
> teveel.

Nee, (nmm) voor sommige paarden wel maar voor andere paarden niet. De twee paardjes die bij mij onbeperkt hooi krijgen zijn beslist niet te dik. Ze hebben er genoeg aan om warm te blijven en niet te schraal te owrden - niet meer dan dat.
Mijn (oude) ezeltje dat onbeperkt hooi krijgt is momenteel te schraal (nmm en ook die van m'n dierenarts).

> En juist deze tijd van het jaar, moeten de paarden een beetje afvallen.

Als ze te dik waren wel, anders lijkt het mij niet nodig.

> Als ze nu tonnetje rond zijn, wat moet het dan worden in de zomer als er
> wel weer gras groeit?

Als ze nu tonnetje rond zijn of worden dan krijgen ze te veel voer (of te suikerrijk voer). Daar zijn we 't over eens.

> Laat ze nu maar scharrelen en honger lijden. Afhankelijk van hoeveel
> energie ze verbruiken.

Honger lijden? - m.i. alleen als ze daadwerkelijk te dik zijn. En dan nog is het m.i. véél gezonder - fysiek en mentaal - om ze toch zoveel als verantwoord mogelijk buikvulling (cellulose) aan te bieden gedurende de dag en nacht. Dus dan liever méér van fructaanarm hooi, dan minder van fructaanrijk hooi (en krachtvoer al helemaal niet).

grt,
Karen
Volg datum > Datum: maandag 22 februari 2010, 2:1122-2-10 02:11 Nr:193359
Volg auteur > Van: Karen Koomans Opwaarderen Re:193358
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Suiker in voordroogkuil, hoeveel mag mijn paard? Structuur
Karen Koomans
Homepage
Nieuwe Pekela
Nederland

Jarig op 20-1

1696 berichten
sinds 7-2-2004
Idee voor mijn "zielige" te dikke Shet en IR ezeltje :-* ?
Van het voorjaar en de zomer op fructaan-gunstige tijden de "wilde" grassen hier uit de berm maaien (lange stengels), en die aan hen voeren? Er groeit hier in de bermen geen JKK. De gemeente maait het af en toe (altijd nét als de bloemenzee bíjna op z'n mooist is grrr ). Dat afgemaaide gras blijft altijd liggen, niemand hier gebruikt het om als hooi of voordroog te oogsten...

Lijkt me een stuk gezonder dan mijn weilandgras. Goed idee, of zie ik iets (een risico) over het hoofd? ehm

grt,
Karen
Volg datum > Datum: maandag 22 februari 2010, 3:0422-2-10 03:04 Nr:193360
Volg auteur > Van: Nils Vellinga Opwaarderen Re:193343
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: rietzwenk Structuur

Nils Vellinga
Kinrooi
Belgie

Jarig op 22-5

6064 berichten
sinds 16-3-2006
Ilona Kooistra schreef op maandag 22 februari 2010, 0:10:

>
> Jongens, de stengel bevat zeer zeker ook fructaan, ik dacht zelfs het
> hoogste aandeel.
> --
> Ilona

Ik kan daar geen informatie over vinden.
Ook kan ik geen analyse vinden van graszaad stro/hooi.
Ik heb wel 1 fourage bedrijf aangeschreven, ik wacht op antwoord.
Ik ga er van uit (een aanname dus) dat alle voeding -fruktaan- door geschoven word naar het zaad. De plant sterft en stopt met fruktaan maken/opnemen. Pas als het zaad rijp is word er gemaait. De plant als zodanig is dan al gestopt met leven.
Een gemaaid graszaad teelt veld is een kale akker, daar staat geen gras meer op en aangezien het zaad ook verwijderd is komt er ook geen nieuw gras te groeien.

Nils en Olly :-)
A horse that gets enough to eat will not be injured
by the cold, nor suffer from it in any way.
Volg datum > Datum: maandag 22 februari 2010, 7:5222-2-10 07:52 Nr:193365
Volg auteur > Van: Jean Mclean Opwaarderen Re:193360
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: rietzwenk Structuur

Jean Mclean
egmond-binnen
Nederland

Jarig op 29-12

517 berichten
sinds 25-3-2004

Wat is het toch moeilijk om zeker te weten dat je het juiste doet. We hebben net ook "oud" hooi gekocht van zeker 2 jaar oud.
Dat mengen we nu door de voordroog. Ik heb begrepen dat oud hooi weinig tot geen vitaminen meer bevat maar dat ze dan in ieder geval iets te knabbelen hebben. Nou moet ik zeggen dat het hooi in een donkere ruimte heeft gelegen en het er nog aardig groen en redelijk vers uit ziet.
Het gedorstte rietzwenk hooi, ligt onder een afdak en is inderdaad veel langstelliger en lijkt een stuk droger dan het "oude" hooi.

Wat is wijsheid?

Groetjes Jean
Volg datum > Datum: maandag 22 februari 2010, 8:1222-2-10 08:12 Nr:193369
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:193323
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Suiker in voordroogkuil, hoeveel mag mijn paard? Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005

Risah, als je paarden nu met een harde manenkam staan, is het kwaad al geschied. Een praktische oplossing is om vanaf nu half hooi, half stro te voren. In stro zit praktisch geen fruktaan en zo halveer je de hoeveelheid fruktaan.
Volg datum > Datum: maandag 22 februari 2010, 9:3922-2-10 09:39 Nr:193380
Volg auteur > Van: Dani62 Opwaarderen Re:193369
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Suiker in voordroogkuil, hoeveel mag mijn paard? Structuur

Dani62
Nederland


708 berichten
sinds 29-7-2009
Oei, ik zou dat voordroog echt niet meer geven, hoor. Wij hebben ook kuil gevoerd, maar door o.a. hier te lezen hadden we al snel door dat het niet echt gezond was. We zijn toen 2/3 hooi gaan voeren. En lekker onbeperkt, want ja, het was (is) koud en het is gewoon fijn als je paardjes de hele dag kunnen (vr)eten. En dit allemaal uit één ruif, dus bewegen, ho maar. En ja hoor, de pony van mijn vriendin stond binnen no time hoefbevangen. Die pony is toen een tijdje uit de groep geweest (op stal :-( ), maar toen hij weer aan de beterende hand was, hadden we de keuze om de groep te splitsen óf de andere paarden ook op een dieet te zetten. We hebben voor het laatste gekozen (met pijn in mijn hart in het begin ;-) ), omdat de pony's verliefd op elkaar zijn en ze zo dus bij elkaar konden blijven... :-8 . Het (voordroog)kuil hebben we definitief uit het menu geschrapt, ons zachte, groenige hooi hebben we vervangen door grof hooi van onbemeste weide dat bijna niet van stro te onderscheiden is. En ze krijgen niet meer onbeperkt. Ze krijgen twee keer per dag hun portie en als het op is, is het op. De pony is de laatste twee jaar niet meer zo slank geweest, zijn vetbulten zijn weg en zijn energieke karakter is terug. Ook mijn paard valt af, dat was niet eens zozeer echt nodig. Ik voel nu haar ribben, haar ruggengraat, ik zie duidelijk haar schoft enz. Dit heeft mij veel moeite gekost, hoor! Net als dat ik een aantal jaar geleden wakker lag omdat mijn paard buiten in de regen stond, is dit ook zo'n knop die om moet. Ze zijn nu veel beter op gewicht, dat wéét ik wel, nu moeten mijn verstand en mijn gevoel elkaar weer even vinden op dit vlak ;-) . Maar dat komt wel goed.

Een groot bijkomend voordeel is dat ze nu niet meer 24/7 (met uitzondering van een tukkie, water drinken, poepen en plassen) bij de hooiruif staan. Als ik nu aankom met hun hooi staan ze zo een aantal hectare verderop. Een beetje riet te knagen langs de waterkant of zo. Echt honger laten we ze niet lijden. Ze stormen niet op het hooi af, dat houd ik wel in de gaten.

Pff, zo, wat een verhaal is het geworden... =-)
Volg datum > Datum: maandag 22 februari 2010, 10:0022-2-10 10:00 Nr:193388
Volg auteur > Van: Karen Koomans Opwaarderen Re:193380
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Suiker in voordroogkuil, hoeveel mag mijn paard? Structuur
Karen Koomans
Homepage
Nieuwe Pekela
Nederland

Jarig op 20-1

1696 berichten
sinds 7-2-2004
Dani62 schreef op maandag 22 februari 2010, 9:39:

> Pff, zo, wat een verhaal is het geworden... =-)

Goed verhaal. Ik vond 't óók niet makkelijk om m'n dieren op hooi-dieet te zetten en nog steeds vind ik het wel eens moeilijk. Nou, bijna dagelijks nog, eigenlijk...
Ik ben er inmiddels wel van overtuigd dat dat echt beter is voor ze, maar omdat ze "die andere dingen" zo lekker vinden is het best moeilijk om ze dat te ontzeggen. Wij zijn vast niet de enige twee die dat moeilijk vinden; we kunnen wel een supportgroup oprichten Grinn!
De groep voor Anonieme Verwen-je-dier Verslaafden, of of zo....

grt,
Karen
Volg datum > Datum: maandag 22 februari 2010, 11:0622-2-10 11:06 Nr:193407
Volg auteur > Van: Michiel Opwaarderen Re:193219
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hooi en gras als voeding en training van je paard Structuur

Michiel
Homepage
Zwolle
Nederland

Jarig op 19-7

2652 berichten
sinds 8-2-2004
e m kraak schreef op zondag 21 februari 2010, 10:16:

> Nee inderdaad niet, je komt op max. een km of 10 in NL, of Engelse (Blake)
> omstandigheden (en dan heb ik het over een uitzonderlijk actieve dag).

Zelfs een kantoormens die, die dag verder niets anders doet dan aankleden en naar zijn auto gaan, loopt al 1 a 2 km op een dag. Wil hij of zij daarbij genoeg gezonde beweging hebben, dan lukt dat met 8 km wandelen erbij, dus 1 1/2 uur. Dat laatste is een cijfer die wetenschappers gedestilleerd hebben uit het bestuderen van gezonde 100 jarigen, wat die aan lichaamsbeweging gehad hebben in hun leven. Dus zelfs een mens beweegt pas optimaal met 10 km per dag (of vergelijkbare inspanningen met trap lopen, fysiek werk, etc), dus een paard zal aan 10 km niet genoeg hebben.
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Voeding
Alles over voeding en supplementen
Onderwerp starten611 onderwerpen
9692 berichten
Pagina 101½ van 647
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact